REKLAMAPatrz
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 marca 2021, 12:54 komentarzy 22

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Czy podrzucanie przez nieodpowiedzialne osoby dużej ilości odpadów do ogólnodostępnych pojemników skończy się... usuwaniem z przestrzeni publicznej takich koszy? Na to może wskazywać przykład parkingu przy jednej z głównych "wylotówek" z naszego miasta.

Chodzi dokładnie o parking przy drodze wojewódzkiej pomiędzy Iławą a Suszem, tuż przy drodze wyjazdowej z naszego miasta. Jeszcze jakiś czas temu funkcjonowało tutaj gniazdo na odpady - na różne frakcje posegregowanych śmieci. Niestety, po interwencjach Czytelników kilkakrotnie zgłaszaliśmy odpowiedzialnemu za to miejsce Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Olsztynie panujący tutaj nieporządek. Zarządca zmagał się z regularnym podrzucaniem na parking dużych ilości odpadów - nie raz to miejsce, położone tuż nad brzegiem Jezioraka, wyglądało jak wysypisko śmieci.

Teraz pojemniki na odpady... zniknęły. Niestety, wraz z nimi nie zniknęły śmieci.

- Tak wygląda parking przy wjeździe do Iławy...  - powiadomiła Czytelniczka. - Gdzie z tym? Na największym parkingu w Iławie w kierunku na Susz nie ma kosza na śmieci i jest taki bałagan. Mój mąż wrócił z biegania i się załamał...

Po raz kolejny to eksponowane miejsce przy ruchliwej drodze jest swoistą "antywizytówką Iławy". Potrzebę podjęcia interwencji Zarządowi Dróg Wojewódzkich już zgłosiliśmy. Chcemy się też dowiedzieć, czy faktycznie kosze usunięto na skutek podrzucania tutaj odpadów i - ewentualnie - jakich innych miejsc to dotyczy.

Parking Zarządu Dróg Wojewódzkich przy trasie Iława-Susz znów jest naszą "antywizytówką". Stan na 3 marca rano...

Ilość zdjęć 6

Tak często wyglądało gniazdo na odpady, gdy pojemniki jeszcze się tutaj znajdowały. Teraz zniknęły.
Fot. archiwum własne.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława oraz nadesłane.

REKLAMASalon okulistyczny

22Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ech... 22 6 miesięcy temu

  To tak jak z przełomem ustrojowym w 89. Komunizm upadł, komuniści zostali ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZERO KAR, ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI 21 6 miesięcy temuocena: 67% 

  ja tez jezdem ludź,,,,,,,,,,,, ale po sobie wodę spuszczam ! a tęczowa zaraza śmieci BEZKARNIE

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SYF 20 6 miesięcy temuocena: 50% 

  widoczny na zdjęciach to efekt działania nas. Ludzi. I wychodzi tutaj kilka powiązanych kwestii takich jak kompletna ignorancja, brak wychowania w domu, niewłaściwe treści nauczania w szkołach, brak wiedzy o skutkach śmiecenia, brak poczucia estetyki, brak poczucia odpowiedzialności za dobro wspólne czy krytykowanie innych za to, że czegoś nie robi. A wszystko to sprowadza się do konkluzji, że większość ludzi ma wszystko w d....ie bo przecież ktoś inny to powinien posprzątać. Tylko, że tu akurat chodzi o parking a prawda jest taka, że podobne obrazki można spotkać na wyspach, w lasach i na odludziu. To my. Ludzie......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 19 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Tak to my ludzie, ale problem jest głównie z tymi co w ogóle za wywóz śmieci nie płacą. Przecież tam widać całe worki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~burdel i tyle 18 6 miesięcy temuocena: 86% 

  - a jakie pensje pobiera zarząd czystego środowiska ? jakie bierze zarząd nagrody ? jakie zarząd czystego wziął trzynastki ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Natura 2018 17 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Naiwności, czy w tym kraju ktokolwiek za cokolwiek jeszcze odpowiada?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~arletacz23 16 6 miesięcy temuocena: 55% 

  To tylko POLSKA SwiniNIA tak moze zrobic!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

  na fotkach widać kompletny upadek CZYSTEGO ŚRODOWISKA . takich fotek może być dużo więcej,,,,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~S 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Cała Iława tak wygląda ☹️

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Natura 2018 13 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Zgadzam się taki syf jest wszędzie. Gratulacje dla burmistrza i wszystkich odpowiedzialnych urzędów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~syf na tęczowo 12 6 miesięcy temuocena: 90% 

  syf jak każdy widzi . jakie działania podjęła nasza iławska władza , żeby takie sytuacje zwalczać ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~śmiechu warte 11 6 miesięcy temuocena: 94% 

  a za co szacowni radni pobierają dietki ? za taki burdel powinni dać sobie luz !!! i nie zaśmiecać więcej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w 10 6 miesięcy temuocena: 95% 

  Normalny właściciel powiedzmy knajpy z kebabem jak widzi, że mu papiery rzucają przed drzwiami to stawia tam śmietnik lub kilka śmietników i go regularnie opróżnia. ZDW kierując się dziwną logiką w miejscu gdzie ludzie wyrzucali śmieci najpierw przestaje opróżniać kosze, a potem je likwiduje. Później się dziwi, że są śmieci... czego nie rozumiecie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Nienormalna to jest ta cała szopka z wyrzucaniem śmieci. Przecież to było do przewidzenia że ci którzy śmieci podrzucali dale będą to robić, tylko jak nie ma otwartych śmietników, to wywalą byle gdzie. Ja nie rozumiem dlaczego nie sprawdza się kto nie płaci - tu jest pies pogrzebany. Przecież jeśli ktoś płaci za usuwanie śmieci, to nie będzie ich wywoził do lasu, nad jezioro, czy parking. Proste. Tylko weryfikacja kto nie ma umowy i nie płaci przyniesie efekty. I to zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

  odnosnie tego ciaglego Syfu na owym parkingu rozmawialem w oddziale ZDW w Ilawie na ul.komunalnej jakis rok temu i otrzymalem odpowiedz ze kamera i tabliczka ; parking monitorowany ; to lipa i ze kiedys owi super urzednicy ZDW Ilawa zglosili dane sprawcy na ilwaska Policje ale ta sprawe umozyla a wiec hulaj dusza a syf przywita turyste na wjezdzie do Ilawy bo jak widac brak rozsadnego urzednika do zalatwienia tego problemu - i to jest miasto TURYSTYCZNE

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~należy się RZETELNA informacja 7 6 miesięcy temuocena: 96% 

  - a jakie pensje pobiera zarząd czystego środowiska ?- na jaką kwotę zarządowi wypłacono nagrody ?- na jaką kwotę wypłacono 13-tki ?za takie obrazki ? ..odpowiedzialny nie powinien pozostać bezkarny ! tak jak pewna dominika .burmistrz z radnymi powinien wystąpić do apelu z oficjalnym stanowiskiem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~natura 2018 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Natychmiast.Ale oni przecież niczego nie muszą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Irek 5 6 miesięcy temuocena: 35% 

  jakie społeczeństwo taki syf, czego wymagać od prostaków, których jest sporo odsetek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~natura 2018 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Prostaków ci u nas dostatek. Natomiast władza jest od tego aby tych prostaków naprostować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolejny obrazek bezradności 3 6 miesięcy temuocena: 97% 

  A CO NA TO CZYSTE ŚRODOWISKO ??? kto zapłaci za nieprawidłową segregację ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Współpracownik 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jestem ciekaw jakie rozwiązanie ma Żyłka i spółka. Kogo będą edukować i karać? A może sami wezmą się za sprzątanie i segregacje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rupta co chceta 1 6 miesięcy temuocena: 96% 

  czy ktoś zostanie ukarany ??? w jaki sposób ? czy jak zwykle ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4685 sekundy