REKLAMAWet
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 marca 2021, 14:23 komentarzy 57

(Fot. Info Iława.)

Jedna z osób trenuje jazdę na rolkach, kolejna chciałaby już rozpocząć sezon rowerowy, a jeszcze innej przeszkadza nieestetyczny widok obficie zalegającego na drogach i chodnikach piachu. Już kilkoro Czytelników zwróciło się do nas z pytaniem, kiedy można się w naszym mieście spodziewać "Akcji wiosna", czyli uprzątnięcia piachu po "Akcji zima".

Odpowiedzi, w zakresie zarządzanych przez miasto ulic, udzielił Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

- Pozimowe oczyszczanie miasta powinno ruszyć po zakończeniu “Akcji zima”, która zgodnie z podpisanymi umowami trwa aż do 31 marca - komentuje burmistrz. - Mimo że zima chwilowo nas opuściła, to długoterminowe prognozy śledzone na bieżąco przez Zakład Komunikacji Miejskiej realizujący zimowe utrzymanie podają, że może jeszcze powrócić i niezbędne będzie ponowne sypanie ciągów komunikacyjnych w celu ich uszorstnienia. Dopiero, gdy będziemy mieć pewność, że nie będzie opadów i przymrozków powodujących śliskość, na zarządzane przez ratusz ulice i chodniki wyjadą zamiatarki i rozpocznie się kompleksowe mechaniczne oczyszczanie. Mając jednak na względzie estetykę miasta, tam, gdzie jest to możliwe (wysepki, zatoczki, place, schody itp.), prowadzone są już doraźne prace ręczne związane z usuwaniem zalegającego piasku - dodaje Dawid Kopaczewski.

A Waszym zdaniem - jak to powinno wyglądać? Zagłosujcie w naszej sondzie dostępnej poniżej.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.


Masz sprawę, temat, problem? Napisz do nas na kontakt@infoilawa.pl.
Chcesz być na bieżąco z informacjami z Iławy i okolic? Bądź z nami na Facebooku.


"Akcja wiosna" - kiedy, Twoim zdaniem, powinna ruszyć w Iławie?

REKLAMATom-bet

49Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jarek 49 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Tereny spółdzielni wysprzątane. Tam można. A ratusz jak zwykle śpi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 48 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Oszczędność na sprzątaniu, WSTYD. Iława kiedyś była wzorem do naśladowania w kwestii porządku. Z roku na rok jest coraz gorzej.Śmieci na każdym kroku , nie pozamiatane , nie posprzątane nawet liście , zapuszczone osiedla, nie koszone tereny zielone zarówno w sezonie jak i po. Zauważają to nawet przyjezdni, są rozczarowani a my mieszkańcy zawiedzeni żeby nie miał kto tego przypilnować .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolek 47 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Proponuję zobaczyć jak wyglądają ulice i chodniki w ościennych powiatach tam nie czekają na śnieg, wszystko posprzątane. A powie mi ktoś w czym pomoże śnieg jak spadnie 10 cm śniegu, ludzie i samochody go ubiją, bo jak zwykle zima zaskoczy wszystkich. Może trzeba pogonić kogoś do sprzątania, a nie czekać na trzynastą pensje. A gdzie radni PIS, Żuchowskiego, Żylińskiego przeszli na stronę Burmistrza, a słynna radna bezradna gdzie się podziewa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tu jest POLSKA 46 6 miesięcy temuocena: 75% 

  czerwoni towarzysze , absolwety wieczorowego uniwersytetu marksizmu - leninizmu , powinni milczeć . członków ormo to również dotyczy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaki kram , taki pan 45 6 miesięcy temuocena: 75% 

  mieliśmy już tęczowy , bezkarny burdel pod Ratuszem i na ulicach.a radni ???? co na to ?????????????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PYTANIE PROSTE 44 6 miesięcy temuocena: 100% 

  a jak samopoczucie byłych i obecnych radnych ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~poglądy tęczowych i czerwonych 43 6 miesięcy temuocena: 56% 

  podobno bakteria na Marsie może być dowodem życia.a BIJĄCE SERDUSZKO W ŁONIE MATKI TO NIE JEST ŻYCIE ??????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robertons 42 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Jak może być akcja wiosna jak jest jeszcze zima. Ludziom to nie dogodzisz. Jakby miasto to sprzątnęło i za chwilę spadnie śnieg i znów będą sypać piachem to znajdą się tacy co będą krytykować burmistrza, że jest niegospodarny. Jakby jednak śnieg nie spadł i nie trzeba było by już sypać piachem to też będą krytykować. Na początku marca w taka pogodę wymyśliła sobie rolki i co jeszcze. Jak to powiedział jeden mądry"jak jesteś za słodki dla ludzi to cię zliżą, a jak za gorzki to cię wyplują".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lewackie myslenie 41 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Wychodzi, że najlepiej siedzieć z d...ą w gabinecie i pobierać sowite pensje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a może tak 40 6 miesięcy temuocena: 100% 

  jak będziesz ZA słodki , to możesz zemdlić .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klop 39 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Burmistrz to jest troszkę [...] i dlatego brak w iławie [...] do rządzenia. Prawda jest taka że brud w iławie coraz większy widać to na każdym osiedlu i trawniku

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaki pan taki kram 38 6 miesięcy temuocena: 79% 

  mieliśmy już tęczowy , bezkarny burdel pod Ratuszem i na ulicach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wodzu 37 6 miesięcy temuocena: 45% 

  Jak czytam Ostródzkie portale, to tam też biadolenie oezu jaki u nas syf, śmieci pełno, tak źle nie było... Siedzą w tych domach i biadolą. Co wy rybka Dory z uszkodzoną pamięcią krótkotrwałą? Co roku to samo. Pomijając, że niedawno biadoliliście, że tyle kasy poszło na odśnieżanie, a nie było tego widać... To chyba ta sahara na chodniki z nieba nie spadła, tylko z piaskarki nie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbigniew 36 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Chyba większość mieszkańców ma już dość obecnego Burmistrza... nawet jego elektorat jest zawiedziony.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fanzloch von Obzyltz 35 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Zapomniałem dodać, co aktualnie jest bardzo ważne, że odśnieżanie będzie tak zorganizowane, że śnieg będzie uprzątnięty nim jeszcze spadnie i będzie można jedźnić nie tylko na rolkach, ale czym popadnie i byle gdzie, znaczy wszędzie. Dzięki tej metodzie piasku po zimie w ogóle nie będzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fanzloch von Obzyltz 34 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Zgadzam się i postanowiłem, że ja wystartuję w kolejnych wyborach na następną kadencję. Moje rządy doprowadzą Iławę do rozkwitu, a mieszkańców do szczęścia. Na pewno nie będę tworzył żadnych miejsc pracy, bo nie będą potrzebne skoro każdy zameldowany w Iławie dostanie, poza oczywiście rządowym 500+ zasiłek mieszkańca = 1500 zł na osobę. Każdy dodatkowo będzie będzie mógł korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską. Będą talony na bezpłatny zakup wódki w ilości 5 butelek miesięcznie z zamianą na 40 butelek piwa. 2 razy w miesiącu pizza w dowolnie wybranej pizzerii. Ze względu na brak miejsca w okienku cały program wyborczy zostanie opublikowany przed wyborami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 33 6 miesięcy temuocena: 81% 

  Niestety Iława od kilku lat staje się coraz bardziej brudna i to widać gołym okiem. Nie widzi tego obecny Burmistrz...Ewidentnie natomiast wychodzi brak doświadczenia w samorządzie i brak zatrudnienia na początku kadencji fachowych doradców...ciekawe kiedy kadra nauczycieli otrzyma również trzynaste pensje, bo żaden poprzedni włodarz miasta nie przeciągał tego tak długo :(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Haaha 32 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Jakość artykułów w ilawie to masakra byle dopiec burmistrzowi i nakarmić trolli . Poerw nie sypia a później skąd ten piach ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Teodor 31 6 miesięcy temuocena: 78% 

  Nikt nikogo nie zmusza do "burmistrzowania". Jak chciał mieć spokój, to powinien zająć się chodowlą ślimaka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 30 6 miesięcy temuocena: 59% 

  PAN BURMISTRZ TRZYMA SIE DOBRZE, NAWET FORYŚ NIE DA MU RADY. ŁEB POŁOŻE, ZE DAWID NASTĘPNA KADENCJĘ W IŁAWIE MA W CUGLACH. A WINIEN TEMU BĘDZIE PIS IŁAWSKI, KTÓRY NIE POTRAFI SIĘ ZORGANIZOWAĆ. JESLI PIS NIE POPRACUJE NAD KANDYDATEM JUŻ DZIŚ TO ZNÓW MAJĄ DO TYŁU

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WolneMedia 29 6 miesięcy temuocena: 59% 

  Tekst z gatunku tych Ty mnie spytaj o to, ja powiem, że według przepisów to i tamto. Propaganda sukcesu w towarzystwie wzajemnej adoracji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WolneMedia 28 6 miesięcy temuocena: 29% 

  Akurat wiem, ale grupa zaciekle broniąca Pana jestem transparenty już mnie zastanawia. Albo jego ekipa, albo wyznawcy nowego ładu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z tych co wiedzą lepiej 27 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Komentarz z gatunku "coś mi się wydaje, więc napiszę".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aaa 26 6 miesięcy temuocena: 81% 

  Jeszcze parę lat temu Iława była perełka czystości A teraz gdzie nie spojrzysz syf i brud. Kosze pełne wysypujących się śmieci. Trochę wstyd jak na takie ładne miasto ☹☹☹

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tęczowy bałagan 25 6 miesięcy temuocena: 59% 

  było pięknie do czasu , dopóki jakiś nawiedzony nie zaprosił geja biedronia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 24 6 miesięcy temuocena: 72% 

  Niech weźmie kolejny kredyt bez zgody rady miejskiej! Dwa razy wziął prawie 30 mln, trzeci nie zaszkodzi. Jak wyleci to z hukiem! Na razie tylko nerwowo tupta, bo RIO dobrało mu się do t... A jak weźmie kolejne 10 mln to będzie na posprzątanie piasku, skoszenie trawy, ba może na jesień wystarczy. Karty na stół burmistrzu. Pochwal się na fejsbuku wynikami kontroli RIO. Miało być transparetnie .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a radni co na to ? 23 6 miesięcy temuocena: 74% 

  a może by tak w Iławie zainstalować Luwr ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 22 6 miesięcy temuocena: 43% 

  ILE WYCHODKÓW MA BYC W IŁAWIE DLA PSIARNI - NA KAŻDYM OSIEDLU PO JEDNYM?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~psom wszystko wolno ? 21 6 miesięcy temuocena: 80% 

  ile mandatów wystawiono dla właścicieli piesków za nie sprzątanie gówienek po swoich pupilach. - BURMISTRZU ,,,ILE ???-RADNI ,,,,,,,,, ILE ???????????bo jeżeli nie wiecie to za co piniędze bierzecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 20 6 miesięcy temuocena: 38% 

  To zbieraj gamoniu te (...) będziesz miał nawóz dla siebie, może coś ci urośnie

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to jeszcze nie wiosna 19 6 miesięcy temuocena: 45% 

  nam Polakom zawsze źle, za zimno, za mokro, za gorąco, a to chodnik nieodśnieżony, a to za często jeżdzą......itp itd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 18 6 miesięcy temuocena: 53% 

  moze zamiast sniegu bedzie deszcz i caly piach zjedzie do studzienek a wtedy koszt czyszczenia bedzie wiekszy od wczesniejszego zamiatania tylko znamy tlumaczenia tego burmatola ze to Laki Kwiatowe ze to jeszcze zima itd tylko wstyd mu powiedziec ze tak zadluzyl miasto ze kasy brak na odsyfienie miasta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~urraaaa 17 6 miesięcy temuocena: 84% 

  a jak tam olsztyńskie indyki ???pewnie grzeją tyły . i tam umoczono iławską kasę ? a kto to zrobił ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co z placem przed dworcem PKP, 16 6 miesięcy temuocena: 88% 

  Tam kostka jest ruchoma

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokomotywa 15 6 miesięcy temu

  Już robio. Remont kapitalny

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Migotka 14 6 miesięcy temuocena: 60% 

  To piach z tych ciężarówek nie zabezpieczonych plandeką

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brukarz 13 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ludzie ten piach pasuje do polbruku zbirajcie sami wam się przyda na prywatne posesję jak Boga kocham

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Loka 12 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Zróbcie lepiej już ten wychodek dla Burków bo jak zniknął śnieg to wyłonił się cały piesków shit tego miasteczka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lolek 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Mówicie o burkach i wybiegu, a urząd nadal nie wie ile psiaków jest w Iławie i ile powinno być podatku. A jeśli chodzi o radnych to czekajcie jeszcze chwilkę i będą ganić po Iławie aby głosować na nich. Takich mamy ludzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niema 10 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Do Loka masz rację ostatnio wdepłam a potem córka się butem bawiła. Boje się pomyśleć jak dzieci brały ręce do buzi po zabawie w obsikanym śniegu. Właściciele mają obowiązek posprzątać po swoich pupilach jak nie to kary tak jak za śmieci niesegregowane.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oburzony 9 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Co za (...) burmistrz!!!! Co ty (...) robisz z naszą kasą, że miasta nagle na nic nie stać, nawet na głupie zamiatanie ulicy

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kazik 8 6 miesięcy temuocena: 38% 

  (...) nie wymądrzaj się bo cię deportują .

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 7 6 miesięcy temuocena: 58% 

  Nigdy nie było takiego syfu. To dramat. Na miejscu burmistrza zapadłbym się pod ziemie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 6 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Do Jan Burmistrz rządzi człowieku rusz swoim mózgiem myślenie nie boli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 5 6 miesięcy temuocena: 56% 

  A to bursmistrz syfi czy iławianie?? Wstydźcie się ludziska!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~inda 4 6 miesięcy temuocena: 59% 

  Panie Burmistrzu znowu dal Pan d..y. Kiedy zacznie Pan myslec o Ilawie o naszej Ilawie.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dziki dominik 3 6 miesięcy temuocena: 80% 

  wiosna chyba burmistrza jednak interesowała , jak zaprosił biedronia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawa 2 6 miesięcy temuocena: 68% 

  Burmistrz woli Olsztyn, ani zima, ani wiosna go nie interesuje, ważne czy są działki do sprzedania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Biegacz 1 6 miesięcy temuocena: 80% 

  1. 2 .3 popcorn, czekamy na ekspertów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4203 sekundy