REKLAMASalon okulistyczny
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 marca 2021, 11:34 komentarzy 15
To maski po terminie, które trafiły do Urzędu Miejskiego w Olecku. Nie zostały rozdane mieszkańcom. Teraz wymieniane są wszystkie maseczki dostarczone do regionu.

To maski po terminie, które trafiły do Urzędu Miejskiego w Olecku. Nie zostały rozdane mieszkańcom. Teraz wymieniane są wszystkie maseczki dostarczone do regionu. (Zdjęcia: Urząd Miejski w Olecku.)

Zwykle w niedzielę liczba nowych wykrytych przypadków koronawirusa jest znacznie niższa niż w trakcie pracującego tygodnia. Dzisiaj jednak jest inaczej. Tylko w powiecie iławskim potwierdzono 48 nowych zakażeń SARS-CoV-2.

Podajemy szczegóły raportu Ministerstwa Zdrowia z niedzieli, 7 marca.

Mamy 13 574 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2807), śląskiego (1596), wielkopolskiego (1198), pomorskiego (1098), małopolskiego (997), dolnośląskiego (909), podkarpackiego (718), warmińsko-mazurskiego (706), kujawsko-pomorskiego (696), łódzkiego (577), lubuskiego (476), lubelskiego (406), zachodniopomorskiego (372), świętokrzyskiego (263), podlaskiego (253), opolskiego (240). 262 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 25 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 101 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła dzisiaj do 1 794 914; z tego 45 285 osób zmarło. 

W województwie warmińsko-mazurskim mamy 706 nowych zakażeń - to 4,97 w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, co daje drugi wynik w kraju, po województwie mazowieckim. 

Natomiast w powiecie iławskim przybyło 48 chorych; to 5,17 w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców. Nie było nowych przypadków śmiertelnych. Kwarantanną w naszym powiecie objętych jest 1 327 osób.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w województwie warmińsko-mazurskim do naszego regionu dostarczono z Agencji Rezerw Materiałowych bezpłatną pomoc w postaci maseczek. Jak informowały służby wojewody, było to łącznie 5 milionów 700 tysięcy sztuk, które dostarczano od czwartku do pięciu komend powiatowych PSP w regionie. Jednak, jak zorientowano się w trakcie transportu i przeładunku, część maseczek była przeterminowana, część także krótko przed upływem terminu ważności. Poinformował o tym m.in. Urząd Miejski w Olecku. 

- [W piątek] przekazano gminie Olecko 88 tysięcy maseczek medycznych z Agencji Rezerw Materiałowych. Nie przekazaliśmy ich mieszkańcom. Maseczki zostaną dziś zwrócone ze względu na kończący się termin przydatności. Część przeterminowała się 28 lutego, część ma termin przydatności do 8 marca. Czekamy na nową pełnowartościową partię - podał tutejszy magistrat.

Jak przekazały służby wojewody, aby uciąć spekulacje, wymienione zostaną wszystkie maseczki, które wcześniej dostarczono do regionu. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Miejski w Olecku. 

REKLAMANAJLAK

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Do jak zwykle 15 6 miesięcy temuocena: 82% 

  Te maski nie sa dla strazakow gamoniu. Czytaj uwaznie ze strazacy przekazuja je urzedom miast a ci mieszkancom

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zaczyna nadawać 14 6 miesięcy temuocena: 92% 

  a poniżej specyfikacja dętych teorii i dozowanych przypuszczeń ~~trzydziestego piątego~~ występującego pod nickiem ~jak zwykle...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak zwykle..., cd. 2 13 6 miesięcy temuocena: 20% 

  Więc do naszego województwa wysłano zapewne dziesiątki milionów przeterminowanego szmelcu, dzięki któremu Warmia i Mazury staną się wielkim wysypiskiem maseczek "ochronnych". Ale o tym oczywiście szczujnia TVPiS Info nie piśnie ani słowa. Znając upodobania pisowskich bonzów do wszelkiej dętej propagandy niemającej nic wspólnego z rzeczywistą prawdą oraz ich swoistą "moralność", można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że taki właśnie był zamysł tej całej "łaskawości" obliczonej jedynie na propagandowy poklask. I to byłoby najbardziej podłe. Ale pod władzą tzw. dobrej zmiany takie obrzydliwe i kłamliwe praktyki to już właściwie codzienna norma...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak zwykle... 12 6 miesięcy temuocena: 20% 

  A tak swoją drogą można przypuszczać, że ktoś jednak w Agencji Rezerw Materiałowych zorientował się poniewczasie, że zalegające tam fury maseczek są już mocno przeterminowane i może z tego wybuchnąć kolejna afera wynikająca z normalnego żenującego marnotrawstwa przynoszącego wstyd tzw. dobrej zmianie. Bo dziwnym przypadkiem w tym samym czasie, gdy premier Morawiecki hucznie przed kamerami fetował lądowanie wielkiego samolotu transportowego z Chin z ogromną ilością maseczek (zresztą kompletnie nieprzydatnych, bo bez jakiegokolwiek atestu), to w magazynach Agencji Rezerw zalegały fury maseczek, którym kończył się termin ważności. Ciekawe dlaczego wcześniej nie rozdano ich potrzebującej ludności? Mało tego. Postanowiono prawdopodobnie zorganizować obecnie kolejną dętą akcję propagandową o łaskawości tzw. dobrej zmiany i jej trosce o mieszkańców obszarów najbardziej ostatnio dotkniętych zakażeniami wirusem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak zwykle... 11 6 miesięcy temuocena: 20% 

  A gdzie mądralo jest informacja, że wszędzie strażacy przekazują maseczki urzędom, a te następnie mieszkańcom? Ilustracja pokazuje jedynie maseczki dostarczone do Urzędu Miejskiego w Olecku. Ale przez kogo? Poza tym, do Olecka trafiło 88 tys. maseczek. To co strażacy z innych czterech komend zrobili z pozostałymi maseczkami w liczbie ponad 5 milionów 600 tys. sztuk? I dlaczego akurat strażakom zawraca się głowę akcją "maseczkową"? Czyżby nie mieli oni niczego innego do roboty? Ciekawe jest także dlaczego wszystkie "podarowane" maseczki trafiły tylko do pięciu komend powiatowych spośród wszystkich dziewiętnastu w naszym województwie? Choć to może akurat szczęście w nieszczęściu. I czy nie przypadkiem wszystkie z nieaktualnym terminem ważności? Więc może to ty "gamoniu" naucz się czytać ze zrozumieniem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ciot 10 6 miesięcy temuocena: 75% 

  A te maseczki to do jedzenia, że mają termin przydatności użycia? Śmieszne to wszystko, pokolenie mięczaków skowycze, że nie ma gwarancji na życie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 9 6 miesięcy temuocena: 44% 

  A pisior dzisiaj w tv mówił na temat przeterminowanych maseczek, że to kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. Taka to wiarygodność dojnej zmiany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak zwykle... 8 6 miesięcy temuocena: 54% 

  Czy rządowy "podarunek" w postaci bezpłatnych maseczek jest przeznaczony tylko dla strażaków i tylko w pięciu powiatach naszego województwa? I czy tych strażaków jest aż parę milionów? Czy w magazynach Agencji Rezerw pracują tylko niezguły, które nie potrafią przeczytać specyfikacji wysyłanych towarów? Tak to jest jak wszelkie decyzyjne stołki obsadzają pociotki i kumple bonzów tzw. dobrej zmiany, którzy nie mają żadnych kompetencji do sprawowanych funkcji. Poza jedną - braniem tłustych comiesięcznych poborów za nic. Pewnie całą akcję organizował znów niezrównany wicepremier Sasin, pseudonim "spieprzę wszystko". Tak samo jak sprawa nieszczęsnych maseczek wygląda w naszym kraju cała akcja "walki" z pandemią. Wszędzie typowo pisowski bałagan.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pajac 7 6 miesięcy temuocena: 71% 

  ~ jak zwykle...~ uzewnętrznia ze swojej łaskawości, nikomu niepotrzebne , trzydzieste piąte nadęte bezsensowne pierdolamento.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pajac 6 6 miesięcy temuocena: 86% 

  ~ jak zwykle...~ uzewnętrznia ze swojej łaskawości, nikomu niepotrzebne , trzydzieste piąte nadęte bezsensowne pierdolamento.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Być 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Te roczne co noszę to też przeterminowane

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  a jak zwykle może ktoś nosi trzydzieste piąte majtki przeterminowane

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sztylet 3 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Nawet zaczepienie nie da rady jeśli 60% iławian chodzi bez masek.. Iława jest najgroźniejsza pod względem zakażeń. I dalej niech tak postępują, to nigdy nie pozbędziemy się wirusa, a dopadnie on większość.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga 2 6 miesięcy temuocena: 38% 

  Musi dopasc większość żebyśmy mieli odporność stadną. Im szybciej tym lepiej!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~covid 1 6 miesięcy temuocena: 91% 

  Wydawałoby się, że zachorowań powinno być coraz mniej, po niektórzy przechorowali, bo część jest już zaszczepiona. Wydawałoby się...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4371 sekundy