REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2021, 10:05 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe.)

21 kwietnia w Iławie, przy hali sportowo-widowiskowej (ul. Niepodległości 11), kobiety w wieku 50-69 lat  będą mogły bezpłatnie poddać się badaniu mammograficznemu. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w godzinach 11:00-17:00.

LUX MED, jeden z największych od lat realizatorów "Programu profilaktyki raka piersi", w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. "Planuję długie życie" zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach "Programu profilaktyki raka piersi" można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

f

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:
Iława – 21 kwietnia 2021 r. w godzinach od 11.00 do 17.00 przy hali sportowej na ul. Niepodległości 11.

W 2021 roku po raz pierwszy z badania w ramach "Programu profilaktyki raka piersi" mogą skorzystać Panie z rocznika 1971. Zachęcamy, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Źródło: LUX MED Diagnostyka/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Sprawiedliwość, równość 1 23 dni temu

    I to jest prawdziwe równouprawnienie. Mężczyzna w wieku 50-69 lat za badanie prostaty musi zapłacić. :-)

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3091 sekundy