REKLAMAWet
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 marca 2021, 10:54 komentarzy 1
Na zdjęciu Rafał Krauze podczas koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie w centrum miasta.

Na zdjęciu Rafał Krauze podczas koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie w centrum miasta. (Fot. Archiwum własne.)

Rafał Krauze, były kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie, obecnie puzonista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, znalazł się w elitarnym gronie stypendystów Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na rok 2021.

Rafał Krauze otrzymał stypendium w związku z zaproponowanym przez siebie projektem popularyzacji muzyki Feliksa Nowowiejskiego, a w szczególności jego wybranych pieśni, uczczenia pamięci kompozytora z Barczewa w 75. rocznicę jego śmierci, a także nagrania i wydania płyty z m.in. pieśniami kompozytora w transkrypcji na puzon i fortepian. Rejestracja odbędzie się w sali koncertowej olsztyńskiej filharmonii.

Rafał Krauze jest jednym z czworga tegorocznych stypendystów w dziedzinie muzyki. Ponadto artystyczne stypendia przyznano w dziedzinie literatury, twórczości ludowej, sztuk wizualnych, filmu i teatru. 

- Stypendia mają na celu wspieranie rozwoju twórczego osób uzdolnionych artystycznie. Tegoroczna kwota stypendium wynosi 6 tys. złotych. Stypendium jest wypłacane w miesięcznych ratach od kwietnia do września na określony w umowie projekt. W ramach tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 76 wniosków o przyznanie stypendium artystycznego. Kapituła rozpatrująca i oceniająca wnioski o stypendia artystyczne Uchwałą z dnia 12 lutego 2021 roku zarekomendowała zarządowi województwa 14 osób do stypendiów artystycznych. Propozycja została zaakceptowana - podaje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Muzyk 1 6 miesięcy temuocena: 50% 

    Najgorszy dyrygent jaki nam się trafił.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAAngielski
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.536 sekundy