REKLAMAWet
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 marca 2021, 13:27 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Zalegająca na jezdniach gruba warstwa piachu z pewnością nie wpływa korzystnie na bezpieczeństwo rowerzystów, a wielu z nich chciałoby już rozpocząć nowy sezon. Dlatego niejeden miłośnik jednośladów ucieszy się, że na drogach wojewódzkich w Iławie właśnie rusza "Akcja wiosna".

Jak informowaliśmy już na portalu, sprzątanie piasku z miejskich ulic rozpocznie się na dobre po zakończeniu "Akcji zima", a ta w Iławie trwa do 31 marca. A co z biegnącymi przez nasze miasto drogami wojewódzkimi, w tym ruchliwą ulicą Wyszyńskiego?

Tego właśnie chciał dowiedzieć się Czytelnik, który nadesłał zdjęcia zalegającego tu piasku.

- Nurtuje mnie problem z zalegającym piaskiem na ulicach i chodnikach w Iławie - napisał. - Nikt tego nie sprząta; jak będzie padać, to część tego piachu znajdzie się w studzienkach deszczowych i znowu trzeba będzie czyścić studzienki i tak przez cały rok... - dodał.

O termin "Akcji wiosna" dopytują też rowerzyści - wielu z nich już szykuje się na rozpoczęcie nowego sezonu, a gruba warstwa piasku zalegająca na poboczach nie będzie im ułatwiać bezpiecznej jazdy. Kiedy zatem administrator ruszy z porządkami?

- Sprzątanie dróg wojewódzkich po okresie zimowym, w tym również w Iławie, uzależnione jest od panujących warunków atmosferycznych, tj. przy braku opadów śniegu oraz braku niskich temperatur, powodujących konieczność stosowania mieszanek piaskowo-solnych zwalczających śliskość zimową - komentuje dla portalu www.infoilawa.pl zespół Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. - Rozpoczęcie i zakończenie tych prac uzależnione będzie od bieżących warunków atmosferycznych - zastrzegł zarządca. 

Prace właśnie się rozpoczęły.

Sporo piachu do uprzątnięcia! "Akcja wiosna" na drogach wojewódzkich właśnie rusza.

Ilość zdjęć 4

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława oraz nadesłane.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~J23 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

    Fajnie czemu za dnia około 15 jak ruch jest jak NA MAXA

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Miras 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

    e tam zamiatanie, przecież widać że linia wyścigowa jest czysta

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAAngielski
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6185 sekundy