REKLAMAWardrom
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2021, 09:35 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Klasy Szkoły Podstawowej w Lasecznie, tak jak wszystkich takich placówek w kraju, świecą teraz pustkami. Gdy dzieci w końcu tu wrócą, ich szkoła będzie wyglądać zupełnie inaczej. 

Na ten remont placówka czekała wiele lat. Prace są już zaawansowane. Mowa o etapie pierwszym, na kolejny trzeba jeszcze pozyskać środki zewnętrzne.

O tej dużej inwestycji była mowa m.in. podczas sesji Rady Gminy Iława w styczniu. Wówczas radna z Laseczna Emilia Skolmowska zapytała o plany dalszego remontu tutejszej szkoły.

Jak poinformował w odpowiedzi Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, aktualnie prowadzone są prace w ramach pierwszego etapu tej inwestycji, a celem tej części remontu jest przystosowanie obiektu do aktualnych wymogów. Na ten etap przeznaczona jest kwota dwóch milionów ośmiuset tysięcy złotych, podał wójt Harmaciński.

Jak dowiadujemy się z dokumentacji przetargowej, właśnie za taką kwotę realizuje pierwszą część gminnej inwestycji zwycięzca tego postępowania, firma "TOM" z Otłowca. 

- Etap pierwszy zadania obejmuje: wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami, rynnami i rurami spustowymi wszystkich brył, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej wszystkich brył, docieplenie całego budynku z wyprawą elewacyjną, wykonanie podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami, przebudowę i remont bryły C (przyziemie, parter i poddasze użytkowe) w pełnym zakresie, we wszystkich branżach budowlanych z możliwością częściowego odbioru budynku szkoły, ze zgodą na użytkowanie oraz przebudowę uzbrojenia terenu działki w pełnym zakresie (przyłącza wodno-kanalizacyjne, elektroenergetyczne WLZ) - czytamy w dokumentacji.

Na następny etap złożony został kolejny wniosek do rządowego programu inwestycyjnego (jeden złożony wcześniej został odrzucony, teraz gmina oczekuje na rozstrzygnięcie kolejnego naboru). Wójt zapowiedział też złożenie wniosku do Ministerstwa Sportu na dofinansowanie budowy sali sportowej wraz z zapleczem po ogłoszeniu przez resort stosownego konkursu. Reasumując, drugi etap remontu będzie uzależniony od możliwości pozyskania środków zewnętrznych.


Istniejący budynek zbudowany został na przełomie XIX i XX; to część dawnego zespołu dworsko-folwarcznego. W okresie wojennym spalony, po wojnie odbudowany na potrzeby Szkoły Podstawowej w Lasecznie. 


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

TEMATY inwestycje
REKLAMANAJLAK

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Alibaba 5 22 dni temuocena: 67% 

  Długo wyczekiwany remont za moich czasów już miała byc remontowana

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ryszard 4 22 dni temuocena: 20% 

  Żeby rząd wiedział co mówi wójt o PiSie to tych pieniędzy raczej by nie dostał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kilo 3 22 dni temuocena: 100% 

  a co mówi: ***** ***?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zen 2 22 dni temuocena: 100% 

  Brawa dla Pani sołtys i jednocześnie radnej Emilii Skolmowskiej !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BBW 1 22 dni temuocena: 67% 

  nie ma lipy w końcu to siostra nieodżałowanej Kamili Skolimowskiej, naszej mistrzyni olimpijskiej :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4873 sekundy