REKLAMAWet
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2021, 15:04 komentarzy 9

(Fot. susz.pl.)

Słońce coraz cieplejsze, ptaki na niebie szybują w prześlicznych kluczach, a z krzaków dochodzi ich coraz odważniejszy śpiew. To idealny moment, żeby na progu wiosny mówić już o lecie… a w tym wypadku o Suskim Lecie Artystycznym 2021.

Suski SOK zaprezentował kolorową odsłonę letnich pomysłów na kulturalne spędzenie czasu. Będzie muzyka – dużo muzyki, będzie film – nie tylko w samym Suszu i będzie plaża, leżaki i sztuka.

- Czas letni, który od lat dziecięcych kojarzy się nam z wakacjami, czyli beztroską i odpoczynkiem, musi być dla nas ciekawy i intensywny w doznaniach – tak nas wychowano i tak też podeszliśmy do opracowania programu. Chcemy jak najwięcej czasu spędzić na zewnątrz, na świeżym powietrzu, co też miało ogromny wpływ na konstruowanie wydarzeń – koncerty na plaży, kino objazdowe „pod chmurką”, koncerty w nietuzinkowej przestrzeni miejskiej – to wynik potrzeby oddychania pełną piersią, bo dziś nie marzymy, jako obywatele, o niczym innym – tak o programie mówi Piotr Pancer, dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury.

Na dzień dzisiejszy zaprezentowano 6 wydarzeń, w tym jedno cykliczne/cotygodniowe. Wśród nich znalazł się Blender Art Festival 2021 (w ramach obchodów Dni Susza), Leżak Plaża Sztuka Summer Festival, Suski Tydzień Filmowy, Festiwal Eko Elektro, Dożynki Gminne druga odsłona Festiwalu Suskiego Piękna.

Nie jest to pełna i ostateczna lista zaplanowanych wydarzeń, to „pewniaki” na dziś. 

- Oczywiście plany może pokrzyżować nam pandemia, ale i na to jesteśmy przygotowani – będziemy podejmować próby przenoszenia wydarzeń w czasie lub przeprogramowania ich zgodnie z pojawiającymi się wymogami sanitarnymi – tłumaczy niepewność realizacji dyrektor SOK.

Zaprezentowany program wydaje się odmienny od dotychczasowych, ale wynika z powołanej strategii marki SOK i hasła przewodniego: POSMAKUJ EMOCJI! 

- Pandemia spadła na nas nagle i zaskoczyła nas na nieprzewidywalną skalę. Uderzyło to bezpośrednio w kulturę i sport, którymi żyją obywatele Susza. Cieszę się, że jesteśmy już gotowi z programem Suskiego Lata Artystycznego i wierzę, że z takimi, czy innymi ograniczeniami będziemy korzystać z przygotowanych atrakcji kulturalnych – komentuje Krzysztof Pietrzykowski, burmistrz Susza.

- Dziś oficjalnie mogę już Państwa zaprosić do wzięcia udziału w Suskim Lecie Artystycznym 2021. Jest program, są świeże i soczyste pomysły. Będzie słońce, obiecuję, i bądźmy również my. To czas naszego wytchnienia – podsumowuje Lucyna Górnik, zastępca burmistrza Susza, odpowiedzialna za działania kulturalne w Gminie.

Źródło: susz.pl/red. kontakt@infoilawa.pl.
 

REKLAMATom-bet

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Perdona 9 6 miesięcy temu

  Wszędzie oszczędności(szkoła,przedszkole),SOK "stoi "od kilku miesięcy i tam oszczędności nie ma...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brak słów 8 6 miesięcy temuocena: 57% 

  Lepiej zajmijcie się umierającą w szybkim tempie gminą i miastem a nie duperele w głowach. Tylko koncerty i festiwale. Skąd na to pieniądze. Zajmijcie się pracą dla ludzi i godnymi wynagrodzeniami. Za chwilę nie będzie komu chodzić na te wasze koncerty i festiwale.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~suszanin 7 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Tak.Brak słów!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszak 6 6 miesięcy temuocena: 50% 

  W czasie pandemii,kiedy ludzie tracą pracę nikt nie ma ochoty na zabawę ...Czy burmistrz Susza naprawdę nie widzi,że ten dyrektorek robi mu zły pijar.Cyrk.Zajmijcie się czymś pożytecznym. .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~puenta 5 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Co to ma być na tym zdjęciu?Po co silić się na...No właśnie na co?To teatr czy "szopka" w wykonaniu dyrektora i władz miasta...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 4 6 miesięcy temuocena: 43% 

  A i jeszcze jedno nie obiecujcie słońca bo już jedni księżyc ukradli i przedsiębiorców położyli na łopatki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 3 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Lud zastraszony i codziennie budzi się w innej rzeczywistości, plany ambitne, ale Mateuszek palcem grozi więc jakie czasy takie wczasy może wypali. Pozdro.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 2 6 miesięcy temu

  Lud zastraszony i codziennie budzi się w innej rzeczywistości, plany ambitne, ale Mateuszek palcem grozi więc jakie czasy takie wczasy może wypali. Pozdro.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 1 6 miesięcy temuocena: 50% 

  A MNIE ZWISA SUSKIE IMPREZOWANIE. DAWID DA POPIS TAKI, ZE WSZYSTKIM SZCZĘKA OPADNIE ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.512 sekundy