REKLAMAprofi
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 marca 2021, 19:46 komentarzy 12

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

"Nie ma możliwości cofnięcia wybiegu dla psów", skomentował dzisiaj miejski radny Dariusz Rozborski, ujawniając opinię kierowanej przez siebie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w sprawie petycji iławianina Krzysztofa Kurpieckiego zawierającej postulat znalezienia nie powodującej konfliktów nowej lokalizacji zwycięskiego projektu Iławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ostateczną decyzję w sprawie sposobu rozstrzygnięcia tej petycji iławscy radni podejmą podczas swojej najbliższej sesji w nadchodzący poniedziałek, 29 marca. Jest już jednak znane stanowisko Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, gdzie w pierwszej kolejności rozpatrywane są, jak sama nazwa tego organu wskazuje, m.in. kierowane do iławskiego samorządu petycje.

Kierowana przez Dariusza Rozborskiego komisja rekomenduje, aby petycji nie uwzględniać. Dlaczego, wyjaśniał dzisiaj jej przewodniczący.

- Nie ma możliwości cofnięcia wybiegu dla psów - mówił Dariusz Rozborski. - Wystąpiliśmy o opinię prawną. Powołuje się ona na Ustawę o samorządzie gminnym - uzasadniał. 

Ponadto, jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały w tej sprawie,

z mocy prawa zadania wybrane w ramach budżetu obywatelskiego zostają uwzględnione w uchwale budżetowej gminy. Rada gminy w toku prac nad projektem uchwały budżetowej nie może usuwać lub zmieniać w stopniu istotnym zadań wybranych w ramach budżetu obywatelskiego. Budżet obywatelski służy podejmowaniu decyzji o wydatkowaniu środków publicznych przez mieszkańców, a co za tym idzie, ma charakter rozstrzygający.

Opinia komisji ds. petycji w sprawie rozstrzygnięcia tej sprawy jest więc jednoznaczna, ale już dzisiejsze głosowanie członków komisji budżetu w tej kwestii takie nie było. Trzy głosy "za" odrzuceniem petycji (Ewy Jackowskiej, Zbigniewa Miecznikowskiego oraz Michała Młotka), oraz dwa "przeciw" (Ryszarda Forysia i Andrzeja Rykaczewskiego) pokazują, że radni, tak jak iławskie społeczeństwo, są w tej kwestii podzieleni.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Irena 11 16 dni temuocena: 100% 

  A jak to było że skateparkiem w pierwszym budżecie obywatelskim, czyż nie zmieniono przypadkiem pierwotnej lokalizacji? Radni mówią nie można, bo wiedzą że wszędzie tam gdzie mieszkają ludzie będzie niechęć, wystarczy popatrzeć w sieci. Z tego będzie wojna. Szkoda że w ten sposób władza skłóca obywateli, ale takimi ponoć lepiej się rządzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klop 10 16 dni temuocena: 100% 

  Po prostu nie robić wybiegu a pieniądze przeznaczyć na odśnieżanie miasta i walić ten wybieg a druga sprawa za czyje pieniądze będzie wybieg utrzymywany pewnie z naszych podatków

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 9 16 dni temuocena: 75% 

  a obecnie to co burmistrz wraz z radnymi chcieliby odśnieżać ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~psia mać 8 16 dni temuocena: 100% 

  odśnieżać nie mają za co ,,,, niech olsztyńskie indyki odśnieżają , bo kasę dostali.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 7 16 dni temuocena: 0% 

  [...] Iława

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Loka 6 16 dni temuocena: 67% 

  A niech zobaczę kundla [...] na mieście!!

  Edytowany: 16 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~... 5 16 dni temuocena: 33% 

  To co? I tak nic nie zrobisz biedny januszku. Możesz sobie wylewać żale w internecie, wszyscy mają cię w dupie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 4 16 dni temuocena: 33% 

  Niech Kurpiecki nie myśli że dostanie się do rady. Brylować będzie nowe pokolenie, pomiędzy 24-36-latków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nowy Fan Pana Radnego 3 16 dni temuocena: 53% 

  No i super, brawo panie radny!, budujcie ten wybieg jak najszybciej, a mieszkańcy za rok zapomną że jakiś wybieg miał im przeszkadzać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co prawda to prawda 2 17 dni temuocena: 56% 

  Anglia tez wyszła z Unii, bo chciała większość. Koniec i kropka. Trza uszanować decyzje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 1 17 dni temuocena: 50% 

  ROZPATRYWANIE RZECZY ZBĘDNYCH JUŻ USANKCJONOWANYCH PRZEZ WYBÓR TAKI NIE INNY, TZN., BY TAM BYŁ WYBIEG DLA PSÓW JEST NIEPODWAŻALNY PRAWNIE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.347 sekundy