REKLAMAWardrom
REKLAMASadek
41-latka usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 8 lat więzienia.

41-latka usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Mieszkanka powiatu iławskiego w wieku 41 lat jest zamieszana w wyłudzenie 15 tysięcy złotych od 71-latki z Torunia; kobieta odebrała kopertę z należącą do seniorki gotówką - ustalili toruńscy policjanci. 

Toruńscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu iławskiego 41-latkę, która brała udział w wyłudzeniach metodą na tzw. policjanta. Kobieta w połowie stycznia tego roku odebrała kopertę z pieniędzmi, którą przekazała mieszkanka toruńskiego osiedla Rubinkowo. Kryminalni ustalili, że 41-latka ma na koncie kolejne trzy podobne przestępstwa, do których doszło na terenie województwa warmińsko–mazurskiego. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.

W czwartek, 25 marca kryminalni z toruńskiej komendy w jednej z miejscowości w powiecie iławskim zatrzymali 41-latkę podejrzaną o udział w przestępstwach na tzw. policjanta. 

- Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło w połowie stycznia, a dotyczyło 71-letniej mieszkanki toruńskiego osiedla Rubinkowo - mówi asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. - To na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Podczas rozmowy przekonał pokrzywdzoną, że Centralne Biuro Śledcze Policji prowadzi akcję przeciwko przestępcom. Pieniądze kobiety miały być zagrożone, a w cały proceder rzekomo mieli być zamieszani pracownicy banku, w którym miała ona konto. Podający się za policjanta mężczyzna namówił 71-latkę do wypłaty gotówki i pozostawienia koperty z pieniędzmi w ustronnym miejscu. W ten sposób torunianka straciła 15 000 złotych. Dopiero po czasie kobieta zorientowała się, że została oszukana.

Wnikliwa analiza wszelkich śladów i dowodów doprowadziła kryminalnych na trop 41-letniej mieszkanki powiatu iławskiego. Funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że to właśnie ona współpracowała z przestępcami. Kobieta odebrała pieniądze z miejsca, gdzie zostawiła je pokrzywdzona. Policjanci ustalili również, że trzykrotnie brała udział w podobnym procederze na terenie województwa warmińsko–mazurskiego. Do tych sytuacji doszło również w połowie stycznia. W jednym z przypadków pokrzywdzona straciła podobną sumę, jak torunianka. W kolejnych przypadkach działanie przestępców było nieskuteczne – pokrzywdzone zorientowały się, że ktoś chce je oszukać.

41-latka usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 8 lat więzienia.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2992 sekundy