REKLAMAprofi
REKLAMAZKM
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 marca 2021, 10:00 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Ile nas jest, jacy jesteśmy, jak żyjemy? Na te pytania odpowiedzą wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). 

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym, który jest obowiązkowy, jest możliwy m.in. poprzez Internet - Główny Urząd Statystyczny przygotował formularz online. Wypełniać go będziemy mogli w zaciszach swoich domów, ale miejsca do samospisu szykują też gminy. To pomoc dla tych osób, które nie dysponują własnym komputerem z Internetem. Jak zostało to zorganizowane w Iławie? Zapytaliśmy w magistracie.

- Samospisu będzie można dokonać w pokoju 115 Urzędu Miasta Iławy - przekazała portalowi www.infoilawa.pl Beata Furmanek, kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej. - Prosimy o dostosowanie się do zasad pracy urzędu oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Przypominamy o konieczności wcześniejszego umówienia wizyty telefonicznie pod numerem 89 649 0145. Zachęcamy także do przyłączenia się do spisu powszechnego przez Internet.

Kolejna opcja to skorzystanie z pomocy rachmistrza spisowego. 

Poniżej kilka podstawowych pytań i odpowiedzi o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Kiedy można się spisać?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku.

Jak można się spisać?

Obowiązkową formą jest samospis internetowy.

Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego.

Czy muszę się spisać?

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Iławianka 2 9 dni temu

    Jakiś adres internetowy?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~odp 1 9 dni temuocena: 100% 

    spis gov.pl

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3214 sekundy