REKLAMAprofi
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 marca 2021, 11:08 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Na razie na pewno doczeka się dokumentacji projektowej, niezbędnej przed przystąpieniem do realizacji samych robót. Natomiast kiedy na ulicy Dworcowej w Iławie, do której przebudowy przymierza się miasto, faktycznie zostanie wbita symboliczna "pierwsza łopata", jeszcze nie wiadomo.

Ulica Dworcowa w Iławie już od wielu lat czeka na remont. Teraz Urząd Miasta w Iławie robi pierwszy istotny krok w tym kierunku. 19 marca - to data ogłoszenia przez ratusz przetargu na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej dla tego przedsięwzięcia.

- Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia dokumentacja obejmować będzie przebudowę jezdni, chodników, miejsc parkingowych, a także infrastruktury podziemnej oraz budowę ścieżki rowerowej. Przebudowa ulicy Dworcowej obejmuje odcinek od ul. Lubawskiej w kierunku ul. Żeromskiego, tj. do miejsca zakończenia przebudowy ulicy zrealizowanej przy okazji przebudowy terenu przed dworcem - przybliża szczegóły Roman Radtke, kierownik Wydziału Planowania Inwestycji i Monitoringu. - Składanie ofert na wykonanie dokumentacji zaplanowane jest na 7 kwietnia. Zgodnie z warunkami przetargu dokumentacja na przebudowę ulicy ma być wykonana 7 miesięcy od dnia podpisania umowy - dodaje.

Koszt budowy jeszcze nie jest znany.

- Zostanie on oszacowany na etapie wykonywania dokumentacji, a ostatecznie zostanie określony na podstawie przetargu przez potencjalnych wykonawców robót budowlanych - komentuje Roman Radtke.

Także termin "wbicia pierwszej łopaty" na tym etapie jeszcze nie jest ustalony.

- Po poznaniu szczegółowych kosztów przebudowy tego odcinka drogi zaplanowany zostanie czas na realizację robót budowlanych - dodaje urzędnik.

Warto dodać, że w tym samym postępowaniu - jako oddzielna część - ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji budowy ulicy Jagiełły, o co upominali się tutejsi mieszkańcy, wraz z odcinkiem łączącym ulicę Jagiełły z wybudowaną kładką nad rzeką Iławką.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~cambrige 5 9 dni temuocena: 100% 

  Lepiej zamiast tej drogi można by postawić ze dwa kryte korty tenisowe, taki jeden ciągle o nie prosi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hhh 4 10 dni temuocena: 50% 

  35mil za remont przy dworcu...niezły wałek. Wszystkie drogi w Iławie nadają się do remontu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehehe 3 10 dni temuocena: 50% 

  Ło matko! Kto cie łuczył? 35mil? To przecie 56,32 kil_ometrów...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 2 10 dni temuocena: 44% 

  Gdyby nie horrendalny koszt projektu przed Dworcem Głównym za prawie 35 mil złotych to starczyłoby na remont ul Dworcowej. To jest tak samo jak za Stadion Narodowy (2mld) z W-wie, można spoko wybudować dwa takie stadiony

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jedenasty 1 9 dni temuocena: 100% 

  ... odezwał się geniusz gospodarności

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3904 sekundy