REKLAMAprofi
REKLAMAipb_nowa
Pocisk znaleziony w gminie Zalewo.

Pocisk znaleziony w gminie Zalewo. (Fot. KPP w Iławie.)

W Kamieniu Dużym w gminie Iława podczas prac ziemnych, zaś w gminie Zalewo podczas przebudowy drogi - w takich okolicznościach w naszym powiecie odkryto kolejne groźne wojenne pamiątki. 

Oba znaleziska to pociski artyleryjskie.

Pierwszy niewybuch znaleziono w Kamieniu Dużym, a kolejna podobna informacja wpłynęła po zaledwie 20 minutach. Dotyczyła tym razem wojennej pamiątki znalezionej na budowie drogi w gminie Zalewo.

- W Kamieniu Dużym był to pociski artyleryjski kal. 76 mm, a w gminie Zalewo kal. 75 mm. Do czasu zabrania przez saperów z jednostki z Lidzbarka Warmińskiego pocisk pilnowany był przez policjantów. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Policjanci przypominają, że w przypadku natknięcia się na niewybuch należy powiadomić służby i w miarę możliwości oznaczyć miejsce, gdzie znajduje się przedmiot, aby ustrzec innych przed niebezpieczeństwem.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAwardrom2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4443 sekundy