REKLAMAprofi
REKLAMASadek

(Fot. Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio.)

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a cały kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym. Ujawnia się u dzieci we wczesnym dzieciństwie, a jego objawy nie zawsze są łatwe do rozpoznania. Autyzm jest zaburzeniem, które ingeruje w niemal wszystkie obszary funkcjonowania człowieka. Wpływa na jego możliwości uczenia się, porozumienia z innymi, nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Zaburzenie to ma różne stopnie głębokości i u każdego dziecka objawia się nieco inaczej.

W przypadku dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi kluczowe jest wczesne rozpoznanie oraz rozpoczęcie intensywnej interwencji terapeutycznej.

Jeśli cokolwiek niepokoi Cię w rozwoju czy zachowaniu Twojego dziecka, należy skonsultować to z psychologiem dziecięcym.

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio rokrocznie aktywnie włącza się w działania propagujące wiedzę na temat autyzmu oraz bezpośrednią pomoc dzieciom i rodzinom. 

- Nie chcemy, aby pandemia nas zatrzymała - mówi Malwina Górna - psycholog i główny terapeuta w TPP Concilio.

W ramach działań Punt zrealizuje:

• 10 bezpłatnych konsultacji z psychologiem dla rodziców dzieci z autyzmem
• oraz 2 bezpłatne wielospecjalistyczne diagnozy (psycholog, pedagog specjalny, logopeda) rozwoju dziecka z podejrzeniem całościowych zaburzeń rozwojowych.

Zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową przedszkole@concilio.edu.pl.

Artykuł zlecony.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2185 sekundy