REKLAMAWardrom
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2021, 10:09 komentarzy 1

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Dziś ruszają wzmożone kontrole na drogach. Policjanci ujawniają, na co będą zwracać szczególną uwagę.

Wielki Piątek, który w tym roku wypada 2 kwietnia, to szczególny dzień. Doświadczenia poprzednich lat pokazują, że to właśnie tego dnia najwięcej osób wyrusza w świąteczne podróże. Dlatego też to właśnie dzisiaj na drogach rusza wielkanocna akcji policji.

- Funkcjonariusze drogówki w radiowozach nieoznakowanych z wideorejestratorami i oznakowanych, wyposażeni w lasery mierzące prędkość, będą nadzorować ruch na drogach województwa - informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. - Szczególną uwagę zwrócą na przekroczenia prędkości; co więcej, nikt nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość w tej kwestii. To samo dotyczy pasów - nie zapinamy ich dla uniknięcia mandatu, robimy to dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Policjanci będą także sprawdzać stan trzeźwości kierowców i wymagane dokumenty oraz zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów.

W zeszłym roku w okresie okołoświątecznym (10-13.04.2020r.) na Warmii i Mazurach doszło do 7 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 6 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 67 kolizji i zatrzymali 20 nietrzeźwych kierujących.

Przez cały świąteczny weekend policjanci ruchu drogowego będą dbać  o bezpieczeństwo na drogach naszego regionu.

W dniach: 03.04.2021r. (sobota) w godz. 18.00-22.00 oraz 04-05.04.2021r. (niedziela i poniedziałek) w godz. 08.00-22.00 - funkcjonariusze będą egzekwować zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dmc przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów oraz pojazdów wymienionych  w treści  §3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 lipca 2007r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach – tj. 2013 poz. 839).

KWP Olsztyn/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Kamil 1 8 dni temuocena: 50% 

    Na ratę na spłatę bmw muszą jakoś zarobić

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3286 sekundy