REKLAMAprofi
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2021, 13:13 komentarzy 2

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

W ręce policjantów wpadło kolejnych dwóch poszukiwanych. 

Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło już kilka minut po godzinie 8:00. Funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań pojechali do Gdańska, bo - jak ustalili - tam właśnie ukrywał się poszukiwany 41-latek z powiatu iławskiego. 

- Policjanci zatrzymali 41-latka i przetransportowali go do zakładu karnego - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Mężczyzna spędzi tam najbliższy rok za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.  Jak się okazało, mieszkaniec Zalewa ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i często zmieniał miejsce zamieszkania.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego w gminie Kisielice. Zauważyli wtedy osobę, która nie miała zasłoniętych maseczką ust i nosa. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili go w policyjnych systemach. Okazało się, że 33-latek z powiatu iławskiego jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zabrzu do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy oraz ustalenia miejsca pobytu dla Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do więzienia.


Przypominamy!

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy, kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAwardrom2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Neri 2 7 dni temu

    Widać że legitymują bez podstawy prawnej a to tylko zwykły fart że akurat jego zatrzymali więc nie ma się czym chwalić

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Koki 1 7 dni temuocena: 100% 

    No brawo same pochwały... A pytanie jest proste czy w ostatnim czasie skradzione auta znalezione? A sprawcy ujęci?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2363 sekundy