REKLAMAPatrz
REKLAMASadek
Peugeot na dachu w Suszu.

Peugeot na dachu w Suszu. (Fot. KPP w Iławie.)

Od piątku do świątecznego poniedziałku policjanci z powiatu iławskiego interweniowali 348 razy. 

Reagowali na wszelkiego typu przestępstwa i wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w określonych sytuacjach oraz dotyczące naruszania bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia, czy zakłócania ciszy nocnej. W 27 przypadkach funkcjonariusze interweniowali w związku z domowymi awanturami, a 34 interwencje dotyczyły zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 11 zdarzeń drogowych; na szczęście były to same kolizje.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w piątek, kilka minut po godz. 12:00 w Jędrychowie. Podczas pomiaru prędkości okazało się, że kierujący audi w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Kolejny zatrzymany kierujący to 41-latek, który również w Jędrychowie  jechał z prędkością 108 km/h, a 23-latek miał na liczniku 102 km/h. Tymczasem w Biskupiczkach policjanci zatrzymali 26-latka, który kią jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h. Mężczyźni za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami, a ich konta powiększyły się o 10 punktów karnych, stracili również prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Natomiast w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania samochodem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Lubawa. Okazało się, że 47-latek jechał rowerem, mając 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tymczasem w Suszu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego suzuki. Mężczyzna podczas jazdy nie używał obowiązkowych świateł oraz nie zastosował się do znaku drogowego. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 27-latek kierujący pojazdem ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Samochód został przekazany osobie wskazanej przez mieszkańca gminy Susz, a mężczyzna po wykonaniu z nim czynności został zwolniony.

Natomiast w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Okazało się, że 41-latek jechał jednośladem, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W Suszu 28-latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad peugeotem i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało, a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.


Kierowco, pamiętaj!

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997, może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4192 sekundy