REKLAMAPatrz
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2021, 10:43 komentarzy 4

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Gdy tylko zobaczył policyjny radiowóz, natychmiast zaczął uciekać. Po pościgu został zatrzymany 27-letni mieszkaniec Iławy, który regularnie wybierał się na przejażdżki peugeotem, chociaż w ogóle nie powinien wsiadać "za kółko".

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 27-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że jeden z mieszkańców Iławy pomimo aktywnego sądowego zakazu nadal jeździł swoim samochodem ulicami miasta i kiedy to podczas jednej z przejażdżek zauważył oznakowany radiowóz, natychmiast zaczął uciekać. 

Mężczyzna pomimo użytych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po przejechaniu kilkuset metrów mundurowi zatrzymali peugeota, a 27-letniego kierującego osadzili w policyjnej celi

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna kilkukrotnie nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, nie przejął się również tym, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty mieszkańcowi Iławy i postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za samo niestosowanie się do sądowego zakazu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~bolo 3 2 dni temuocena: 100% 

  W niektórych krajach skandynawskich siedzą po 3 do 4 tygodni ale na własny koszt kara Pieniężna około 5 tyś zł na nasze., i na nowo egzaminy z prawa jazdy z kursem za swoje pieniądze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~plebs i patusy w jednym 2 3 dni temuocena: 47% 

  5 lat za złamanie zakazu 5 lat za próbę ucieczki 5 lat za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym = wnioski mówią same za siebie, a liczby nie kłamią... do pierdla z (...).

  Edytowany: 3 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 1 3 dni temuocena: 83% 

  To może go lepiej od razu zabij, chcesz przez 20 lat na niego płacić? A poważnie, potężna grzywna załatwi sprawę, ale nie więzienie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3238 sekundy