REKLAMAWardrom
REKLAMAipb_nowa

(Fot. UM w Iławie.)

Mamy dwie dobre wiadomości dla pasażerów autobusów komunikacji miejskiej w Iławie. Pierwsza z nich to wprowadzenie tańszych karnetów 6-przejazdowych, a druga to rozszerzenie strefy miejskiej. Co to dokładnie oznacza i jak na tym skorzystają mieszkańcy?

Komunikacja miejska to często jedyna opcja dla osób, które nie mają własnego środka transportu, dla dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół oraz osób starszych, które chcą dojechać do lekarza, czy na cmentarz. Autobus miejski zamiast samochodu to także dobra alternatywa ze względu na ekologię i dbałość o nasze środowisko. Rachunek jest prosty: im mniej samochodów na ulicach, tym mniej spalin w powietrzu, którym oddychamy.

Dlatego odpowiadając na potrzeby mieszkańców, burmistrz Dawid Kopaczewski  zaproponował rozszerzenie oferty ZKM i wprowadzenie karnetów 6-przejazdowych. Ich zakup będzie zdecydowanie bardziej opłacalny niż pojedynczych biletów. Obecnie za 6 przejazdów autobusem w taryfie normalnej płacimy 16,80 zł (cena pojedynczego biletu to 2,80 zł), natomiast dzięki karnetowi od 1 czerwca zapłacimy 15,00 zł, czyli zaoszczędzimy 30 groszy na każdym bilecie! W wersji ulgowej zapłacimy odpowiednio, tj. 15 groszy mniej za bilet. 

- Mam nadzieję, że wymienione zmiany spotkają się z pozytywnym przyjęciem wszystkich korzystających z oferty iławskiego ZKM-u i już teraz zachęcam do jej wypróbowania wraz z początkiem czerwca - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

Nowe karnety 6-przejazdowe od 1 czerwca 2021 r. na terenie Iławy:

  • karnet 6-przejadowy NORMALNY- 15,00 zł (zamiast 16,80 zł);
  • karnet 6-przejazdowy ULGOWY – 7,50 zł (zamiast 8,40 zł).

f

Druga zmiana dotyczy włączenia do strefy miejskiej przystanku w Nowej Wsi na pętli. Oznacza to, że osoby dojeżdżające do miejsca zamieszkania tuż za Iławą, nie będą musiały kupować droższego biletu pozamiejskiego.

- Od 1 czerwca osoby dojeżdżające do Nowej Wsi będą płacić 2,80 zł za bilet normalny i 1,40 za bilet ulgowy. Tańszy bilet to efekt naszych negocjacji z wójtem gminy wiejskiej, zakończonych porozumieniem korzystnym dla pasażerów, z czego bardzo się cieszę - dodaje burmistrz Dawid Kopaczewski.  

Przystanek w Nowej Wsi został włączony do strefy miejskiej dzięki uchwale Rady Miejskiej w Iławie podjętej 29 marca br.

W dalszym ciągu zachęcamy do zakupu biletów poprzez dedykowane aplikacje SkyCash (www.skycash.com) i moBiLET (www.mobilet.pl) oraz aplikacje bankowe. Oba systemy to wygodne formy płatności z tzw. portfelem, który można zasilić w każdym momencie, z dowolnego konta bankowego lub przez przypisanie karty płatniczej do konta użytkownika, czy też popularnym BLIK-iem.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMANAJLAK
REKLAMApracownia psychologiczna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.216 sekundy