REKLAMAprofi
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2021, 20:04 komentarzy 4

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych. Dlatego dla kierowców z przysłowiową "ciężką nogą" policjanci nie mają taryfy ulgowej.

Wczoraj zostało przez iławskich policjantów zatrzymane za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kolejne prawo jazdy.

Iławscy policjanci podczas pomiaru prędkości w Limży zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 29-latek jechał samochodem w terenie zabudowanym z prędkością aż 111 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i za popełnione wykroczenie ukarali go mandatem. Ponadto konto 29-latka powiększyło się o 10 punktów karnych.


Policjanci przypominają!

Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, straci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, ryzykuje on utratą uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy.

W 2020 roku na terenie powiatu iławskiego doszło do 890 zdarzeń drogowych; w 178 przypadkach były one spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ihgf 4 2 dni temu 19:40ocena: 100% 

  Tiry jeżdżą wszędzie i jakoś asfalt się trzyma w innych miejscowościach. Tu trzeba inwestycji w nowy asfalt jak i chodniki. A cuda to to że jeżdżą średnio 100 na terenie zabudowanym

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ijj 3 2 dni temu 09:30ocena: 50% 

  Zapraszamy do Karaśia tu się dziejo cuda

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~werner78 2 2 dni temu 14:15ocena: 0% 

  Chodzi o parking dla tirów w centrum wioski które rozjechaly wam drogę i pobocze??? Czy o znikający asfalt dziury i zakręty brak pobocza i chodnika?? To te cuda??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~... 1 2 dni temu 06:44ocena: 60% 

  co za tłumok... zero pomyślunku i szacunku do kogokolwiek...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4201 sekundy