REKLAMAelektrojack
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2021, 13:23 komentarzy 44

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Jak bumerang wraca temat sąsiedzkiej uciążliwości organizowanych w lokalu na ulicy Sienkiewicza w Iławie imprez muzyczno-tanecznych. 

"Nie wyobrażamy sobie, że latem 2021r., po przewidywanym ustąpieniu pandemii, znowu powtórzy się sytuacja związana z zakłócaniem ciszy nocnej, zaśmiecaniem całej okolicy oraz wałęsaniem się imprezowiczów będących pod wpływem alkoholu", piszą do burmistrza mieszkańcy ulic Sienkiewicza i okolic oraz właściciele obiektów hotelarskich położonych w tej części miasta. Proszą gospodarza miasta o interwencję w związku z bardzo uciążliwą ich zdaniem działalnością "Leśnej", gdy odbywają się tam biesiady.

Pod datowaną na ostatni dzień marca petycją w tej sprawie podpisało się 26 osób, dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Na razie imprezy w "Leśnej", tak jak w innych podobnych obiektach, nie mogą się odbywać. Jednak wiele osób uważa, że wraz z przyspieszeniem akcji szczepień na wiosnę i korzystniejszą pogodą, jaka wkrótce nastanie, pandemia ustąpi, a imprezy znów będą mogły się odbywać. Ponieważ te na ulicy Sienkiewicza są zdaniem sąsiadów uciążliwe, już teraz podejmują interwencję u burmistrza.

Czego się obawiają, jakie zgłaszają postulaty?

- W ośrodku przez dwa dni z rzędu, w piątki i soboty, urządzane są w sezonie letnim obejmującym również wrzesień, całonocne, bardzo dokuczliwe imprezy odbywające się na wolnym powietrzu, emitujące bardzo wysoki poziom hałasu. Wiąże się to z niemożliwym do zniesienia zakłócaniem spoczynku nocnego mieszkańców i gości hotelowych z całej okolicy - czytamy w petycji. - Ulice w całej okolicy zaparkowane są samochodami uczestników imprezy, które to samochody sukcesywnie przyjeżdżają i odjeżdżają, emitując dodatkowy hałas. Na zewnątrz obiektu ustawione są głośniki emitujące muzykę o wyjątkowo mocnym nasileniu głośności. 

Mieszkańcy, którzy podpisali się pod pismem do władz miasta, skarżą się też na zaśmiecanie okolicy przez uczestników imprez, a nawet wulgarne i agresywne zachowanie ze strony będących pod wpływem alkoholu osób.

Do tego okoliczni przedsiębiorcy mają ponosić wymierne szkody.

- Na forach internetowych poświęconych hotelom i pensjonatom zlokalizowanym na tymże osiedlu często zamieszczane są wpisy przestrzegające potencjalnych gości przed skorzystaniem z usług hotelarskich w tych obiektach z uwagi na wyjątkowo uciążliwy hałas i agresję młodych ludzi towarzyszącą imprezom - napisali autorzy petycji. - Atrakcyjna turystycznie okolica, uznawana jest za wysoce niebezpieczną. Imprezy te niezwykle negatywnie rzutują na wizerunek Miasta Iławy - miasta opierającego się w istotnej mierze na turystyce.

Mieszkańcy, którzy podpisali się pod petycją, proszą burmistrza "o podjęcie stosownej interwencji", sugerując, że właściwym mogłoby być np. ograniczenie godzin, w jakich mogą się odbywać imprezy.

Petycja, chociaż adresowana bezpośrednio do burmistrza Dawida Kopaczewskiego, zostanie najprawdopodobniej przekazana zgodnie z kompetencją do rozpatrzenia przez miejską Komisję Skarg, Wniosków i Petycji. 

Do tematu na infoilawa.pl wrócimy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPakersi

44Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Neutralny 44 3 miesiące temuocena: 100% 

  Matko kochana, gdzie nie otworzysz stronki wszędzie ta rozdająca uśmiechy na lewo i prawo twarz pani przewodniczącej. Zęby bolą naprawdę. Dajcie przykład jakiejś zasługi, którą położyła ta pani dla Iławy czym można by usprawiedliwić tę wszechobecność......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbigniew 43 3 miesiące temuocena: 50% 

  Petycja na miarę tego miasta. Wszystkie interesy rozrywkowe się pozamykały. Został tylko ten jeden bidulek. Łapy precz. Można trochę ściszyć muzę, postawić ekrany dźwiękochłonne, policja potężna powiatowa nie jest w stanie zabezpieczyć 1 imprezy w mieście? A burmistrzom (trojgu) dajcie święty spokój. Niech śpią dalej. Pandemia dla nich to idealny czas nic nie robienia. Nie przeszkadzać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koko 42 3 miesiące temuocena: 67% 

  NIE WYSILJACIE SIĘ - KOLEJNY RAZ MÓWIĘ WAM , ZE KOMISJA SKARG I WNIOSKÓW, I PETYCJI, NIE JEST ORGANEM WŁAŚCIWOŚCIWYM ROZPATRYWANIA TEJ SKARGI. TYLKO POLICJA PROKURATOR SĄD!!! BURMISTRZ RÓWNIEŻ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~plebs i patusy w jednym 41 3 miesiące temuocena: 70% 

  Niewykształceni ludzie o niskim statusie społecznym muszą gdzieś wydać swoje ,,ciężko zarobione" 500 , dlatego korzystają z takich melin jak leśna...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kunta Kinte 40 3 miesiące temuocena: 67% 

  KOLEJNY RAZ MÓWI SIĘ WAM , ZE KOMISJA SKARG I WNIOSKÓW, NIE MA WŁAŚCIWOŚCI ROZPATRYWANIA TEJ SKARGI, A POLICJA> PROKURATOR> SĄD!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Monika 39 3 miesiące temuocena: 80% 

  Czy właścicielem Leśnej jest biznesmen z NML/ Bratiana???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 38 3 miesiące temuocena: 0% 

  Jesli masz na mysli Kazika to nie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wit 37 3 miesiące temuocena: 83% 

  tak xd

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przychylna Leśnej 36 3 miesiące temuocena: 53% 

  Iława już dawno jest miastem starych ludzi. Nie ma w niej pracy dla młodych, bo niby miasto turystyczne. Co oznacza turystyczne? Nie ma fajnych miejsc do posiedzenia, zabawy, kafejek czynnych do północy, a na dodatek chcecie zniszczyć ostatnie miejsce dla młodych. Może nie wszystkich, ale dla całkiem sporej ilości. Od pilnowania porządku, póki co mamy jeszcze policję, więc w czym problem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jadwiga 35 3 miesiące temuocena: 48% 

  Młodzi to niech się książkami zajmą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek 34 3 miesiące temuocena: 73% 

  Jak sąsiadom przeszkadza hałas to niech się złożą, odkupią tę budę i nie stoi wtedy zamknięta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Loka 33 3 miesiące temuocena: 67% 

  A najbardziej cieszy się Info, bo ma o czym pisać! I ile odsłon?!?!No śmiało, usuń To.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sąsiad z za miedzy 32 3 miesiące temuocena: 74% 

  Szanowni mieszkańcy Iławy z okolicy Leśnej czy wy nie wiecie co to jest ośrodek turystyczny ??? Młodzież ,w tym i wczasowicze z waszych "pensjonatów" lubią nie tylko spać, ale również się bawić.Dlaczego próbujecie ich tego pozbawić ? A może przeszkadza wam również hałas z pobliskiego stadionu i warkot motorówek na jeziorze. Maruderzy jesteście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Frog 31 3 miesiące temuocena: 65% 

  Błagam Was... W Iławie nie ma żadnego miejsca żeby iść się rozerwać została tylko Leśna i jeszcze przeszkadza??? Przecież patrząc na iławe przejeżdżając Autem po mieście sami renciści i emeryci. Mam 32 lata i swoją rodzinę i od czasu do czasu lubię iść Do leśnej żeby chociaż np potańczyć z Żoną.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 30 3 miesiące temuocena: 75% 

  Miłej potańcówki◉‿◉z żoną

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 29 3 miesiące temuocena: 63% 

  Wplynela petycja..... od 26 mieszkancow... i zapewne polowa z nich to hotelarze.Chcecie cisze dla swoich gosci hotelowych to prosze wybudowac hotele,pensjonaty itp na osiedlach Lubawskie.Szalkowo, Kamien Gajerek .Tam od ciszy az w uszach dzwoni i nikt nie narzeka na halas.!!!!!!.a i mieszkancy byliby zadowoleni bo wiazaloby sie to z nowymi miejscami pracy.... Hotele i pensjonaty prowadza cicha dzialalnosc to i byloby cicho nadal na tych osiedlach... Najprawdopodoniej najbardziej krzycza wlasciciele pensjonatow b o sami nie maja nic do zaoferowania oprocz pokoi do spania, a taki turysta potrzebuje troche rozrywki , czegos innego niz ma to na codzien w miejscu swoiego zamieszkania.. Zawsze jest cos za cos... Chcecie pieniazkow to musicie troche pocierpiec..... Kazdy turysta potrzebuje odskoczni od codziennosci.. zapomieliscie sami jak wujezdzaliscie na wczasy pod Grusze to co tam sie wyrabialo ???!!!! Kazda pora roku jak tez kazdy wiek ma swoje prawa... Bez przesady. Ludzie pom

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 28 3 miesiące temuocena: 86% 

  Do Tomka włącza ty analfabeto poprawnie jest(✷‿✷)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 27 3 miesiące temuocena: 45% 

  Iława zrobiła sie pisowskim miasteczkiem emerytów i rencistów. Mi np przeszkadza jak ksiadz włancza głosniki na zewnatrz koscioła i muszę słuchać cały dzien mszy i co? Hmm czyli koscioły też trzeba pozamykac!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jhhhh 26 3 miesiące temuocena: 67% 

  Wy to nazywanie dyskoteko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 25 3 miesiące temuocena: 50% 

  Do Dżesika nie dała żadna Zenkowi bo wszystkie tobie dały ʘ‿ʘ

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 24 3 miesiące temuocena: 79% 

  To jest wiejska potupaja z tandetnymi prostaczkami bo nie mozna ich nazwać dziewczynami a tym bardziej kobietami, w której wali potem i noczem. Małolatki uprawiaja w krzakach najstarszy zawód swiata za piwo i sa dumne ze w weekend piły za darmoszke

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~To ja 23 3 miesiące temuocena: 65% 

  Ci co piszą petycję to chyba nigdy nie byli w takich miejscowościach ja Władysławowo. Impreza na każdym rogu i jakoś nikt się nie skarży. Nie jestem zwolennikiem tego typu muzyki ale uważam, że turysta nie przyjedzie do miasta, które w weekend śpi. Ten który chce ciszy jedzie do lasu lub do gospodarstwa agroturystycznego a nie do miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 22 3 miesiące temuocena: 84% 

  Przenieść w okolice wysypiska śmieci i po problemie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 21 3 miesiące temuocena: 75% 

  Albo koło ziemniaczanki...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ADAM 20 3 miesiące temuocena: 92% 

  Jeśli chodzi o zapach na tej potupaji to nie bedzie sie róznił od tego z wysypiska

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zmeczona covidem 19 3 miesiące temuocena: 50% 

  26 osób podpisuje się pod petycją i mają zamknąć jedyne miejsce gdzie można zaczerpnąć odrobiny rozrywki, może nie najlepszej ale jedynej !!! Ludzie w końcu będą mogli wyjść z domu i uniknąc depresji, ale to nie jest ważne. Najważniejsze że po 22 ktoś śpiewał wracając do domu, zamknąć zwyroli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mag 18 3 miesiące temuocena: 65% 

  no tak odezwali się iławscy pseudo hotelarze którzy tylko mają w głowie jak zarabiać i aby ludzie pracowali dla nich za grosze a oni żyli w luksusach, oni się nie martwią mieszkańcami mieszkającymi w okolicy tylko dla nich kasa się liczy a Iława najlepiej niech się stanie sanatorium, miasto turystyczne to jest Łeba, Ustka, Władek, Zakopane itd. ale nie na pewno Iława

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 17 3 miesiące temuocena: 69% 

  Iława to dziura, która zrobiła się miastem emerytów i rencistów i nic tu się nie dzieje konkretnego. Zero atrakcji zero rozrywek dla ludzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kunta Kinte 16 3 miesiące temuocena: 57% 

  JEŚLI PRZESTĘPCZOŚĆ, KOLEJNOŚĆ TAKA: POLICJA> PROKURATOR >SĄD.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WalićWszystkich 15 3 miesiące temuocena: 63% 

  Bzdurna petycja to tak jak by ktoś prosił sąd o karanie przed popełnieniem przestępstwa bo ma obawy Chodził przy moim samochodzie proszę go aresztować bo na pewno miał go zamiar ukraść Nie bywam w leśnej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WalićWszystkich 14 3 miesiące temuocena: 54% 

  Czepiacie sie burmistrza wojewody starosty że nic nie robią burmistrz może pomóc ludziom mieszkającym obok tylko w jeden sposób na każdą imprezę musi wykupić wszystkie bilety tylko jak pójdzie to niech nie pije

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lol 13 3 miesiące temuocena: 57% 

  Burmistrz boi się własnego cienia,a oni proszą go o pomoc...Śmiechu warte!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Belzebub 12 3 miesiące temuocena: 62% 

  Napisał internetowy gieroj Anonim

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jadzia 11 3 miesiące temuocena: 54% 

  przeprowadzić się na Piastowskie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lokomotywka 10 3 miesiące temuocena: 44% 

  Bardzo dobra rada. Popieram.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nim 9 3 miesiące temuocena: 63% 

  DO SMIETNIKA Z TĄ PETYCJĄ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jccc 8 3 miesiące temuocena: 53% 

  Noo tak o 19 najlepiej iść spać razem z emerytami z Osiedla Żeromskiego.Gdzie ma iść młodzież się pobawić, rozładować swoje akumulatory, na koncerty w Amfiteatrze które nie są dla młodzieży tylko dla Emerytów. Tooo są wakacje przypomnijcie sobie swoją młodość. Co do hoteli się nie zgodzę i wypoczywających bo dużo z nich korzysta z tego typu imprezy, nic innego w Iławie nie ma nic się nie dzieje. Poza koncertami w Amfiteatrze wieczorami ludzie wychodzą...Chcą poszaleć. A wręcz są zszokowani tak fantastycznym miejscem i mówią że to świetnie wykorzystane miejsce.Drodzy mieszkańcy Osiedla Sienkiewiczpomyślcie co byście zrobili jak by wam ktoś zamknął dochodowy interes np. Kuchnię na ul Kościuszki gdzie zapach i wyciągi kuchenne idą prosto na blok i ulicę. Zapach też by wam PRZESZKADZAŁ. Tym ludziom nic nie przeszkadza wręcz się cieszą że mają tak Wspaniałe Bistro bo i oni nie chodzą głodni i turyści są zachwyceni Tanim i Smacznym jedzeniem.A wy chcecie zamknąć tak wspaniałe miejsce

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 7 3 miesiące temuocena: 53% 

  Ludzie czy Wy nie macie innych problemów w dobie panującej pandemi (sądząc po petycji chyba nie).Zamiast być dobrej myśli, że koniec coraz bliżej i być może wrócimy do normalności to wymyślacie temat faktycznie emeryt- city Brak słów....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mundek 6 3 miesiące temuocena: 55% 

  bardzo słusznie gonić pod remize na wieś tych niżej sytuowanych fanów muzyki spod znaku tvp

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hahaha 5 3 miesiące temuocena: 50% 

  jak ci się nie podoba ~mundku~ wyżej sytuowany, to nie słuchaj ,,, i sam się pogoń pod remizę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksieciunio 4 3 miesiące temuocena: 59% 

  Twój komentarz udowadnia Twoje buraczane poglądy. Co polityka ma wspólnego z dyskoteką o której mowa. Nie szanuje takich ludzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 3 3 miesiące temuocena: 56% 

  Ja ich też nie chcę, chcę mieć spokój, nie po to wyprowadziĺem się na wieś, aby tego typu chlew mieć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bronek 2 3 miesiące temuocena: 20% 

  Ooooo Modrala się znalazł spod znaku TVP Mogą być i z Polsatu a i w telewizji ich pokażą napewno

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a komu pomógł ? 1 3 miesiące temuocena: 46% 

  a czy obecny burmistrz pomógł komukolwiek ??? pomógł indykom z Olsztyna i udaje , że nie widzi burdelu na ulicach , który organizowała jedna tęczowa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3822 sekundy