wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 kwietnia 2021, 16:44 komentarzy 16

(Fot. GKS Wikielec.)

Concordia Elbląg dzisiaj już 1:3 przegrywała z GKS-em Wikielec, ale zdołała odwrócić losy tego spotkania grupy spadkowej III ligi  - na niekorzyść "Gieksy". Walcząca o utrzymanie się w tej klasie ekipa z gminy Iława wraca z wyjazdu bez punktów.

2. kolejka - III liga grupa 1
(grupa spadkowa)

Concordia Elbląg - GKS Wikielec 4-3 (2-3)

4:3 - Jakub Bojas (80')

Mecz lepiej zaczęli gospodarze. Już w 4. minucie spotkania trafił do bramki GKS-u Jakub Bojas, dając Concordii prowadzenie. Wikielec jednak szybko odrobił straty - już w 12. minucie listę strzelców zespołu z gminy Iława otworzył Michał Jankowski, strzelając na 1:1. Kolejną bramkę GKS zdobył z karnego - piłka pewnie wpadła do siatki po tym, jak arbiter za faul na Filipie Wójciku podyktował "jedenastkę". W 32. minucie golkipera gospodarzy pokonał Michał Bartkowski i było już 3:1 dla GKS-u! Jeszcze przed przerwą Concordia nawiązała kontakt - wynik pierwszej połowy spotkania ustalił na 2:3, zdobywając gola w 42. minucie, Dominik Pawłowski.

Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do 65. minuty. Wyrównał, strzelając na 3:3, Jakub Bojas, autor pierwszej bramki w tym meczu i spotkanie zaczęło się od nowa. Niestety, perspektywę zwycięstwa GKS, tak realną w pierwszej połowie, oddaliła kolejna bramka. Znów, tym razem w 80. minucie i na 4:3 dla Concordii, strzelał Jakub Bojas. Tak - po ciekawym i emocjonującym pojedynku - punkty wyślizgnęły się GKS-owi, który, chociaż prowadził już 3:1, ostatecznie przegrał ten mecz 4:3.

Concordia Elbląg: Nowak, Maciążek, Pawłowski, Bukacki, Piech, Szmydt, Danowski, Bojas, Szawara, Drewek, Pelc.

GKS Wikielec: Wieczerzak, Serbintowicz, Kacperek, Otręba, Korzeniewski, Cistowski, Jankowski, M. Jajkowski, Wójcik, Grzybowski, Bartkowski.

W następnej kolejce, 17 kwietnia, GKS zagra na wyjeździe z Ursusem Warszawa.