REKLAMAelektrojack
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.)

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie informuje, iż w najbliższym czasie Gmina Iława przystąpi po raz pierwszy do realizacji  programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021. W związku z tym zachęcamy mieszkańców gminy do skorzystania z pomocy w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  • dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi.

f

Usługi opieki wytchnieniowej będą realizowane w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej. Chętni do skorzystania z tej formy pomocy powinni złożyć do siedziby tut. Ośrodka wypełnioną:

  • kartę zgłoszenia (załącznik nr 8 do programu),
  • oraz
  • kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny - skali FIM (załącznik nr 7 do programu, którą uzupełnia lekarz rodzinny/lekarz rehabilitacji medycznej/fizjoterapeuta/pielęgniarka).

f

Dokumenty można pobrać ze strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej lub ze strony tut. Ośrodka.

Formularze należy złożyć w siedzibie GOPS przy ul. Dąbrowskiego 17 A w Iławie (osobiście, w skrzynce podawczej lub elektronicznie). Osoby zainteresowane programem prosimy również o kontakt z koordynatorem usług, pracownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie Magdaleną Tyryłło, tel: 089 644 30 47, e-mail: m.tyryllo@gops.ilawa.pl.

Nabór uczestników programu trwa do 31.05.2021 r.

W przypadku większej ilości zgłoszeń decydującym kryterium kwalifikującym do uzyskania wsparcia będzie ilość punktów uzyskana w załączniku nr 7.

Realizacja usługi opieki wytchnieniowej jest całkowicie bezpłatna.

Za: Urzędem Gminy w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPakersi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.394 sekundy