REKLAMAszaszłyk
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 kwietnia 2021, 13:57 komentarzy 6

(Fot. materiały policji..)

W Ostródzie kryminalni zlikwidowali laboratorium, w którym wytwarzane były duże ilości mefedronu. 

Przestępcy swoją działalność ukrywali, wykorzystując do tego miejscowy zakład pogrzebowy oraz powiązaną firmę produkującą nagrobki. Na parterze hali znajdowały się płyty nagrobne, natomiast produkcja narkotyków odbywała się na strychu budynku. Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych. Policjanci zabezpieczyli prawie 30 kilogramów mefedronu, 80 litrów krystalizującego się mefedronu oraz kolejne 120 litrów przygotowanych już do krystalizacji. Z oceny policjantów wynika, że sprawcy mogli produkować w ciągu kilku tygodni nawet kilkaset kilogramów gotowego mefedronu.

Działania kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Lublinie zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły do Ostródy. Jak się okazało, to tam znajdowało się laboratorium zajmujące się wytwarzaniem znacznych ilości  mefedronu, który trafiał na teren całego kraju. Przestępcy swoją działalność ukrywali, wykorzystując do tego działający miejscowy zakład pogrzebowy oraz powiązaną firmę produkującą nagrobki. Na parterze hali znajdowały się nagrobki, natomiast samo laboratorium narkotyków na strychu budynku.

Kryminalni z lubelskiej komendy wojewódzkiej późnym wieczorem weszli do hali. Działając z zaskoczenia, na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 44-latek, okazał się poszukiwany listem gończym za napady z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Za te przestępstwa ma do odsiadki 6 lat pozbawienia wolności. Drugi z nich to 26-latek, który współorganizował cały proceder.

W laboratorium kryminalni ujawnili prawie 30 kilogramów gotowego produktu w postaci mefedronu, 80 litrów krystalizującego się mefedronu oraz kolejne 120 litrów przygotowanych już do krystalizacji. Ponadto w laboratorium było kilkaset litrów środków chemicznych, które miały służyć do produkcji kolejnych partii narkotyków. Ze wstępnej oceny policjantów wynika, że sprawcy byli w stanie wyprodukować w ciągu kilku tygodni nawet kilkaset kilogramów gotowego mefedronu.

Zabezpieczone zostało całe wyposażenie laboratorium: reaktor ciśnieniowy, kanistry, beczki, mieszadła, wentylatory, menzurki, maski przeciwgazowe i różnego rodzaju pojemniki służące do produkcji narkotyków. W czynnościach oględzin brali udział funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Działania kryminalnych realizowane już wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie miały miejsce w siedzibie zakładu pogrzebowego w Ostródzie. Tam został zatrzymany jeden z pracowników, który w chwili wejścia policjantów miał przygotowane do zażycia narkotyki. (tzw. „kreskę” usypaną na jego telefonie). W zakładzie policjanci ujawnili kolejne narkotyki - 200 gramów mefedronu oraz amfetaminę.

Ostatni z zatrzymanych to 25-latek, również pracownik zakładu, który wpadł w wynajmowanym mieszaniu niedaleko samego laboratorium. Policjanci zabezpieczyli w nim konopie indyjskie oraz środki służące do produkcji narkotyków. To między innymi pojemniki wypełnione acetonem i maski przeciwgazowe.

Obaj zatrzymani w laboratorium mężczyźni, 44 i 26-latek, zostali w weekend doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie, a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Decyzją Sądu Rejonowego w Ostródzie obaj najbliższe miesiące spędzą w więzieniu. Za wytwarzanie i przetwarzanie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Dwaj pracownicy zakładu pogrzebowego usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności będą prowadzone przez policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie pod nadzorem prokuratury rejonowej.

Kom. Andrzej Fijołek/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: materiały policji.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAGaleria

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Willi 6 miesiąc temu

  No to się narobiło...To gdzie teraz ostródzkie policjanta będą kupować narkotyki?? To wszystko przez tych z Lublina.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blackie 5 miesiąc temuocena: 100% 

  A Heisenberga złapali ? :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 4 miesiąc temu

  Ostróda to ciekawe środowisko...Przeciwko zastępcy burmistrza Ostródy prowadzone jest postępowanie w sądzie o czyny z Kodeksu karnego: fałszerstwo i przywłaszczenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rovot 3 miesiąc temuocena: 50% 

  Albo grubo albo wcale

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JA 2 miesiąc temuocena: 100% 

  a to w ilawie nic sie nie wydazylo !!!???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wanda 1 miesiąc temuocena: 100% 

  A chodzili tacy bez maseczek, ale wstyd już im pisać o mandatach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5283 sekundy