REKLAMAprofi
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2021, 09:06 komentarzy 5

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Zarządzeniami Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego zostały rozdysponowane środki na wsparcie przez miasto w 2021 roku zadań publicznych w różnych dziedzinach. 

Od wsparcia organizacji pozarządowych, przez kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, przez pomoc społeczną po ratownictwo i ochronę ludności. Burmistrz przyznał łącznie 10 dotacji, w 4 dziedzinach.

DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

W tej kategorii jedyną dotację, w wysokości 4 tysięcy złotych, otrzymało iławskie stowarzyszenie "Przystań" na projekt "Działaj lokalnie", wspierający organizacje pozarządowe "w realizacji działań o charakterze dobra wspólnego".

KULTURA, SZTUKA, OCHRONA DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Tutaj, obok dwóch znanych już wydarzeń, które uzyskają wsparcie, pojawiły się też nowości. Wydarzenia, które przy wsparciu miasta będą kontynuowane, to "Popołudnie z Kulturą Ukraińską", na organizację którego Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Olsztynie uzyskał dotację w wysokości 12 tysięcy złotych oraz warsztaty wokalne i koncert muzyki gospel - tutaj udzielona Stowarzyszeniu Gospel nad Jeziorakiem dotacja opiewa na 6 tysięcy złotych. Nowości to z kolei konferencja "Muzeum w Iławie - potrzeba i konieczność" - na organizację wydarzenia pod taką nazwą Towarzystwo Miłośników Ziemi Iławskiej otrzymało dotację w wysokości 7 tysięcy złotych, a także organizacja obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa "Rozsmakuj się w Iławie - turystycznie i kulinarnie" - w tym przypadku Towarzystwo Miłośników Ziemi Iławskiej mogło liczyć na dotację w wysokości 4 tysięcy złotych.

POMOC SPOŁECZNA

W tej kategorii miejskie wsparcie uzyskały cztery projekty o charakterze publicznym. Wszystkie zrealizuje Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie. Miasto udzieliło PSONI dotacji na następujące zadania: "Wspieranie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w dążeniu do samodzielnego funkcjonowania" (15 tysięcy złotych), "Punkt Wczesnej Interwencji" (48 tysięcy złotych), "Dzienne Centrum Aktywności" (5 tysięcy złotych) i "Aktywni Seniorzy" (15 tysięcy złotych).

RATOWNICTWO I OCHRONA LUDNOŚCI

W tej kategorii przyznano z miejskich środków jedną dotację. Otrzyma ją Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Warmińsko-Mazurskiego (WOPR) na "Zapewnienie bezpieczeństwa na akwenach wypoczynkowych w okresie letnim mieszkańców miasta, jak i przybywających do miasta w okresie od 1 maja do 30 września w latach 2021, 2022, 2023". Wysokość dotacji w tym przypadku to 84 tysiące złotych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~mieszkaniec 5 28 dni temuocena: 100% 

  dotacja na zwiazek ukraincow oddzial w olsztynie chyba na prosbe radnego Ptasznika ukrainca z Dzieniszek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cambrige 4 28 dni temu

  A na kryte korty tenisowe? Taki jeden znów będzie smutny ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 3 29 dni temuocena: 25% 

  Od lat ciągle te same działania...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaś 2 29 dni temuocena: 11% 

  No np.muzeum nie jest Iławie potrzebne,więc nie warto wydawać pieniędzy na czcze gadanie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 1 29 dni temuocena: 75% 

  Może dlatego, że są wciąż potrzebne? Nie marudź, wstań z kanapy i zaproponuj coś innego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5793 sekundy