REKLAMAszaszłyk
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2021, 10:00 komentarzy 17
W siedzibie przedsiębiorstwa pustka. Podczas wizyty w roboczy dzień w normalnych godzinach pracy na miejscu nie było ani pracowników produkcji, ani administracji.

W siedzibie przedsiębiorstwa pustka. Podczas wizyty w roboczy dzień w normalnych godzinach pracy na miejscu nie było ani pracowników produkcji, ani administracji. (Fot. Info Iława.)

Oficjalnie, zgodnie z informacją wywieszoną na terenie przedsiębiorstwa przez spółkę, trwa przestój. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pracownicy rozważają zorganizowanie się w celu dochodzenia od firmy zapłaty swoich zaległych wynagrodzeń.

Od jakiegoś czasu docierają do redakcji portalu sygnały o kłopotach w dużym przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją drzwi z siedzibą na ulicy Komunalnej w Iławie. Sprawdziliśmy, czy w firmie miały miejsce zwolnienia na dużą skalę, tzw. grupowe.

- Nie wpłynęło od tego pracodawcy zgłoszenie dotyczące grupowych zwolnień, a jeśli takie zwolnienia mają miejsce, to istnieje obowiązek zgłoszenia takiego faktu urzędowi pracy - mówi Agata Steiner-Dembińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie. - Nie zauważyliśmy też, aby miała miejsce zwiększona rejestracja osób bezrobotnych, wcześniej zatrudnionych w tym zakładzie. Jednak również do nas dotarły sygnały dotyczące sytuacji w tej firmie, a przedsiębiorca od około 2 miesięcy nie utrzymuje z naszym urzędem kontaktu, nie składa też nowych ofert zatrudnienia - dodaje.

Jednocześnie szefowa iławskiego urzędu pracy przypomina wszystkim zainteresowanym osobom, które utraciły zatrudnienie, o możliwych i dostępnych formach pomocy.

- Proponujemy osobom w takiej sytuacji środki finansowe na przekwalifikowanie, szkolenia oraz założenie własnej działalności gospodarczej - mówi Agata Steiner-Dembińska. - Wsparcie dostępne jest także dla pracodawców tworzących miejsca pracy - dodaje.

Komentarza firmy nie udało się nam uzyskać. "Nie ma takiego numeru", usłyszeliśmy, gdy wykręciliśmy numery podane na oficjalnej stronie internetowej przedsiębiorstwa. Także w siedzibie firmy na ulicy Komunalnej nie zastaliśmy nikogo, kto mógłby w jej imieniu udzielić komentarza. Podczas wizyty w normalnych godzinach pracy nie było na miejscu ani pracowników produkcji, ani administracji. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że z ulicy Komunalnej zostały zabrane maszyny służące do produkcji, a ze strony pracowników mogą się wkrótce pojawić roszczenia z tytułu nieuregulowanych wynagrodzeń.

Czy rzeczywiście kłopoty spółki okażą się przejściowe, co może sugerować informacja o trwającym do końca kwietnia przestoju, tego obecnie nie wiadomo. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Taką informację wywiesiła firma. Czy przedsiębiorstwo po "przestoju", o którym jest mowa, rzeczywiście wznowi pracę i produkcję?

REKLAMALady D

16Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Pracownik 16 21 dni temuocena: 100% 

  No po 30 nie ruszą z produkcją bo wiceprezesik rozprzedał maszyny a tak wogule jak stary Chojnuś sądził to było ok a jak przejoł młody to z roku na rok było widać że pogrąża firmę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie znam nicku 15 miesiąc temuocena: 50% 

  A miałem tam pracować xD dobrze losy moje poszły w inną drogę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Saint 14 miesiąc temuocena: 3% 

  Litości Państwo Dziennikarstwo. Kto,co,gdzie,kiedy,jak...itd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysiek 13 miesiąc temuocena: 100% 

  Mądremu dwa słowa wystarczą a głupiemu to i referatu mało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Znajomy 12 miesiąc temuocena: 94% 

  Nic dziwnego ze pup nie zauważył zwiększonej rejestracji osób bezrobotnych, gdyż pracownicy mają problem złożyć wypowiedzenie i dostać świadectwo pracy...tym bardziej, że całe biuro zwinęło się szybciej i oczywiście wszystko sobie załatwili nie zwracając uwagi na resztę pracowników! Od 2 miesięcy zakład nie wypłaca wynagrodzeń za pracę i jeszcze wiceprezes zarządu mydli ludzią oczy... skoro nie ma pieniędzy na wypłatę, to zamiast wywozić maszyny z firmy powinien spłacić pracowników z tych maszyn ale po co, lepiej przygarnąć wszystko do własnej kieszeni... a co do wzmożenia produkcji nie ma szans,ten cały przestój to tylko przykrywka. Nie potrafią nawet ludzi poinformować o tym co się dzieje w firmie.... a na wypłatę karzą spokojnie czekać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rada kolegi z branży 11 miesiąc temuocena: 18% 

  Trzeba za to szybko pracowników powyszczepiać, kilku odpadnie i zawsze kilku mniej łapy po zapłatę będzie wyciągać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój nick 10 miesiąc temuocena: 84% 

  glupi jesteś jak but z lewej nogi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 9 miesiąc temuocena: 100% 

  Wzięli pieniądze na tarcze rok tem i do czerwca obowiązek mają trzymać ten BAJZEL. A ludzi potraktowali jak ŚMIECI nikt z rządzoncy tą firmą nie poinformował pracowników o tej sytuacji całe biuro się zwolniło. JAKIE POSTOJOWE KUR.. ŚCIEMA TO TYLKO NA ZWŁOKĘ GRAJĄ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darro 8 miesiąc temuocena: 96% 

  A jak mają się rejestrować w urzędzie pracy jak nikt nie dostał świadectwa pracy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były Pracownik 7 miesiąc temu

  Jak to nikt nie dostał świadectwa pracy? Na początku kwietnia wiele osób złożyło wypowiedzenia z winy pracodawcy, a potem dostali świadectwo pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 6 miesiąc temuocena: 100% 

  Przedstawisz sytuację i myślisz, że pomogą? Bez papierka nic nie zrobisz.. nie zarejestrujesz się, a ludzie nie mają środków do życia a napewno dla innych ta praca to było jedyne źródło dochodu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PanKracy 5 miesiąc temuocena: 25% 

  Idziesz do PUPu lub PIPu i przedstawiasz sytuację, co za problem? Dawajcie się dalej dymać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 4 miesiąc temuocena: 32% 

  Nie lubię PRYWACIARZY Wyzyskiwacze a niech ma

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~e tam 3 miesiąc temuocena: 83% 

  a Ty pewnie nauczyciel, albo urzędnik co, o przepraszam jeszcze możesz być klawiszem czy innym mundurowcem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mr.Z 2 miesiąc temuocena: 44% 

  Tarcza Krzywoustego Mateuszka ps. Pinokio dziurawa jak ser szwajcarski, który bedzie trzeba importować na szeroką skalę gdy polskie mleczarnie padną

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ster 1 miesiąc temuocena: 45% 

  Długo myślałeś czy byłeś zmuszony skorzystać z odpowiedzi ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3462 sekundy