REKLAMABANK
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. Archiwum szkoły.)

W Iławie ruszył nabór do nowej szkoły - I Liceum Mundurowego CN-B Feniks!

Licea Mundurowe Feniks znane są już w całej Polsce. Są to (4-letnie) szkoły ponadpodstawowe o uprawnieniach szkoły publicznej, w  których cykl nauczania kończy się egzaminem maturalnym. Nabór prowadzony jest do  klas z modułem wojskowym, policyjnym i strażackim. 

Kto jest założycielem szkoły?

Założycielem szkół CN-B Feniks jest ppłk (r) mgr Jarosław Chrobot, były dowódca grupy specjalnej w 25. Dywizji Kawalerii Powietrznej, prezes IX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Płocku.

- To szkoła dla ludzi z charakterem - mówi Jarosław Chrobot - dla tych, którzy mają pomysł na przyszłość, mają ambicje, a przede wszystkim chcą połączyć naukę z przygodą życia.

Czym jest ZPS?

Uczniowie i kadra Feniksa są członkami Związku Polskich Spadochroniarzy. Jest to organizacja, która zrzesza wszystkich miłośników spadochroniarstwa. W szkołach Feniksa skoki spadochronowe cieszą się największą popularnością. Uczniowie wykonują samodzielne skoki i zdobywają tytuł skoczka spadochronowego. Wykonują skoki z 1200 metrów, potrafią samodzielnie kierować spadochronem i lądować w odpowiednim miejscu.

Co wyróżnia szkoły Feniks?

Liceum CN-B Feniks jest to szkoła, która oprócz zajęć z przedmiotów ogólnokształcących realizuje zajęcia praktyczne z edukacji obronnej i samoobrony, technik interwencyjnych. W ramach tych zajęć odbywają się obozy kondycyjno-sprawnościowe, kursy z samoobrony, bytowanie w terenie przygodnym, szkolenia strzeleckie, kursy pierwszej pomocy na polu walki, ewakuacji rannych z pola walki oraz kursy płetwonurka.

Jesteś zainteresowany nauką w LO CN-B w Iławie?

Zdecydowanych na rozpoczęcie nauki zapraszamy do składania podań w sekretariacie przy ulicy Tadeusza Kościuszki 18 (budynek Włodkowica, pokój nr 20) w Iławie.

Masz pytanie? Odpowiedź uzyskasz pod numerem tel. 507-010-009, na stronie szkolyfeniks.pl lub poprzez fanpage na portalu Facebook

Artykuł sponsorowany.

REKLAMATom-bet
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4788 sekundy