REKLAMAszaszłyk
REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2021, 12:24 komentarzy 6

(Fot. UG Lubawa.)

Wyjątkowa i niepowtarzalna uroczystość miała miejsce we wtorek, 13 kwietnia w Urzędzie Gminy Lubawa. W tym dniu Pani Marta Rybińska, mieszkanka Kazanic, która 7 kwietnia obchodziła swoje 100. urodziny, spotkała się z wójtem gminy Tomaszem Ewertowskim. 

Wydarzenie to zapisze się w historii lubawskiej gminy także z tego powodu, że pani Marta to pierwsza 100-latka, która osobiście przybyła odebrać gratulacje i życzenia.

Jubilatce towarzyszyła najbliższa rodzina: córki Barbara i Maria oraz zięć Jacek (mąż Marii). Najlepsze życzenia z okazji wyjątkowych urodzin Solenizantce złożyli: wójt Tomasz Ewertowski, przewodniczący Rady Gminy Lubawa Jan Laskowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Maria Bulińska. Życząc zdrowia, pomyślności oraz kolejnych lat pełnych rodzinnego ciepła i miłości wręczyli kwiaty, prezenty oraz listy gratulacyjne podpisane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz samorząd gminny. Nie zabrakło okolicznościowego tortu i wspomnień. 

Pani Marta cieszy się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i wsparciem rodziny. Praktycznie całe życie spędziła w Kazanicach. Obecnie mieszka tu z córką Barbarą. Wcześniej z mężem Bernardem, z którym przeżyła 63 lata. Państwo Rybińscy doczekali się 2 córek, 2 synów, 1 wnuczki i 4 wnucząt oraz 6 prawnucząt. W długim życiu pani Marty nie brakowało także trudnych chwil. Do dziś Jubilatka pamięta czasy wojny, przymusową pracę w Bydgoszczy i Pelplinie. Nieobca jest Jej ciężka praca w pralni i na polu. Zdarzało się, że prowadziła różaniec za zmarłych, często pomagała także jako kelnerka na weselach. Przez całe życie najważniejszy był kontakt z drugim człowiekiem. Do dziś Pani Marta pozostała osobą bardzo towarzyską i nade wszystko ceniącą sobie rozmowy z ludźmi. Gdy tylko pogoda na to pozwala, wychodzi przed dom i zagaduje do każdej napotkanej osoby.

- Z tak pięknej okazji jeszcze raz życzymy Jubilatce zdrowia, szczęścia, zadowolenia, Bożej Opatrzności oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata życia - podsumowuje Urząd Gminy Lubawa.

Za: UG Lubawa/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kumaty 6 26 dni temu

  Wyczułem aluzję,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~suski 5 26 dni temu

  100 lat to prawie wiek !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~suski 4 26 dni temu

  100 lat to prawie wiek !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 3 26 dni temu

  Nie prawie tylko wiek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 2 27 dni temuocena: 100% 

  Zdrówka zdrówka zdrówka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xx 1 27 dni temuocena: 100% 

  Dużo zdrówka dla tej Pani i opieki Matki Bozej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3297 sekundy