REKLAMAWardrom
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2021, 12:59 komentarzy 20
Zdjęcie poglądowe - ma charakter ilustracyjny.

Zdjęcie poglądowe - ma charakter ilustracyjny.

- Potwierdzam fakt, że jestem zainteresowany powstaniem krytych kortów, dzięki którym zyskamy całoroczną atrakcję dla mieszkańców i turystów, komentuje dla portalu www.infoilawa.pl Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. 

Prace jednak dopiero ruszają, stąd też wciąż jest wiele niewiadomych dotyczących tej inwestycji.

Dzisiaj znana jest jedynie lokalizacja.

- Planujemy zlokalizowanie takiego obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących kortów ziemnych, na działce gminnej oraz przejmowanej od MAZURY PTTK Sp. o.o. z siedzibą w Olsztynie (działka nr 11-76/17 o powierzchni 0,1341 ha) - informuje portal www.infoilawa.pl burmistrz Kopaczewski. 

Działka przejmowana od PTTK, o której mowa, jest nabywana do miejskiego zasobu w ramach zamiany nieruchomości - transakcji, na którą Rada Miejska w Iławie wyraziła zgodę podczas swojej ostatniej, marcowej sesji. 

Poniżej (krzyżykami) zaznaczone są działki, o których mowa.

Działka przekazywana PTTK (powierzchnia: 0,0201 ha).

Działka pozyskiwana od PTTK (powierzchnia: 0,1341 ha).

W Urzędzie Miasta w Iławie pytaliśmy też o parametry kortów, planowany termin budowy, a także o to, kto w przyszłości będzie zarządzał obiektem (czy będzie to miasto, czy też inny podmiot) oraz w jakiej formule będzie realizowana inwestycja: przez gminę miejską Iława, prywatnego inwestora na gruntach miejskich, czy też w inny sposób, np. w partnerstwie publiczno-prywatnym. Jednak otrzymaliśmy odpowiedź, że na szczegółowe omówienie tych kwestii jest za wcześnie.

- Gmina Miejska Iława w dniu 08.04.2021 r. podpisała umowę na wykonanie koncepcji projektowej modernizacji Stadionu Miejskiego w Iławie. W ramach zawartej umowy opracowana zostanie koncepcja efektywnego wykorzystania działek będących w trwałym zarządzie Iławskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, uwzględniająca modernizację płyty głównej boiska do piłki nożnej, zaprojektowanie boiska lekkoatletycznego, zaplecza szatniowo-magazynowego, trybun wraz z adaptacją terenów obecnie funkcjonującego zespołu kortów tenisowych. Na tym etapie za wcześnie jest, aby mówić o szczegółach związanych z budową i funkcjonowaniem krytych kortów. Jednakże potwierdzam fakt, że jestem zainteresowany powstaniem krytych kortów, dzięki którym zyskamy całoroczną atrakcję dla mieszkańców i turystów. W ciągu najbliższych dwóch tygodni planujemy pierwsze robocze spotkanie projektanta z udziałem przedstawicieli: ICSTiR, środowiska piłki nożnej, lekkoatletyki i tenisa ziemnego - zapowiada Dawid Kopaczewski. - Kolejnym etapem realizacji inwestycji będzie opracowanie kompleksowej dokumentacji budowlanej wraz z uzyskaniem pozwolenia na jej realizację.

Do tematu zatem będziemy wracać.

Red. kontakt@infloilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

20Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~cinek 20 28 dni temuocena: 100% 

  Orliki cieszą się zainteresowaniem, co widać chociażby po ćwiczących na niech dzieciakach (zwłaszcza Lipowy i Lubawskie), jak i licznie pojawiających się osobach dorosłych. Boisko koło budowlanki nie jest orlikiem, a boiskiem szkolnym. Ostatni okres jesienno - zimowy pokazał jak bardzo brakuje boiska krytego, bo niestety dzieciaki nie zawsze miały możliwość trenowania...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sztylet 19 29 dni temuocena: 100% 

  WSZYTKIE ORLIKI UMARŁY BOWIEM ICH UTRZYMANIE OBCIĄŻAŁO BARDZO RATUSZ , ZAS CHETNYCH DO KORZYSTANIA BYŁO TYLE, CO KOT NAPŁAKAŁ. NP. ORLIK NA OSIEDLU ŚP. PANA UMINSKIEGO ZAWSZE BYŁ PUSTY. NAJBARDZIEJ ZAJETY BYŁ JEDEN ORLIK NA LIPOWYM DWORZE. Zatem w sport inwestujemy tam gdzie są efekty

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~buder 18 29 dni temuocena: 100% 

  Hmm z jednej strony każda inwestycja samorządu w sport na plus, jednakże pod warunkiem, iż jej głównym celem jest rozwój dzieci i młodzieży, bo jeśli to ma być ukierunkowane na jakieś twa, to poroniony pomysł. Poza tym to Pan Burmistrz strzelił sobie samobója bo jak była i jest kasa do uzyskania znacznego dofinansowania z ministerstwa sportu na budową lub adaptacje zadaszenia boiska piłkarskiego, to nikt z urzędu/icstir się chyba tym nie zainteresował, a przecież jakie jest zapotrzebowanie na takie boisko - ogromne. Masa dzieciaków gra w piłkę, a w najbliższej okolicy takiego boiska brak. No ale, co tam takie szaraczki, lepszy tenis bo elitarny sport;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stop 17 29 dni temuocena: 80% 

  na orliku obok budowlanki NIC się nie dzieje !!! od wielu lat - stoi to i obumiera bezczynnie . a pamiętamy jak młodzież z budowlanki żądała zorganizowania palarni czy innych przybytków. to tak jak obecnie ludzie o orientacji "różnej" / np. orientacja biedronia np. orientacja lempart / mają czelność wnosić do Rady i burmistrza swoje zboczone , tęczowe pomysły pod obrady ,,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Znienacka Investing Inc. 16 29 dni temuocena: 50% 

  Znowu przemilczano projekt pola golfowego w Małpim Gaju. Przypadek?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cambrige 15 29 dni temuocena: 100% 

  Ahhh w końcu taki jeden ciągle domagający się krytych kortów będzie chyba zadowolony :)) Już chyba przestanie na FB spamować tematy inwestycyjne w Iławie :) Czekał, czekał i się doczekał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kunta Kinte 14 29 dni temuocena: 100% 

  NAZWISK RONDOM NADAWANIE RADNI JUŻ ZANIECHALI, BYNAJMNIEJ CI Z KOMISJI SKARG PETYCJI I WNIOSKÓW. NA SESJI PRZEGŁOSUJĄ BY RONDA ZOSTAŁY ALE BEZ NAZWISK.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 13 29 dni temuocena: 0% 

  Nazwy idioto

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LRK 12 miesiąc temuocena: 100% 

  Za darmo to można w mordę ... ale jakby mogły chociaż dzieci z iławskich szkół nidrogo korzystać to już sukces byłby

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krzysiek 11 miesiąc temuocena: 75% 

  A może jeszcze jedne lodowisko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 10 miesiąc temuocena: 75% 

  ' WIELKA ' prosba do rozsadnych radnych naszego miasta - zdejmijcie - ze stolka tego nieudacznika Kopaczewskiego poki jeszcze czas bo ta ofiara zniszczy nasze miasto dbaloscia o turystow i ilawska szlachte zapominajac o zwyklym mieszkancu ktory z turystow w Ilawie ma tylko ceny turystyczne i to przez caly rok - zapominajac o oiecanej ul Jagielly gdzie to mieszkancy brna w blocie bo zdaniem tego nierozgarnietego jegomoscia turysta ani ON jegomosc ze Starego Miasta tam nie docieraja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kto ma być patronem ? 9 miesiąc temuocena: 100% 

  znając nasze realia , to niedługo radni powinni obradować czyim imieniem nazwać te korty .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cambrige do ~kto ma być patronem ? 8 29 dni temuocena: 100% 

  Ja bym proponował takiego jednego co ciągle na FB w tematach różnych inwestycji w Iławie pisał o kortach tenisowych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~u 7 miesiąc temuocena: 100% 

  no jak to czyim... prawem kobiet hahaha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kunta Kinte 6 miesiąc temuocena: 57% 

  Łaskawa Pani - nic za darmo!!! Te korty złożyć będą osobom z najwyższej półki. Dla dodania sobie prestiżu jakoby udają że grają tenisa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fantasta 5 miesiąc temuocena: 100% 

  gdyby te korty postawić na Jagiełły , to przy okazji zrobiłby się konkretny dojazd .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Irka 4 miesiąc temuocena: 70% 

  Czy dobrze rozumiem, że jako mieszkańcy Iławy będziemy korzystać z kortów bezpłatnie, skoro działka miejska? Czy pan prywaciarz sobie będzie zarabiał naszym kosztem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niedarmo 3 miesiąc temuocena: 67% 

  Mentalność Polaka: za darmo, czyli mogę robić co chcę. Długo nie cieszyłyby się użytecznością. Poza tym trzeba będzie utrzymać całą infrastrukturę. Na basen np. też jest wejście bezpłatne? Najlepszy populuzm : rozdawnictwo.!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Logicznie nie życzeniowo 2 miesiąc temuocena: 88% 

  Tak Pani to jeszcze dopłaca za ten zaszczyt goszczenia Pani na tym obiekcie... za darmo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 1 miesiąc temuocena: 50% 

  Z pewnością jak to określiłeś pan prywaciarz bedzie się dorabiał na szarym człowieku, a zwykły zjadacz chleba nie będzie mógł sobie pozwolić finansowo na tenisa bo cena zwali go z nóg.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4362 sekundy