REKLAMAprofi
REKLAMASadek
Zawodnicy pokonują większą część toru, nie dotykając ziemi. Ninja to sportowcy wywodzący się z takich sportów jak biegi z przeszkodami, street workout, wspinaczka, czy akrobatyka.

Zawodnicy pokonują większą część toru, nie dotykając ziemi. Ninja to sportowcy wywodzący się z takich sportów jak biegi z przeszkodami, street workout, wspinaczka, czy akrobatyka.

- Nasi mieszkańcy są coraz bardziej aktywni, stąd pomysł na wprowadzenie nowości do oferty centrum sportu. Będą one widowiskowe, dlatego jestem pewien, że dostarczą nam wielu pozytywnych emocji - zapewnia burmistrz Dawid Kopaczewski.

5-6 czerwca 2021 - zawody Ninja 

To widowiskowa rywalizacja na 100-metrowym torze składającym się z przeszkód technicznych. Wszystko odbywa się na torze Ninja utworzonym przez Adriana Piórkowskiego, organizatora zawodów Ninja Series. Tor ten został hitem Mistrzostw Europy w Gdyni w 2019 roku, od tego czasu dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna w Polsce. W zawodach w Iławie będą mogli wziąć udział również najmłodsi (kategoria Little Ninja, tj. 6-9 lat i Young Ninja, 10-13 lat) oraz amatorzy. Tory będą dostosowane do wieku i poziomu trudności.

- Zawody typu ninja to jedne z najbardziej widowiskowych rywalizacji, jakie miałem możliwość oglądać i brać w nich udział. Adrenalina i emocje towarzyszące zawodnikom udzielają się kibicom, co tworzy niesamowity klimat trwający do samego końca – mówi iławianin Piotr Jankowski, doświadczony, certyfikowany sędzia zawodów Ninja w Polsce.

3 lipca 2021 - spływ kajakowy 

Początek lipca w sportowym kalendarzu to też spływ kajakowy rzeką Drwęcą na trasie Franciszkowo-Rodzone. Kajakowe szaleństwo dla całych rodzin ma potrwać ok. 5 godzin, a zapisy ruszą już w maju. 

- Pomysł zorganizowania spływu pojawił się całkiem spontanicznie. Na naszym terenie powszechne są imprezy żeglarskie, a taki rodzaj rekreacji wodnej, tj. z kajakami w roli głównej, został trochę zapomniany. Mamy przecież w Iławie możliwości, więc dlaczego z nich nie skorzystać? Jeśli impreza się przyjmie, spływ będzie naszą nową, lokalną tradycją. Chciałbym zaznaczyć, że to impreza o charakterze rekreacyjnym, całkowicie amatorskim, dla całych rodzin - mówi Łukasz Gurowski z ICSTiR.

Na mecie spływu zaplanowane jest ognisko z kiełbaskami. Kajaki i powrót do Iławy zapewnia organizator, czyli ICSTiR.  Nie przegapcie zapisów, bo kto pierwszy, ten lepszy! 

10 lipca 2021 - Armagedon Active 

To bieg z przeszkodami (OCR - Obstacle Course Race), który w tegorocznej Gali Mistrzów Biegów Przeszkodowych ORŁY OCR zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszy bieg z przeszkodami. 

- Biegi z przeszkodami to jeden z najbardziej ekstremalnych sportów na świecie. Na starcie mierzymy się nie tylko z własnymi słabościami, czy lękami. Potrafimy wyjść daleko poza własną strefę komfortu. Za każdym razem adrenalina i emocje sięgają zenitu. To przedstawia piękno tej dyscypliny. Każdy może poczuć się jak superbohater! Cieszę się, że tak wielkie wydarzenie zagości w naszym mieście. Mam nadzieję, że zawodnicy z którymi rywalizuję w całej Polsce, dostrzegą piękno naszej okolicy i dzięki temu będą chcieli tu wracać - mówi iławianin Mateusz Krawiecki - medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski, od 2014 roku jeden z najlepszych zawodników w Polsce. 

W Iławie zawodnicy rywalizować będą na kilku trasach w różnych wariantach: 10km- trasa z ok. 50 przeszkodami, 5km trasa z ok. 30 przeszkodami, 1km trasa z przeszkodami dla dzieci, 1km trasa dla dzieci z przeszkodami o podwyższonym stopniu trudności, 1km trasa biegu rodzinnego, rodziców z dziećmi oraz trasa najłatwiejsza 5km z możliwością niepokonywania przeszkód - typowo dla zabawy i bez konsekwencji za niepokonanie przeszkody. 

Wszystkich szczegółowych informacji dotyczących imprez udziela Iławskie Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji, tel. 89  649 16 04. 

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMAPakersi
Artykuł załadowany: 0.2791 sekundy