REKLAMAszaszłyk
REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau

(Fot. Info Iława.)

Pogoda dopisała około 30 wolontariuszom, którzy na zaproszenie lokalnego koordynatora akcji, Oddziału PTTK w Iławie, z pokładów kajaków sprzątają dzisiaj rzekę Iławkę.

Dzisiaj - w sobotę, 17 kwietnia mamy wielki finał "Operacji Czysta Rzeka 2021"; na mapie tej inicjatywy nie zabrakło Iławy. Do społecznego wiosennego sprzątania zgłosili się zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i Lubawy, czy Nowego Miasta Lubawskiego. 

Zbiórka uczestników miała miejsce rano, około godziny 9:00 na Wyspie Młyńskiej, gdzie prezes iławskiego oddziału PTTK Krzysztof Truszczyński przeprowadził odprawę wolontariuszy: przekazał informacje organizacyjne oraz udzielił wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Później przyszła pora na wodowanie kajaków, których użyczył nieodpłatnie Adam Kopiczyński, organizator spływów. 

Ciekawostką jest, że uczestnicy akcji w tym roku po raz pierwszy zobowiązani są do segregowania zbieranych odpadów. W planach na ten pracowity dzień mają wysprzątać Iławkę od jazu wodnego w Iławie aż do Dziarnówka. Efekty podsumują podczas popołudniowego integracyjnego ogniska.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Wiosenne sprzątanie rzeki Iławki - edycja 2021.

Ilość zdjęć 29

REKLAMAPakersi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4659 sekundy