wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2021, 18:26 komentarzy 16

To była dla GKS-u Wikielec szansa na zrewanżowanie się rywalowi za poniesioną na jego terenie przegraną 1:4, a także pierwszy mecz III-ligowca z gminy Iława pod wodzą nowego trenera Łukasza Suchockiego, który decyzją zarządu klubu zastąpił na stanowisku wcześniejszego szkoleniowca drużyny Wojciecha Tarnowskiego.

Ciekawe spotkanie rozegrał w środę, 21 kwietnia na własnym obiekcie zespół GKS-u.

25. kolejka III ligi
GKS Wikielec - Olimpia Zambrów 2:1 (1-0)

1:0 - Piotr Kacperek (25')
1:1 - (Kamil Zalewski, 61', z karnego)
2:1 - Michał Jankowski (69', z karnego)

GKS Wikielec wygrywa pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Łukasza Suchockiego!

Ilość zdjęć 37

Do gminy Iława zawitał dzisiaj zespół w ostatnim czasie będący w dobrej dyspozycji. Jak przypomniał przed tym meczem klub gospodarzy, rywale w sześciu rozegranych meczach wygrali 3 spotkania, 2 zremisowali i ponieśli 1 porażkę. Z kolei Wikielcowi ostatnio gra się nie układała, co doprowadziło w końcu, po przegranej z Concordią Elbląg 3:4, gdy wcześniej zespół prowadził już 3:1, do pożegnania ze szkoleniowcem Wojciechem Tarnowskim.

Dzisiaj swojej szansy na przełamanie zespół szukał po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera, Łukasza Suchockiego.

Wynik meczu otworzył w 25. minucie Piotr Kacperek, dając gospodarzom prowadzenie. Asystował mu Mateusz Jajkowski. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Goście doprowadzili do wyrównania dopiero w 61. minucie, kiedy to arbiter podyktował rzut karny, a na gola dla przeciwników zamienił go najlepszy strzelec Olimpii Kamil Zalewski. Po zaledwie kilku minutach - kolejna "jedenastka", tym razem dla Wikielca! Tutaj ciekawostka: bramkarz rywali najpierw obronił karnego, jednak sędzia dopatrzył się błędu i nakazał powtórzyć strzał. Tym razem Michał Jankowski pewnie trafił do bramki, strzelając na 2:1 dla Wikielca. Perspektywę zwycięstwa "Gieksy" jeszcze przybliżyło osłabienie drużyny przeciwnej - od 77. minuty Olimpia grała w osłabieniu po tym, jak boisko za niesportowe zachowanie musiał opuścić jeden z jej zawodników, autor bramki z 61. minuty. Ostatecznie Wikielec wygrał 2:1, zapisując na swoje konto wyczekiwany komplet punktów.

Wkrótce na infoilawa.pl obszerniejsza fotorelacja z dzisiejszego spotkania.

Zdjęcia: GKS Wikielec oraz Info Iława.