REKLAMApluszak
REKLAMAbanieczka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 kwietnia 2021, 12:23 komentarzy 2

(Fot. SOK.)

Internauci z Susza dziwią się, a niektórzy są wręcz zbulwersowani, że zamknięty pozostaje Ogród Rodzinny nad jeziorem - bez wątpienia najatrakcyjniejszy plac zabaw w mieście. Po internetowej burzy opiekun Ogrodu, Suski Ośrodek Kultury, udzielił zainteresowanym informacji co do przyczyny zamknięcia obiektu i planowanego terminu jego ponownego uruchomienia. 

Wśród aktualnie obowiązujących ograniczeń nie znajdziemy nakazu zamknięcia znajdujących się na świeżym powietrzu placów zabaw. Główny Inspektorat Sanitarny wydał jedynie wytyczne przeciwepidemiczne dotyczące funkcjonowania tego typu obiektów. 

W Suszu pozostaje jednak zamknięty największy i najatrakcyjniejszy plac dla najmłodszych. Miejscowi internauci nie kryją swojego niezadowolenia. 

- Jak to jest możliwe, że plac zabaw przy plaży miejskiej jest zamknięty na cztery spusty? - dziwią się. - Jak wytłumaczyć dziecku, że nie może się pobawić? Jak to jest możliwe, że np. plac zabaw przy przedszkolu funkcjonuje, plac zabaw na osiedlu Korczaka funkcjonuje, place zabaw w Iławie otwarte, w Prabutach również, a ten w Suszu akurat nie?! Co to za paranoja? Dlaczego taki obiekt jest zamknięty? Czy mieszkańcom z małymi dziećmi się to podoba? Zróbmy coś w tej sprawie.

Te wątpliwości postanowił rozwiać Suski Ośrodek Kultury, opiekujący się tym miejskim terenem. 

- Uprzejmie informujemy, iż trwają coroczne prace przygotowawcze do otwarcia Ogrodu Rodzinnego w sezonie 2021 - podał SOK. - W skład zadań wchodzi m.in. pełne przygotowanie nawierzchni, badanie techniczne urządzeń oraz mycie i dezynfekcja wyposażenia. Czynności te wykonane mogą zostać w określonych warunkach atmosferycznych, a pierwsze, słoneczne dni tej wiosny służą temu najlepiej. Wierzymy, że moment wychodzenia z trzeciej fali pandemii jest już faktem i uczestnicy zabaw w Ogrodzie Rodzinnym, dzięki zachowanym restrykcjom, z początkiem maja będą mogli spędzać przyjemny czas na naszym obiekcie.

Rodzice i maluchy w Suszu czekają więc na majówkę - już niedaleko!

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPakersi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~wojtuś z piaskownicy 2 3 miesiące temuocena: 100% 

    Jak było pozamykane to trzeba było przygotowywać się do otwarcia. Sezon się rozpoczyna a oni certyfikaty łatwią. Typowi Janusze z magistratu.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~zamiejscowy 1 3 miesiące temuocena: 100% 

    Tak to w Suszu bywa, mają swoje "lokalne prawo ", i co im zrobicie ? Szczególnie to widać w decyzjach urzędu.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3471 sekundy