REKLAMALavard
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 kwietnia 2021, 15:46 komentarzy 9

(Fot. Archiwum prywatne.)

Stwierdziłem, że szkoda czasu na bycie smutasem - mówi nam Maciej Grabowski z Lubawy i kontynuuje: Wreszcie znalazłem siebie, robiąc... sobie na złość. Jak dokładnie ta droga wewnętrznej przemiany wyglądała - właśnie o tym Maciej planuje opowiedzieć w książce, której wydanie chce sfinansować, korzystając z crowdfundingu.

Przekroczył trzydziestkę, na co dzień pracuje na etacie, ale też znajduje czas na hobby - rozwój osobisty i pisanie. 

- Tak, sam jestem zdziwiony, że pisanie stało się moim hobby - przyznaje lubawianin. - Tak się jednak stało, gdy zacząłem szukać siebie i swojego prawdziwego Ja, po okresie pełnym depresji, zniechęcenia do życia, nostalgii, wiecznych nieporozumień i używek - opowiada. - Do napisania książki skłoniło mnie poczucie, że muszę zamknąć za sobą pewny rozdział w życiu. Długo się zastanawiałem, czy w ogóle ruszyć z tym tematem. Ale ostatni rok i pandemia naprawdę zrobił z nas ludzi smutnych, poirytowanych i twierdzących, że ten świat jest smutny i bezbarwny. Ja stwierdziłem, że szkoda czasu na bycie smutasem. Reprezentuję trochę postawę stoika, która naprawdę pomaga w życiu. Nie denerwuję się, gdy pada, a ja mam wyjść, bo nic z tym nie zrobię. Biorę parasol i idę. I w tej książce chcę opowiedzieć, jak poradziłem sobie z różnego typu problemami dnia codziennego. Z krzyczenia, wytykania i sarkazmu przeszedłem na spokój i kompromis. I zaznaczyć pragnę, że nie jestem żadnym coachem, mentorem ani mówcą motywacyjnym - zastrzega. - Jestem zwykłym człowiekiem, który temu szaremu światu powiedział: „Idę po kredki, od teraz mój świat będzie kolorowy!".  Pragnę tylko w swojej książce podarować innym kawałek moich doświadczeń.

Jego opowieść to historia poszukiwania siebie i swojej prawdziwej twarzy. Jak podkreśla - w świecie, który nie do końca nam w tym sprzyja. Premiera planowana jest na 8 listopada 2021 roku. Ma się ukazać 1 000 egzemplarzy. Koszta związane z korektą, redakcją, składem, okładką i samym drukiem książki wynoszą 11 tysięcy złotych i właśnie taką kwotę chce zebrać Maciej. Z każdego sprzedanego egzemplarza książki przekaże 10% na Polską Akcję Humanitarną.

- Długo zastanawiałem się, czy o tym napisać, czy poprosić Państwa o pomoc. I stwierdziłem: czemu mam się bać? Czemu mam się wstydzić tego, jaki jestem? - mówi Maciej. - W końcu przyświeca mi hasło: „Ci, co rezygnują, nigdy nie zwyciężają, a zwycięzcy nigdy nie pozwalają sobie na rezygnację." (Sheila Roberts). Dziękuję za każdą złotówkę i każde dobre słowo. Dziękuję serdecznie osobom, które mi kibicują i są ze mną każdego dnia na moim profilu Ja i EGO oraz stronie internetowej www.jaiego.pl. Jeżeli możesz i chcesz mnie wesprzeć w moim projekcie, to bardzo chciałbym Ci za to podziękować. W ramach rewanżu, za Twoją zgodą, umieszczę logo firmy oraz osobiste podziękowania. 

Próbkę stylu Macieja znajdziecie na jego wspomnianym blogu "Ja i EGO", dostępnym pod tym linkiem: http://jaiego.pl/. Autor codziennie publikuje tam wpisy w formie krótkich przypowieści z komentarzem. A jeśli na tej podstawie zapragniecie przeczytać więcej, to rozważcie wsparcie zbiórki na wydanie książki Macieja Grabowskiego. Prowadzona jest na portalu zrzutka.pl, pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/hhmgye.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum prywatne.

Maciej Grabowski chce wydać książkę o tym, jak znalazł nową - lepszą wersję siebie.

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Seba 9 5 miesięcy temuocena: 15% 

  Brawo podziwiam za odwagę,nie każdy ja maInny potrafią tylko krytykować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 8 5 miesięcy temuocena: 32% 

  Jak człowiek robi coś fajnego to trzeba się tym chwalić :-) brawo za inicjatywę i odwagę :-) marzenia trzeba spełniać. Krytykom radzę znaleźć swoją pasję - inną niż hejt w internecie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abc 7 5 miesięcy temuocena: 90% 

  Jakby co to, do naszych zakładów meblowych tam każdy odnajdzie sens życia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Syla 6 5 miesięcy temuocena: 74% 

  Wolę dać na chore dziecko niż take co

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubawa 5 5 miesięcy temuocena: 91% 

  Maćku musisz sam doczegoś dojść. Popadłeś w zwątpienie straciłeś nadzieję więcej chcesz ugryść niż możesz przełknąć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbyszek 4 5 miesięcy temuocena: 81% 

  Nie no spadnę z krzesła, zbiórka organizowana na napisanie książki a na profilu niemal same cytaty :) :) :) chyba czuje tu parcie na lans

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~On 3 5 miesięcy temuocena: 77% 

  A co do chłopaków do wzięcia się nie dostał, to trzeba strzelić artykuł na info??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jeziorak 2 5 miesięcy temuocena: 78% 

  Dużo czasu mają pracownicy Urzędu Miasta w Lubawie,że piszą książki. Czym Pan się zajmuje w mieście Lubawa ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.._.. 1 5 miesięcy temuocena: 78% 

  Straciłem czas klikając w to !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4298 sekundy