REKLAMAszaszłyk
REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2021, 09:56 komentarzy 4

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Iławscy strażacy wzięli udział w odprawie w sprawie przeniesienia numeru alarmowego 998. Od 13 maja w powiecie iławskim będzie on obsługiwany przez dyspozytorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.

21 kwietnia w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się spotkanie robocze dotyczące planowanego przeniesienia numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. 

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie oraz pracownicy i dyspozytorzy WCPR Olsztyn. Z ramienia komendanta powiatowego w spotkaniu udział brali funkcjonariusze wydziału operacyjnego, stanowiska kierowania oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej. Ze względu na zachowanie reżimów sanitarnych większość wyznaczonych do udziału w spotkaniu funkcjonariuszy uczestniczyła w odprawie w formie zdalnej wideokonferencji.

Przeniesienie numeru alarmowego w powiecie Iławskim nastąpi 13 maja o godz. 13.00.

- W związku z tym informujemy, że po dokonaniu przeniesienia numeru nie będzie możliwości bezpośredniego kontaktu z dyżurnym stanowiska kierowania komendanta powiatowego (tak jak do tej pory) poprzez numer 998 oraz nie będzie możliwości przełączenia rozmowy z numeru 998 do Komendy Powiatowej PSP w Iławie - podaje st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy iławskiej KP PSP.

Numer 998 nadal będzie aktywny, jednak obsługiwany będzie przez dyspozytorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.

Jedyne numery kontaktowe z Komendą Powiatową PSP w Iławie to:

 • + 48 89 644 95 18 - sekretariat KP PSP Iława;
 • + 48 89 644 95 00 - stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP.

f

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAGaleria

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~zła zmiana 4 22 dni temuocena: 82% 

  Czym podyktowana jest ta zmiana? Kto zna lepiej powiat, strażak odbierający telefon w Iławie czy dyspozytor w Olsztynie? Kto ma większe doświadczenie i oceni zagrożenie zgłaszane pod 998 strażak czy dyspozytor 112 gdzie odbiera wszystkie zgłoszenia z 999, 998 i 997?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sikawkowy 3 23 dni temuocena: 73% 

  Zły krok. Bardzo wydłuży to czas do interwencji. Najpierw dyżurny z Olsztyna wysłucha o co chodzi a następnie od początku będzie informował dyspozytora w Iławie a minuty lecą. No cóż ta władza wszystko do czego się dotknie to psuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kropka 2 22 dni temuocena: 25% 

  Nie znasz systemu więc się nie wypowiadaj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 1 23 dni temuocena: 35% 

  Wszędzie musisz wpieprzyć tę politykę co?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4664 sekundy