REKLAMAprofi
REKLAMAOlszta

(Fot. Archiwum szkoły.)

Zespół Szkół w Lubawie to szkoła wyjątkowa nie tylko ze względu na jej specyficzne położenie (na styku powiatów), ale również ze względu na panującą w niej atmosferę. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie tworzą klimat wzajemnej życzliwości i współpracy. 

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół w Lubawie oferuje kształcenie w następujących typach szkół.

Liceum ogólnokształcące:

klasa inżynieryjna (rozszerzenia: matematyka, fizyka, j. angielski);
klasa biologiczno-chemiczna (rozszerzenia: biologia, chemia, j. angielski);
klasa humanistyczna (rozszerzenia: WOS, historia, j. angielski);
klasa matematyczno-geograficzna (rozszerzenia: matematyka, geografia, j. angielski); 

Technikum logistyczne (rozszerzenie: j. angielski);

Technikum rachunkowości (rozszerzenie: matematyka);

Technikum elektryczne (rozszerzenie: matematyka);

Branżowa szkoła pierwszego stopnia (wszystkie zawody);

Liceum dla dorosłych (3-letnie). 

Ponadto godną uwagi ofertą szkoły są zmodernizowane warsztaty szkolne, w których elektrycy mogą odbyć praktyki przygotowujące do zawodu oraz nowoczesna pracownia kulinarna, gdzie praktycznej nauki zawodu mogą uczyć się przyszli kucharze i cukiernicy. O wysokim poziomie nauczania w placówce  świadczy fakt, że  od kilku lat uwzględniana jest w ogólnopolskim rankingu "Perspektyw". W bieżącym roku szkolnym brązową tarczę przyznano zarówno liceum, jak i technikom. Powszechnie wiadomo, iż pandemia i związane z nią zdalne nauczanie zmieniło oblicze szkół – również w ZS w Lubawie. Olimpiady, konkursy i inne przedsięwzięcia przeniosły się w strefę on-line, liczne nie odbyły się w ogóle. Niemniej szkoła chce Wam przedstawić zakres działań placówki, licząc, że niebawem będzie możliwe spotkanie w murach szkoły.

Szkoła odnosi sukcesy w konkursach i olimpiadach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wśród uczniów są finaliści ogólnopolskiego konkursu wiedzy o rachunkowości, wiedzy o podatkach, konkursu „Poznaj swoje prawa pracy“, a także olimpiady ZUS. Co roku uczniowie z sukcesami biorą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "O Diamentowy Index AGH", olimpiadzie technicznej, olimpiadzie z języka angielskiego. Od niedawna funkcjonuje w ZS technikum logistyczne i już można pochwalić się osiągnięciami – troje uczniów zakwalifikowało się do okręgowego etapu olimpiady spedycyjno – logistycznej organizowanej przez UG.

Szkoła dysponuje wielofunkcyjnym, zmodernizowanym boiskiem szkolnym oraz pełnowymiarową salą gimnastyczną. Niewątpliwie wpływa to na sukcesy sportowe młodzieży w wojewódzkich i powiatowych zawodach lekkoatletycznych, a także grach zespołowych. Od wielu lat możemy poszczycić się też wyjątkowymi osiągnięciami w zawodach strzeleckich: z broni pneumatycznej, w dwuboju obronnym, w marszobiegu bojowym, w biegu drużynowym i w strzelaniu kbks - zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.

Wolontariat uwrażliwia uczniów na sprawy społeczne – nasi wychowankowie wspierają szpital opieki długoterminowej, warsztaty terapii zajęciowej, przedszkole miejskie.

Szkoła uczestniczy w wielu projektach, przedsięwzięciach i spotkaniach. Od 2011 r. jest aktywnym członkiem w unijnym projekcie Comenius, a od 2017 r. w projekcie Erasmus+. W ramach tego projektu oraz związanej z tym wymiany międzynarodowej uczniów ZS gościł i był goszczony w Niemczech, we Włoszech, w Turcji, Rumunii, Hiszpanii i w Czechach.

"Warmia i Mazury doradztwem zawodowym stoją", program "Szkoła z klasą 2.0", współpraca z Goethe Institut, czy z Energa – Operator S.A. - to tylko niektóre z działań podejmowanych przez nauczycieli i uczniów. Szkoła dysponuje też powstałą w ubiegłym roku, a wciąż unowocześnianą pracownią elektryczną, która w pełni odpowiada współczesnym wymaganiom edukacyjnym.
    
Ogólnopolski tydzień kariery i światowy tydzień przedsiębiorczości wprowadzają uczniów w świat zawodów. Natomiast warsztaty dla ósmoklasistów organizowane przez nauczycieli z ZS w Lubawie ukazują młodzieży, na czym polegają zajęcia praktyczne w placówce. Z myślą o pretendowaniu do roli ucznia ZS w Lubawie organizowany jest we współpracy z Lubawskim Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców Festyn Zawodoznawczy, który na stałe wpisał się w szkolne kalendarium.

Na szczególną uwagę zasługuje wyremontowany i dostosowany również dla uczniów niepełnosprawnych – internat. Dysponuje on w pełni wyposażonymi pokojami, łazienkami, kuchnią i pokojem cichej nauki.
Zapraszamy!


KONTAKT: 

tel. (89) 645-26-31;
e-mail: zs-sekretariat@zs.lubawa.pl;
adres strony internetowej: zs.lubawa.pl.


Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

REKLAMAModera
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3559 sekundy