REKLAMAprofi
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2021, 15:07 komentarzy 29
Rozmowy w sprawie współpracy na linii miasto Iława - Indykpol AZS Olsztyn są na ostatniej prostej.

Rozmowy w sprawie współpracy na linii miasto Iława - Indykpol AZS Olsztyn są na ostatniej prostej.

"Na dniach" powinny dobiec końca negocjacje władz Iławy z kierownictwem Indykpolu AZS-u Olsztyn w sprawie finansowania tego klubu siatkarskiej Plus Ligi z budżetu miasta, połączonego z rozgrywaniem nad Jeziorakiem meczów najwyższej polskiej klasy siatkarskiej. 

W udzielonym portalowi www.infoilawa.pl komentarzu Burmistrz Dawid Kopaczewski nadal przekonuje, że to w ocenie władz miasta dobry sposób na promocję Iławy i wymienia korzyści. Jednak wciąż, chociaż porozumienie ma zostać podpisane już wkrótce, jest wiele niewiadomych.

Jedną z największych jest faktyczna długość tej współpracy i finalnie - jej koszt dla miejskich finansów. AZS, w związku z remontem Uranii, będzie najprawdopodobniej rozgrywał swoje mecze poza Olsztynem przez dwa sezony, obejmujące 3 lata budżetowe. Czy zatem łącznie miasto przeznaczy na ten rodzaj promocji 300 tysięcy złotych (po 100 tysięcy rocznie)? To wydaje się prawdopodobne, ale burmistrz dzisiaj nie chce tego jednoznacznie potwierdzić.

Kiedy planowane jest podpisanie umowy Miasta Iławy z AZS-em Olsztyn  dotyczące prowadzenia rozgrywek Plus Ligi w Iławie oraz wsparcia  finansowego dla klubu z budżetu miasta?

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski: Jesteśmy w trakcie przygotowywania porozumienia z władzami drużyny siatkarskiej Indykpol AZS Olsztyn. Liczymy na to, że negocjacje i szczegółowe ustalenia zakończą się na dniach i już wkrótce uda nam się podpisać ostatecznie wypracowane porozumienie. Na pewno o tym fakcie poinformujemy opinię publiczną. 

Jaka będzie kwota wsparcia dla AZS-u z budżetu miasta w 2021 r.? Jaka  będzie jej wysokość w kolejnych latach? 

Z całą pewnością możemy mówić o kwocie na 2021 rok, która jest już wpisana w budżet miasta w wysokości  100 000 zł. Pragniemy zaznaczyć, że mecze rozgrywane w Iławie to także 50% udziału w sprzedaży biletów na te spotkania. Są to pieniądze, które wrócą  do miejskiej kasy i dzięki temu dadzą m.in. możliwość większego wsparcia lokalnego sportu. Na tym etapie trudno jeszcze jest określić zasady współpracy w kolejnych latach. 

Ile sezonów Plus Ligi i ile lat budżetowych obejmie omawiana współpraca?

Obecnie skupiamy się na sezonie 2021, jeśli współpraca będzie zadowalająca, będziemy brali pod uwagę dalszą współpracę klubem, aż do zakończenia prac remontowych na hali Urania. 

Czy planuje się wyliczenie ekwiwalentu w związku z korzystaniem przez AZS Olsztyn z miejskich obiektów (w tym hali sportowo-widowiskowej),  wzorem wyliczenia przeprowadzonego dla iławskich klubów, co miało  miejsce po raz pierwszy w związku z podziałem tegorocznych miejskich środków na sport? Jeśli kwota ekwiwalentu jest znana, to prosimy o jej  podanie. 

Kwota ekwiwalentu nie jest jeszcze znana, gdyż jest uzależniona od ilości spotkań zarówno w związku z Plus Ligą, jak i treningami klubu.

Czy hala sportowo-widowiskowa w Iławie będzie udostępniana AZS-owi  tylko na mecze Plus Ligi, czy również na inne cele, w tym treningi? Czy  nie będzie to konfliktowało z potrzebami lokalnych środowisk sportowych  w zakresie dostępu do takiej infrastruktury, która jest w niedoborze? 

Mecze będą rozgrywane w różnych dniach tygodnia, zobowiązani jesteśmy do udostępnienia hali na mecz, a także na jeden trening dzień przed meczem. W tym miejscu pragniemy także przypomnieć, że środowisko sportowe, które reprezentuje Rada Sportu w Iławie,  pozytywnie zaopiniowało pomysł współpracy z Indykpolem AZS Olsztyn z miastem. Zapewniamy także, że nikt z dotychczasowych użytkowników naszej hali nie straci na tej współpracy, grafik wykorzystania hali przez grupy sportowe dostosujemy do trenów i rozgrywek Indykpolu AZS Olsztyn. 

Po czyjej stronie będą koszty organizacyjne związane z meczami Plus Ligi oraz koszty ewentualnego dostosowania hali do potrzeb telewizyjnej  transmisji na żywo? Jeśli te koszty już są znane, to prosimy o ich podanie.

Koszty organizacyjne będą po stronie klubu, natomiast koszty związane z dostosowaniem hali, choćby do transmisji na żywo są po naszej stronie. Jednak są to prace, które i tak planowaliśmy wykonać m.in. mocniejszy przepływ internetu. Jeśli chcemy organizować wydarzenia z transmisją online, a sytuacja pandemiczna z ubiegłego roku nas do tego zmusiła, musimy dostosować halę tak, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie i dostosować się do wymagań  organizatorów wydarzeń sportowych, jak i kulturalnych.    

Czy na mecze Plus Ligi rozgrywane w Iławie będzie zabezpieczona pula  biletów dla lokalnych kibiców? 

Bilety na mecze będą sprzedawane online, system sprzedaży biletów, karnetów na mecze Plus Ligi oraz obsługę do kontroli biletów opłaci klub. Dostępna będzie także pula darmowych zaproszeń dla miasta, które chcemy przekazywać dzieciom i młodzieży iławskich szkół, zawodnikom klubów sportowych. 

Ponieważ współpraca z AZS-em Olsztyn jest przez władze miasta przedstawiana jako pomysł na promocję Iławy, prosimy o przybliżenie grupy docelowej, do jakiej miasto dzięki tej współpracy chce dotrzeć oraz jakie są cele marketingowe, które miasto chce w ten sposób zrealizować.

Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy o Iławie dowiedzą się kibice oraz widzowie meczów siatkówki transmitowanych w mediach ogólnopolskich. Patronem rozgrywek jest bowiem jedna z największych stacji telewizyjnych w kraju, a partnerami branżowe portale i redakcje sportowe. 

To bardzo dobry sposób na to, aby o Iławie zrobiło się głośno w świecie sportu. Plus liga to obecnie najlepszy sportowy produkt w Polsce, a legendarny klub, jakim jest Indykpol AZS Olsztyn, jest jedną z najsilniejszych marketingowych marek sportowych w kraju i jednocześnie wizytówką Warmii i Mazur. Na swoim koncie klub ma 5 tytułów Mistrza Polski (21 medali MP, 7 Pucharów Polski). Średnia frekwencja kibiców w hali Urania wynosi 2 000 osób, a w ciągu 24 transmisji telewizyjnych w sezonie 2019/20 mecze obejrzało 2 mln 637 tys. widzów. Oprócz tego, że do Iławy zjadą najlepsi siatkarze, a wraz z nimi cały sztab profesjonalistów, kibiców Iława i jej logo będą dobrze widoczne także w telewizji na banerach reklamowych, strojach meczowych, naklejkach na boisku, biletach, plakatach, artykułach prasowych, stronie internetowej, mediach społecznościowych klubu, kalendarzach, informatorach, na ściance konferencyjnej dla mediów oraz komentarzach spikerskich. Mecze piłki siatkowej w Iławie to także obecność naszych partnerów, przedsiębiorców w przestrzeni rozgrywanego spotkania poprzez ulokowanie ich banerów, organizację spotkań ze sportowcami i naszymi przedsiębiorcami, możliwość promowania lokalnych rzemieślników.

Od wielkości wsparcia zależy wielkość powierzchni reklamowej, forma promocji, nośnik i ogólny udział w czasie reklamowym. Dla podmiotów kierujących na promocję swoich miast, czy samorządów kwoty w granicach 600 tys. zł ekwiwalent reklamowy jest szacowany na wartość od niespełna 3 do przeszło 10 mln. W przypadku kwot na reklamę w granicach 100 – 200 tys. ekwiwalent za reklamę przez wydarzenia sportowe (transmisje i retransmisje) w przypadku AZS Indykpol Olsztyn wynosił w minionym sezonie od 1,618 mln do 3,443 mln zł. Wydając z budżetu miasta kwotę 100 tys. na reklamę, mamy ekwiwalent wyliczony w granicach 1,5 mln, co jednoznacznie wskazuje na opłacalność tego przedsięwzięcia. Korzyści odczują nie tylko fani siatkówki, ale przede wszystkim mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy. 

Współpraca z klubem Indykpol AZS podczas rozgrywek ligowych jest szansą naszego miasta na przedłużenie sezonu turystycznego, to także sposób do pokazania miasta jako atrakcyjnego miejsca  do inwestowania i zakładania własnego biznesu. Największe obłożenie noclegowe i turystyczne w związku z naszą lokalizacją nad Jeziorakiem jest w miesiącach wakacyjnych, przed i po tym okresie pensjonaty i hotele są mniej wykorzystywane. Chcemy wydłużyć sezon turystyczny oraz zachęcić do lokowania swojego biznesu właśnie w Iławie. Grające w Iławie ekipy sportowe, jak i podążający za nimi kibice, obsługa, fankluby korzystać będą z iławskiej bazy hotelowej i gastronomicznej, a zyski trafią bezpośrednio do naszych lokalnych przedsiębiorców. Jest to ogromna szansa dla naszego iławskiego biznesu. Wydarzenia o znaczeniu ogólnopolskim są jednym z najlepszych sposobów dotarcia z taką informacją. Zapewne każdy z nas wie, że wszelkie imprezy sportowe, zawody, regaty czy nawet treningi jakiejkolwiek dyscypliny sportowej, przyciągają za sobą do danej miejscowości rzeszę fanów, osób towarzyszących, kibiców oraz rodziny zawodników. Iława ma doskonalą infrastrukturę noclegową, rekreacyjną i sportową dla różnych dyscyplin sportowych, warto się tym chwalić i uważamy, że współpraca z olsztyńskim klubem będzie wzorem dla innych klubów sportowych. Liczymy na to, że nasze miasto wykorzysta ten fakt i będzie tętnić życiem podczas tych rozgrywek. Połączenie marketingu sportowego z terytorialnym jest ogromną szansą dla naszego lokalnego biznesu. Współpraca ta jest także idealnym momentem do zaprezentowania walorów naszego miasta, infrastruktury, możliwości, jakie posiada.  Przedstawienia Iławy jako inspirującego miejsca do życia, pracy i rozwijania biznesu. 

Ważnym aspektem współpracy z klubem jest propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży iławskich szkół. Władze olsztyńskiego klubu zaproponowały udział zawodników w lekcjach wychowania fizycznego w naszych szkołach i propagowania siatkówki i sportu wśród naszej młodzieży. Jesteśmy pewni, że pomysł ten spotka się z dużym zainteresowaniem. Sport dla miasta jest bardzo ważny i powinien nabierać na znaczeniu, wbrew powszechnym opiniom wydarzenia sportowe takiego formatu mogą stać się pretekstem do inwestowania w sport i wychowanie młodzieży przez sport, niekoniecznie przeciwstawiając sobie różne dyscypliny. Tak w świecie biznesu, jak i sportu może zadziałać efekt synergii i spowodować, że współistniejące obok siebie dyscypliny, różne wydarzenia sportowe, mogą wzajemnie wzmacniać swoje oddziaływanie i podnosić zainteresowanie sportem, a w konsekwencji aktywnością fizyczną przez całe życie, na czym powinno nam szczególnie zależeć.

Dodajmy, że w ostatnich dniach pojawiła się nieoficjalnie informacja o zapisie w negocjowanej jeszcze umowie, w którym to miasto miałoby się zobowiązać do podjęcia próby pozyskania dla AZS-u dodatkowych 50 tysięcy złotych poprzez prywatnych sponsorów. Z Wydziału Komunikacji Społecznej otrzymaliśmy w tej kwestii komentarz, że od początku rozmów na linii miasto-AZS była mowa o tym, że miasto będzie szukać takich dodatkowych partnerów. Wkład miasta w wysokości 100 tysięcy rocznie będzie niezależny od dodatkowych kwot wydatkowych przez ewentualnych prywatnych sponsorów.

Sprawdziliśmy też dane dotyczące zasięgu anteny, za pośrednictwem której będzie prowadzona ogólnopolska promocja Iławy. Zgodnie z danymi za pierwszy kwartał 2021r. Nielsen Audience Measurement, udostępnionymi portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group, Polsat Sport, który transmituje m.in. Plus Ligę, był wśród stacji sportowych na trzecim miejscu za TVP Sport i Eurosport 1. Stacja miała w omawianym okresie 0,363% udziału w telewizyjnym rynku w Polsce.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

27Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ZR 27 14 dni temuocena: 100% 

  Czuje ze skończy jak Jagna z Chłopów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 26 16 dni temu

  Adam jak szedł na burmistrza to w butach z niezawiązanymi sznurowadłami i dał sobie radę Mało tego, też miał zaledwie 34 chyba lata, a pracował jako szary robotnik w fabryce domów. I dal sobie radę z mety. Z tymże musiał się bardzo liczyć z radnymi którzy osobiście go wybierali Zatem mieli go w garści jak wróbla; a wróbel lepszy w garści, niż gołąb na dachu. Dawid to taki gołąb na dachu trudno go złapać i udusić. Musiałby chyba Ojcom Paulinom do talerza napluć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ryszard 25 21 dni temuocena: 50% 

  By lepiej się podał do dymisji, albo radni by się za niego zabrali to by może ktoś przyszedł i z 2 zakłady ściągnął żeby ludziom konkretną prace dały a przy okazji chociaż trochę pospłacał długi za te jego przekonania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 24 21 dni temuocena: 50% 

  KIEDY KOLEJ WYBUDUJE PRZYSTANEK KOLEJOWY NA LINII Z OLSZTYNA DO TORUNIA - IŁAWA-PIASTOWSKIE, A KIEDY NA PIASTOWSKIM POWSTANIE ZESPÓŁ SZKÓŁ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 23 22 dni temuocena: 75% 

  Jaka sprzedaż biletów? Zaraz piąty miesiąc roku, a poki co nie zapowiada się na mecze z pełną obsadą publiczności ze względu na obostrzenia. W najlepszym wypadku vedzie dopuszczalne 50% obłożenia hali a nie wyobrazam sobie ze ludzie tak chętnie będą się wybierać na hale zeby siedziec i kibicować w maseczkach...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paul von 22 22 dni temuocena: 55% 

  Lotnicza Majówka była reklamą nie tylko w Polsce Ale jaka beznadzieja Piłka ble na samą myśl się chce pasować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 21 22 dni temuocena: 67% 

  Na nic wasze prośby do radnych aby zareagowali.Zrozumcie w końcu,że większość " ułożyła się" z burmistrzem.Oni nie myślą o dobru miasta,ale o tym jak długo wytrwać na stołku i wydać pieniądze publiczne na własne interesy.Wszyscy są do wymiany,wszyscy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Transparenty 20 22 dni temuocena: 67% 

  Zapłaćmy jako miasto 1 mln, skoro teraz ekwiwalent reklamowy wynosi 1,5 mln, to przecież będzie jeszcze więcej korzyści dla miasta. Jak jako mieszkańcy zapłacimy milion to pewnie ekwiwalent w promocji policzą nam na min 50 mln! To dopiero będzie promocja dla lokalnego biznesu. Skoro to są tak niesamowite korzyści to nie ma co oszczędzać, przecież to się zwróci! Burmistrz jest geniuszem, tylko nie wszyscy to rozumieją, ale tych nieprzekonanych on też przekona, znajdzie sposób. Lokalny portal zada „niewygodne” pytania, a Pan Burmistrz Dawid Kopaczewski transparentnie na nie odpowie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Transparenty 19 22 dni temuocena: 56% 

  Proszę zmienić tytuł, przecież on nie odpowiadał na żadne pytanie tylko przesłał gotowca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Egon 18 22 dni temuocena: 29% 

  Sam jesteś gotowcem i w dodatku (...) skoro myślisz, że nie można odpowiedzieć pisemnie na pytania.

  Edytowany: 22 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 17 22 dni temuocena: 64% 

  RADNI kochani odwolajcie ze stolka tego nieudacznika bo po jego kadencji tez przegracie w swoich sondazach u swoich wyborcow

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bezradna 16 22 dni temuocena: 80% 

  Przecież radni byli za.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan 15 22 dni temuocena: 73% 

  Ulice się rozpadają A Ten rozdaje na reklamę na płocie szok

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rysiu 14 22 dni temuocena: 84% 

  Przecież to absurd żeby IŁAWA sponorowala klub z Olsztyna, a jeszcze robienie za akwizytora reklamowego to porażka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kczd 13 22 dni temuocena: 72% 

  dlatego w kasie zbrakło pieniązków na przedszkola?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~beti 12 22 dni temuocena: 81% 

  Dofinansowanie siatkarzy z Olsztyna jest krokiem, który można jedynie określić nieparlamentarnymi słowami. Żadne opowieści o korzyściach typu telewizja, pula biletów nie sprawią, że w jakikolwiek sposób wydanie TAKIEJ kasy na zespół z innego miasta, który w żaden sposób nie jest związany z naszymi sportowcami, będzie uzasadniony. To, że Rada Sportu przyklepała, nie znaczy, że to jest zasadne (z resztą, co mieli powiedzieć.... no zastanówmy się). Naprawdę można tą kasę lepiej spożytkować w Iławie, bo przekazanie jej do Olsztyna to po prostu jak dla mnie jej przepalenie. P.s. Panie Burmistrzu jak tam rozmowy za plecami rodziców, fajnie się ustala plany nie informując zainteresowanych?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 11 22 dni temuocena: 71% 

  oświadczam , że nigdy więcej nie zagłosuję na jakiegoś tęczowego wynalazka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Belzebub 10 22 dni temuocena: 45% 

  To głosuj na Antka i jego brzozę i oszusta Czarneckiego z PiS

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Irek 9 22 dni temuocena: 74% 

  Bobas rządzi, bobas radzi, bobas nigdy cię nie zdradzi...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wniosek prosty 8 22 dni temuocena: 72% 

  nie wybierać na tak ważne stanowiska ludzi , którzy popierają tęczowo-czerwone pomysły biedronia, tęczowo-czerwone pomysły lempartowej, i .. inne zwariowane pomysły...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 7 22 dni temuocena: 82% 

  Podpisuję się pod poprzednikami. Weźcie tego chłopca odizolujcie od ratusza i pieniędzy! Niech płaci ze swoich na fanaberie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Excelencya 6 23 dni temuocena: 76% 

  Z siatkówki to da się oglądać damską - plażową, ale i tak po 5 minutach się nudzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rogacz 5 23 dni temuocena: 79% 

  Jak byśmy mieli na swoim podwórku poukładane to można dawać na sport w innych miastach, ludzie z innych miast śmieją się jak mówię ile u nas miasto daje na sport! Głupi Wągrowiec miasto mniejsze od Iławy, z mniejszym budżetem z wiekszym, planowanym deficytem na ten rok: dofinansowanie sportu (nie licząc utrzymania obiektów, którym w tym roku się pochwalił ratusz) ponad 2mln złotych!!! U nas? Na wszystkie sekcje trochę ponad 420 tyś!!! I to nie jest odosobniony przykład! Śmieją się z nas, że jesteśmy takimi jeleniami i na to pozwalamy!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Papa Smerf 4 23 dni temuocena: 74% 

  Śmiałem się z Tulwińskiego ale widzę, że komuś w tym ratuszu jednak (...)

  Edytowany: 22 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 3 23 dni temuocena: 76% 

  PANIE BURMISTRZU - KOCHANY! NIE TĘDY DROGA W EKSPRESYJNYM PROMOWANIU MIASTA. NIEZROZUMIAŁE NAM JEST, BY NA PIERSI ZAWODNIKA, NADODATEK DOŚC NISKIEJ KLASY PROMOWAĆ MIASTO, Z KTÓREGO ON SIĘ NAWET NIE WYWODZI, A NADODATEK NIE U NAS STAWIAŁ PIERWSZYCH KROKÓW SZKOLENIOWYCH.SYTUACJA KURIOZALNA DZIWNA, JEDNAK NIE DO KONCA NIE JEST ZŁEM.IŁAWA POWINNA NADE WSZYSTKO STAĆ NA WŁASNYCH NOGACH, TJ. SZCZYCZYĆ SIĘ Z SUKCESÓW SWOICH ZAWODNIKÓW, TU WYSZKOLONYCH. PRZYKŁAD ZAWODNICZEK SIATKAREK, A OD DAWNA WIOŚLARZY. DAWNIEJ PIŁARZY, ALE I LEKKOATLETÓW, MISTRZÓW POLSKI NAWET. DZIŚ TE PIENIĄZKI, PANIE KOCHANY, [OWINNY IŚĆ DO WIRU, CZYLI WIOŚLARZY. TO BYŁOBY Z PANA STRONY CUDOWNE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anon 2 23 dni temuocena: 80% 

  Ale będzie miał czkawkę po tej decyzji ciepła klucha.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4471 sekundy