REKLAMAelektrojack
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 kwietnia 2021, 10:50 komentarzy 37

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Aresztowani na trzy miesiące zostali dwaj bracia w wieku 31 i 25 lat, podejrzani o nękanie sąsiadów w gminie Kisielice. Stosowali wręcz gangsterskie metody - wynika z policyjnych ustaleń.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, bracia zostali zatrzymani w minioną środę w gminie Kisielice. Lista stawianych im zarzutów jest długa.

Kradzież samochodu, zgłoszona iławskim policjantom na początku kwietnia, to pierwsze z przestępstw, o których dokonanie podejrzewani są bracia z gminy Kisielice. Jednak śledczy zgromadzili w ich sprawie znacznie obszerniejszy materiał dowodowy. 

- Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego iławskiej jednostki policji ustalili, że mieszkańcy gminy Kisielice, używając przemocy, zmusili pokrzywdzonego do wejścia do bagażnika forda, po czym jeździli samochodem po terenie gminy, a następnie wyrzucili go i pozostawili przy drodze - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Mężczyźni włamali się również do kolejnego auta, skąd zabrali radio, oblali substancją oleistą tapicerkę oraz pomalowali karoserię, a także zniszczyli dwa kolejne samochody. Bracia próbowali również podpalić garaż przy użyciu tzw. koktajlu Mołotowa, jednak zostali spłoszeni przez domowników. Zdążyli natomiast powybijać szyby. 

Do tego 31-latek wraz ze swoim 25-letnim bratem grozili mieszkańcom gminy Kisielice pozbawieniem życia, połamaniem rąk i nóg, a także spaleniem. Mężczyźni włamali się również do kolejnego garażu, skąd zabrali skrzynię biegów, hantle i gryfy. Dodatkowo 31-latek kierował oplem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania samochodem i posiadał przy sobie amfetaminę podczas kontroli drogowej. 


Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie braciom zarzutów. 31-latek usłyszał ich 11, a 25-latek 14.


Na wniosek prokuratora iławski sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mieszkańców gminy Kisielice środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Red. kontakt@infoilawa.pl na podstawie KPP w Iławie.

REKLAMATom-bet
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3284 sekundy