REKLAMApluszak
REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau

(Fot. OSP Susz.)

Co za pogoda! Trudno sobie przypomnieć długi majowy weekend z tak niekorzystną aurą, jaka towarzyszyła nam w świąteczną niedzielę, 2 maja. 

Intensywne opady deszczu i śniegu, silny wiatr - gdy większość z nas wolała zostać w domu, pełne ręce roboty mieli strażacy.

Także w powiecie iławskim usuwali skutki pogodowych anomalii. M.in. w Emilianowie (gmina Susz) ich pomoc była potrzebna po tym, jak silny podmuch wiatru powalił na jezdnię drzewo. Interwencję przeprowadził jeden zastęp z OSP w Suszu. Podobne zdarzenie miało miejsce w Mózgowie. Wiatr powalił drzewo także na ulicy Sienkiewicza w Iławie - tutaj spadło ono na chodnik i częściowo na jezdnię.

W kolei w Redakach strugi deszczu zalały piwnicę plebanii. 

Natomiast do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Różnowie. Na odcinku trasy wojewódzkiej nr 515 konar drzewa spadł na jadące BMW. Kierowca z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Więcej na ten temat tutaj


Dziś powinno już być spokojniej. Dla powiatu iławskiego nie ma obecnie żadnych aktywnych ostrzeżeń meteorologicznych IMGW-PIB. Aura wciąż jednak będzie daleka od tej wymarzonej na majówkę.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: OSP Susz - interwencja w Emilianowie.

REKLAMAPakersi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4929 sekundy