REKLAMAPatrz
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 maja 2021, 10:33 komentarzy 8

(Fot. Gmina Iława.)

Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym szczególnym dniu Krzysztof Harmaciński, Wójt Gminy Iława i jednocześnie prezes zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iławie, podkreśla wyjątkowe oddanie i zaangażowanie lokalnych druhów i druhen w zapewnienie bezpieczeństwa, ale też w życie społeczne. 

To jest zaszczytna funkcja, wyjątkowa, z której czerpie się radość i satysfakcję - mówi Krzysztof Harmaciński w wywiadzie udzielonym z okazji 4 maja Grażynie Piękos, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.

- Na terenie Gminy Iława mamy 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, jest też jednostka OSP w mieście Iława - mówi wójt i prezes iławskiego oddziału ZOSP RP. - Rola OSP to zapewnienie bezpieczeństwa, ale druhowie i druhny pełnią też ważną funkcję społeczną - podkreśla. - W wiele działań realizowanych przez społeczność lokalną w danej miejscowości aktywnie włączają się właśnie strażacy ochotnicy. Wzorowo wykonują swoje zadania. Nasza rola jako zarządu i moja jako wójta polega na tym, żeby nasze jednostki wyposażać w jak najlepszy sprzęt, jak i odzież ochronną. W ostatnich latach jednostki otrzymywały dosyć dużo środków zarówno zewnętrznych, jak i z budżetu gminy. Zadanie, które jest przed nami, to wymiana wozów strażackich. To już się dzieje. W tym roku mamy plan zakupić dwa nowe pojazdy pożarnicze: średni i lekki - informuje. - Moja historia z OSP zaczęła się jeszcze w Ząbrowie. Już jako 15-letni chłopiec byłem w jednostce OSP. W dalszym ciągu jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbrowie i myślę, że prawidłowo wypełniam swoją funkcję, skoro na kolejne kadencje jestem przez druhów wybierany.

Jak podkreśla Krzysztof Harmaciński, na druhów i druhny można liczyć także w kontekście trwającej już od ponad roku pandemii koronawirusa. Dystrybuują maseczki i materiały edukacyjne, dowożą seniorów na szczepienia. 


W Międzynarodowy Dzień Strażaka wszystkim strażakom życzymy satysfakcji z pełnionej służby i zawsze bezpiecznych powrotów z akcji! Posłuchajcie też życzeń, jakie złożył Krzysztof Harmaciński.


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: Gmina Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPakersi
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2843 sekundy