REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 maja 2021, 12:23 komentarzy 7

(Fot. materiały policji.)

Funkcjonariusze w powiecie iławskim oddali hołd zastrzelonemu na służbie policjantowi.

Miał 43 lata, służba w niebieskim mundurze była jego marzeniem. Dzisiaj funkcjonariusze służb mundurowych w powiecie iławskim, tak jak w całym kraju, oddali hołd poległemu na służbie policjantowi - młodszemu aspirantowi Michałowi Kędzierskiemu.

W piątek, 7 maja punktualnie o godzinie 12:00 policjanci przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Iławie stanęli na baczność; uruchomiono też sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozów. To symboliczny wyraz pamięci i szacunku w dniu, gdy odbywa się pogrzeb funkcjonariusza.

W jego upamiętnienie włączyli się też policjanci z innych miejscowości w powiecie iławskim, a także przedstawiciele innych służb mundurowych, w tym iławscy strażacy.

W ten sposób lokalni funkcjonariusze oddali hołd młodszemu aspirantowi Michałowi Kędzierskiemu, który w dniu 4 maja br. zginął, wypełniając do końca słowa roty ślubowania.

Michał Kędzierski zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Był też znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas. Zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń w umundurowanego policjanta i bez wahania pociągnął za spust.

4 maja około godziny 8.00 rano w Raciborzu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolice stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej Policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem przez kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować. Zginął na służbie w wieku 43 lat.

Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W sercach i pamięci kolegów trwać będzie na zawsze jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Co jest 7 miesiąc temu

  Nic nie słyszałem.żadnych syren.nie wiem co jest

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~F*ck system 6 miesiąc temu

  W Iławie by sie przydała taka selekcja, tylko że małolatki z " nocek" by sie zapłakały XD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Policja 5 miesiąc temuocena: 50% 

  Bohater, wspaniały,Ale nigdy nie może być tak że są miasta policyjneTo wina Włodarzy.Po co człowieka ścigać za dropsaTo bez sensu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XXX 4 miesiąc temuocena: 92% 

  Cześć jego pamięci

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 3 miesiąc temuocena: 94% 

  Wyrazy współczucia Policja musi być na tego rodzaju zajście przygotowana

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 2 miesiąc temuocena: 56% 

  Nie wiem po co ten cyrk, kamery, aparaty... Taka praca, wszędzie giną ludzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój nick 1 miesiąc temuocena: 75% 

  poco to się nogi noco

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3221 sekundy