REKLAMAPatrz
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2021, 13:29 komentarzy 9

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Jedna wzdłuż ul. 1 Maja, kolejna od ul. Kopernika do głównego dworca PKP - Urząd Miasta w Iławie planuje budowę w mieście dwóch nowych ścieżek rowerowych. Sprawdzamy, którędy pobiegną.

Co wiadomo o ścieżce wzdłuż ul. 1 Maja?

- Zakres obejmuje ul. 1 Maja od skrzyżowania z ul. Wiejską do skrzyżowania z ul. Sobieskiego – do połączenia z istniejącą ścieżką - czytamy w dokumentach przetargowych. - Projektowana ścieżka powinna objąć rondo na skrzyżowaniu z ul. Wiejską, aby w przyszłości istniała możliwość kontynuacji budowy ścieżki rowerowej - sprecyzował najważniejsze założenia iławski magistrat.

Ścieżka w centrum miasta miałyby więc być skomunikowana z istniejącą siecią dróg rowerowych, będąc jednocześnie pierwszą w Iławie ścieżką dla rowerów prowadzącą w kierunku osiedla Podleśnego.

Szczegóły jeszcze nie zostały ostatecznie określone. Ta decyzja ma zapaść w toku prac projektowych. Projektant będzie miał za zadanie poddać analizie możliwość budowy ścieżki rowerowej po obu stronach jezdni ul. 1 Maja, wybrany zostanie następnie wariant optymalny.

Kolejna planowana inwestycja dotyczy nie tylko ścieżki - będzie to ciąg pieszo-rowerowy. Ten będzie miał za zadanie skomunikować centrum miasta z dworcem. 

W tym przypadku projekt ma objąć

budowę ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Kopernika do dworca PKP wraz z połączeniem z istniejącymi ścieżkami przy ul. Andersa na wysokości skrzyżowania ulic Andersa, Smolki i Sobieskiego, uzbrojenia terenu obejmującego oświetlenie o monitoring projektowanej ścieżki,  powierzchniowe odprowadzenie wód opadowych, przebudowę istniejących kolizji, zagospodarowanie zieleni (trawnik) wraz z aranżacją wolnej przestrzeni  do spędzania wolnego czasu (zaprojektowanie alejek z ławkami, koszami na śmieci, małą architekturą i zielenią towarzyszącą w formie parkowej), połączonego z przedmiotową ścieżką, a także nadzór autorski.

Do celów projektowych została już opracowana koncepcja ciągu, zakładająca, iż swój początek miałby on na ul. Kopernika przy markecie Stokrotka, następnie biegłby wzdłuż obszernego parkingu miejskiego targowiska, mijając pumptrack. Kawałek za tym obiektem ścieżka rozwidlałaby się, prowadząc, obok starostwa powiatowego, do ulicy Andersa. Druga odnoga ścieżki od rozwidlenia poprowadziłaby natomiast przez osiedle do urzędu skarbowego.

Termin samej budowy obecnie nie jest znany. Do 14 maja trwa przyjmowanie ofert od wykonawców zainteresowanych wykonaniem projektów.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~mieszkaniec 9 4 miesiące temuocena: 60% 

  a moje marzenie zobaczyc ul Jagielly utwardzona [ kostka lub asfalt ] chociarz mieszkam na Lipowym Dworze bo chodzenie po polnej drodze to bylo w sredniowieczu i za rzadow dotychczasowych burmistrzow a zwlaszcza ' Obiecywacza ' niedorozwoja BOBASA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 8 4 miesiące temuocena: 44% 

  Fajnie, moje marzenie to przejechać po ścieżkach całą Iławę (najlepiej bezkolizyjnie, ale nie wszędzie się da). Oby się udało!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tez z piastowskiego 7 4 miesiące temuocena: 13% 

  Kiedy wybieg dla psów będzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wok. 6 4 miesiące temuocena: 92% 

  Kiedy ścieżka do Radomna?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) 5 4 miesiące temuocena: 75% 

  Spokojnie, najpierw do Radomia ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~76latpowojnie 4 4 miesiące temuocena: 72% 

  Chodniki dla pieszych lepiej poróbcie na Gajerku i innych peryferyjnych dzielnicach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Framapol 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Chyba po to żeby kierowcy mogli swoje graty na tych chodnikach parkować, tarasować przejście pieszym i plamy oleju zostawiać, tak jak to się dzieje na na innych osiedlach...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czapla 2 4 miesiące temuocena: 93% 

  Tak i doły na parkingu przy Nenufarze wyrównać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuba 1 4 miesiące temuocena: 68% 

  Spokojnie, spokojnie. To na razie tylko pomysły i projekty. Do realizacji pewnie długa droga.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4377 sekundy