wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2021, 21:16 komentarzy 10

(Fot. Olimpia Olsztynek.)

Olimpia Olsztynek, ekipa obecnie plasująca się na ostatnim miejscu w IV-ligowej tabeli, sprawiła dzisiaj Jeziorakowi Iława niespodziewanie duże problemy. Gospodarze tego meczu 27. kolejki, wygrywając, przerwali świetną passę czterech z rzędu zwycięstw naszych reprezentantów.

Dzisiaj biało-niebieskim, pomimo kilku okazji, nie udało się sforsować obrony gospodarzy. Ta sztuka udała się za to raz Olimpii i ten jeden gol był w tym spotkaniu na miarę zwycięstwa i trzech punktów.

27. kolejka forBET IV ligi
8 maja
Olimpia Olsztynek - ITS Jeziorak Iława 1-0 (0-0)
1:0 - Łukasz Duch (54')

Jeziorak miał w tym wyjazdowym meczu swoje okazje. Warto odnotować piękny strzał z 14. minuty Cezarego Nowińskiego, z trudem obroniony przez bramkarza rywali. Także w pierwszej odsłonie meczu, w 26. minucie, minimalnie przestrzelił Paweł Sagan, którego strzał minął bramkę nad poprzeczką. Później jeszcze w 51. minucie Krzysztof Kressin oddał dobrą próbę. Była jednak nieskuteczna, a po chwili, w 54. minucie, już prowadziła Olimpia po tym, jak wynik spotkania otworzył Łukasz Duch. Jeziorakowi do ostatniego gwizdka nie udało się wyrównać i komplet punktów ekipa trenera Wojciecha Figurskiego dzisiaj zostawiła na boisku przeciwnika.

Jeziorak Iława: Włodarczyk - Zalewski, Kressin, Kwiatkowski, Banaszek, Szczepański (46' - Topolewski), Stanikowski (54' - Madej), Nowiński, Świniarski (54' - Figurski), Sagan, Czarnota.

W następnym ligowym meczu, 15 maja o godzinie 17:00, Jeziorak podejmie na Sienkiewicza MKS Korsze.