REKLAMAPatrz
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 maja 2021, 15:55 komentarzy 68
Agnieszka Monastyrska-Maciejewska, przedstawicielka

Agnieszka Monastyrska-Maciejewska, przedstawicielka "Czterech łap Iławy": Cieszymy się i mamy nadzieję na dobre sąsiedzkie relacje. (Fot. Info Iława.)

To pierwsza taka atrakcja dla czworonogów i ich właścicieli w naszym mieście. Przy tzw. "bagienku" na ulicy Gdańskiej w Iławie właśnie rusza budowa wybiegu dla psów.

Ten projekt, zgłoszony przez członków nieformalnej grupy miłośników czworonogów "Cztery łapy Iławy", to zwycięzca Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Oddano na niego 879 głosów.

Jednak nie wszyscy byli przekonani. Wiadomość, iż część zielonego terenu wokół oczka wodnego na iławskim Gajerku, zostanie właśnie w ten sposób zagospodarowana, nie wszystkim mieszkańcom tej części miasta się spodobała. Zwłaszcza sąsiedzi obawiali się hałasu, zanieczyszczania terenu oraz degradacji roślinności. Urząd Miasta w Iławie lokalizacji jednak nie zmienił. Ratusz przekonywał, iż była ona podana przez wnioskodawców jeszcze przed głosowaniem i właśnie w takim kształcie projekt zwyciężył, do tego obiekt ma być ogrodzony i zajmować tylko wycinek przestrzeni przy "bagienku".

Teraz, gdy budowa już rusza, pozostaje mieć nadzieję, że wybieg nie stanie się na Gajerku przysłowiową kością niezgody, lecz będzie funkcjonował z korzyścią dla właścicieli czworonogów, a bez szkody dla okolicznych mieszkańców.

- Długo czekaliśmy na realizację wybiegu, ale cieszymy się, że projekt jest już finalizowany. Mam nadzieję, że mieszkańcy, także ci, którzy mieli pewne obawy,  wkrótce się do nas przekonają i będziemy wszyscy funkcjonować w zgodzie - mówi Agnieszka Monastyrska-Maciejewska, przedstawicielka "Czterech łap Iławy".

Pierwszy w Iławie wybieg dla psów buduje, w wyniku rozstrzygniętego miejskiego przetargu, spółka Weran z Wrocławia.  Koszt prac opiewa na niespełna 180 tysięcy złotych.

Roboty, jak dowiedzieliśmy się na miejscu, mają zostać wykonane do końca tygodnia. Później odbiory i pierwsi użytkownicy będą mogli korzystać z placu zabaw dla psów.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Ruszyła budowa placu zabaw dla psów.

Ilość zdjęć 5

REKLAMANAJLAK

65Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Irka 65 4 miesiące temuocena: 100% 

  Piszą, że to nie wina burmistrza, że to ludzie zagłosowali. Nie pamiętacie jak to było naprawdę? Pomysłodawcy zaproponowali Skarbek, ale tam mieszka parę "ważnych" osób, którym nie w smak było odgradzanie się od jeziora kiblem dla psów (i jeśli ktoś zaprzecza, że to kibel to po co budują tam pisuary?). Jakiś urzędnik wskazał bagienko, a burmistrz to przyklepal. Miał władze do tego by wybronić to miejsce, jest przecież tak bardzo eko i wege. Nie zlecił ani konsultacji społecznych, ani badań przyrodniczych przed zatwierdzeniem projektu do głosowania. Wszystko to zrobił po fakcie. No nie wszystko, bo zapomnial zlecić badania zoologiczne które zalecił RDOS. A czemu zapomniał? UPS, bo wiedział że nie będą korzystne dla tego przedsięwzięcia i wyszedłby na gapę, razem ze swoją świtą w urzędzie. A przyznał się do tego że złamał prawo jeśli chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego, wykonanego przez urząd? Nie? UPS kolejna wpadka. Mówił tez ze to będzie mały wybiegunio? Idźcie zobaczyć!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nad redaktor 64 4 miesiące temuocena: 89% 

  Teraz mieszkańcy mają miejską sralnie i szczalnię dla psów pod oknami. Odbyło się głosowanie? To nie czasy PZPRu drodzy lewacy. Czemu burmistrz nie zrobił tego na starym mieście, pod urzędem lub u którejś aktywistki na jej posesji? Było kilka miejsc idealnie odpowiednich. Takim sposobem Kopaczewski zakończy swoją kadencję. Swojego psa nigdy tam nie wprowadzę zbyt jest cenny dla mnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~nieanty 63 4 miesiące temuocena: 0% 

  Stek niemiłych komentarzy, a coraz więcej osób ma pieski, bo taka moda. Jakiś rozdźwięk. A może po prostu zazdrość? głosowanie było, nie podobało się - trzeba było wziąć w nim udział i się ustosunkować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 62 4 miesiące temuocena: 83% 

  Nie wiedziałem, że prócz miejsca potrzeba jeszcze infrastruktury za 180 kzł by pies się wybiegał. Szok

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto gadka piesolubki 61 4 miesiące temuocena: 71% 

  jakaś piesolubka poniżej pisze /// np we Włoszech są specjalne wózki w marketach, w których można umieścić psa i zrobić zakupy /// ale ta piesolubka siedzi pewnie w Polsce i opowiada włoskie legendy ... bo wystarczyłoby gdyby pojechała do włoskich slamsów i stamtąd zdała relację ,,, jak ludzie z włoskich slamsów robią zakupy w marketach z pieskami w wózeczkach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Od redakcji. 60 4 miesiące temuocena: 40% 

  [...] Od redakcji do "Brak słów". Komentarz został usunięty ze względu na to, iż prawdopodobnie zawiera pomówienie. Jeśli jest to prawdą, a Pan/Pani chce udzielić informacji pod imieniem i nazwiskiem zapraszamy do kontaktu. Jeśli nie jest prawdą, prosimy się na przyszłość powstrzymać od tego rodzaju wpisów. Przypominamy, że odpowiedzialność za komentarz ponosi AUTOR.

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak myślę 59 4 miesiące temuocena: 100% 

  redakcjo " prawdopodobnie ? " raz dla przykładu pozostawcie tego typu komentarz i wtedy się okaże co jest prawdą a co pomówieniem pomówiony zawsze może dochodzić swoich praw , a niesłusznie pomawiający musi się liczyć z ciężkimi konsekwencjami swego wpisu jeżeli wpis był kłamliwy , ale jeżeli wpis polega na prawdzie , to autor wpisu powinien się obronić przed wolnym sądem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 58 4 miesiące temuocena: 59% 

  Na tej ulicy pociągi wyją, że trudno słuchać to teraz jeszcze z drugiej strony psy będą wyły i s...y.Piękna perspektywa spokojnego życia dla mieszkańców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 57 4 miesiące temuocena: 68% 

  Iława spada na psy...Za dwa lata nie będzie co zbierać...Brak miejsc pracy i nowych inwestycji,ale wybieg dla jaśniepaństwa psów będzie...Tego chcecie mieszkańcy?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 56 4 miesiące temuocena: 100% 

  Nie obrażaj kolego,to ty nie rozumiesz!Głosowali na wybieg,ale nie na lokalizację w środku miasta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do mieszkanca 55 4 miesiące temuocena: 35% 

  No właśnie tego chcieli w głosowaniu. Czy ty naprawdę taki debil jestea czy udajesz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piesolubka 54 4 miesiące temuocena: 44% 

  Widać, że większość mieszkańców małych miast oraz wsi traktuje zwierzęta przedmiotowo.Szkoda.... taki piesek jest największym przyjacielem człowieka. W dzisiejszym zmaterializowanym świecie, nie znajdziesz takiej bratniej duszy wśród ludzi. One kochają bezwarunkowo.W krajach bardziej "cywilizowanych", np we Włoszech są specjalne wózki w marketach, w których można umieścić psa i zrobić zakupy bez potrzeby wiązania go przed sklepem. A tu... wielka histeria z powodu wybiegu!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xp 53 4 miesiące temuocena: 55% 

  Gówno mnie włochy obchodzą jak coś to wypad

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szerokiej drogi 52 4 miesiące temuocena: 61% 

  piesolubko poczytaj o SLAMSACH WE WŁOSZECH ... potem jedź tam i opowiadaj swoje filozofie o polskich zaściankach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~powodzenia piesolubko 51 4 miesiące temuocena: 68% 

  to dlaczego jeszcze siedzisz w tym zaścianku ??? droga wolna , tak samo jak wolna europa. wybywaj poza zaścianek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piesolubka 50 4 miesiące temuocena: 33% 

  Do nieucywilozowany -nie muszę jechać do Włoch. W Polsce niedługo też tak będzie. Dzięki takim spostrzeżeniom o Polsce na Zachodzie mówi się ''Zaścianek Europy''. To wina komunizmu. Niektórzy myślą, że żyją jeszcze w tej epoce. Całkowita niechęć do innowacji i tak dalej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nieucywilozowany 49 4 miesiące temuocena: 68% 

  wyjedź do Włoch skoro tam lepiej , będziesz wozić piesa w wózku w marketach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 48 4 miesiące temuocena: 61% 

  pani Monastyrska niech sobie zakupi dobra lopate do zbierania (...) poniewaz sami maja utrzymywac to miejsce w czystosci a dobrze ze tam nie mieszkam bo tylko zazdroscic mieszkancom szczekania ; smrodku ; braku miejsc parkingowych itp ale Cztery Lapy zadowolone bo to zdala od ich mieszkan

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przyjaciel 47 4 miesiące temuocena: 61% 

  To może teraz przedszkole dla psów? Haha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do przyjaciela 46 4 miesiące temuocena: 36% 

  A wiesz, że takie istnieją? Wiedza nie boli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jeziorak 45 4 miesiące temuocena: 26% 

  Bardzo fajnie po to był budżet OB juz myslalem ż tego nie zrealizują a co z wygrana Jezioraka ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) 44 4 miesiące temuocena: 50% 

  Supe brawaa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pozdro 43 4 miesiące temuocena: 22% 

  Proponuje realizować swoje leśny pomysły z pożytkiem dla Iławy. Albo jakiś lot w kosmos i spryskac się płynem na komary .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~test 42 4 miesiące temuocena: 94% 

  Pozdro, matka wie że ćpiesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~geniuszów nie brakuje 41 4 miesiące temuocena: 78% 

  a ~ Pozdro powyżej nie na temat ,,, zamiast o psich wygodach to on o kosmosie i płynie na komary komary

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Haha 40 4 miesiące temuocena: 44% 

  Super oby więcej takich miejsc w Polsce. Niestety ciemnogród myśli że to kibel. A tacy inteligetni i nowocześnie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Haha 39 4 miesiące temuocena: 65% 

  ten ~~Haha myśli , że jest jasnogrodem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytanie stałe 38 4 miesiące temuocena: 78% 

  a ile mandatów ? i na jaką kwotę ? nałożono na właścicieli piesków , którzy sprzątanie gówienek po swoich pupilach mają ,,,,gdzieś

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 37 4 miesiące temuocena: 68% 

  No narescie skoncza sie wedrowki wlascicieli z pupilami pod blokami na zielencach !! Teraz beda wedrowki na wybieg !!!! Zadnego tlumaczenia ze daleko !!! ze piesek tylko siku i mala kake zrobi !!! Na wybieg !!!! razem z wlascicielem !!! a nie jak teraz... Zeby bylo smieszniej to nie u siebie pod blokiem bo sasiedzi widza a pod sasiedni blok chociaz doslownie 50 m od swojej kl. schodowej ma piekny park z krzaczkami i drzewami .... I tak bedzie z wybiegiem !!! pierwsze wyjcie z pupilem na wybieg prawdopodonie bedzie ich ostatnim wyjsciemm... Pomyslcie... komu bedzie sie chcialo isc z psem z ul np. Dabrowskiego na Gdanska... Piesek po drodze nie raz zdazy sie zalatwic !!! a piekne edukacyjne zabawki pieski beda mieli lepsze niz nie 1 plac zabaw dla dzieci... Co to znaczy szeroko pojeta edukacja. !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iwo 36 4 miesiące temuocena: 67% 

  do /ja>>> no wlasnie .... swobodnie pobiegac mysle ze dotyczy to wszystkich psow a moze sie myle i tylko psow z > ....A jak pieskowi sie zachce to co???? kto to zauwazy ??/ Czy ta Pani bedzie miala rentgena w oczach ?? i wyeliminuje te psy z krainy szczescia ???? Miejmy nadzieje ze wlasciciele tez pobiegaja razem z pieskami a moze postawic tam tez budke z kawa i lodami??? dla wlascicieli pieskow. Piesek biega i zawiera nowe znajomosci a wlasciciel milo spedza czas na kawce !! Dobre..... Nastepny pomysl na budzet obywatelski !!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 35 4 miesiące temuocena: 43% 

  Icek zabłysnąłeś. To nie jest "kibel" dla psów z całego miasta, tylko miejsce gdzie mogą swobodnie pobiegać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżoker 34 4 miesiące temuocena: 71% 

  Dobry dowcip. Wleźć komuś do ogródka, bez pytania, przy sprzeciwie mieszkańców rozstawić stoły i krzesła, zaprosić kumpli, zacząć imprezę i wyrazić nadzieję na zgodę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ~~~Dżokerki 33 4 miesiące temuocena: 65% 

  dżokerko poniżej,,, trawnik przy chodniku Kościuszki 9 to też teren miejski . więc dlaczego KTOŚ ??? kto nie jest właścicielem wymyśla porąbane petycje ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżokerka 32 4 miesiące temuocena: 48% 

  Ej Dżoker! Bagienko to nie Twój prywatny teren. Miasta i mieszkańców. Tam może przyjść mieszkaniec z ulicy Sosnowej, co Ci do tego? Bo rozumiem, że (...) moczyć to przyjdziesz na plażę?

  Edytowany: 4 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tylko prawda 31 4 miesiące temuocena: 73% 

  a kto ustalał warunki przetargu ?a jakie to były warunki ? jest dobra okazja , żeby Ratusz przypomniał mieszkańcom Iławy warunkach i konkretach tego przetargu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niski iloraz inteligencji 30 4 miesiące temuocena: 49% 

  To tylko niech teraz zobaczę na moim osiedlu PODLEŚNE jakieś kundle spacerujące z właścicielami to zgłaszam na MO.Jest wybieg to wynocha z kundlami z osiedla.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XD 29 4 miesiące temuocena: 61% 

  1. Podleśne nie jest Twoje tylko nasze, a po 2. będę spacerować z psem tam gdzie sobie wymarzę bo mieszkamy w (jeszcze) wolnym kraju i żaden burak mi tego nie zabroni. Nie ośmieszaj się człowieku...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adekwatnie 28 4 miesiące temuocena: 69% 

  jak mówisz ~a poniżej , to i powiedz ~beeeee . to może wtedy błyśniesz swoim poziomem intelektualnym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 27 4 miesiące temuocena: 40% 

  Nick adekwatny do poziomu intelektualnego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~inwestycja za 180 tysięcy 26 4 miesiące temuocena: 66% 

  a jak czują się mieszkańcy Jagiełły ? niestety dobro psów wygrało w głosowaniu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~psi sukces ? 25 4 miesiące temuocena: 75% 

  no jasne zaprojektować pieski wybieg , to też wysiłek projektowy ... tylko , że w budżecie na Jagiełły zaprojektowano tylko 1 tysiąc ??? ale mogę się mylić ..coś czuję , że na olsztyńskie indyki poleci więcej niż na Jagiełły

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~inwestycja za 180 tysięcy 24 4 miesiące temuocena: 55% 

  Myślisz, że za 180 tysięcy wybudowali by ulicę Jagiełły? Upadłeś na na głowę chyba. 180 tysięcy to na dokumentację projektową może co jedynie wystarczyć. Następny mądry co myśli, że ulicę buduję się za sto kila tysięcy. Skąd wy się bierzecie? W szkołę kamieniami rzucaliście czy co?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stop baranom 23 4 miesiące temuocena: 29% 

  Milcz baranie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sąsiad 22 4 miesiące temuocena: 61% 

  Nie wiem kto tak ostro reaguje na wpisy, ale wg mnie obywatel ma rację. Skoro jest to inwestycja iławska to powinna wykonywać firma z pow.iławskiego. I proszę nie mów mi co to jest przetarg bo doskonale wiem, ale zawsze można określić warunki przetargu które premiowałyby nasze firmy. Tym bardziej że jest to inicjatywa obywatelska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Sąsiad 21 4 miesiące temuocena: 54% 

  Albo jesteś niespełna rozumu albo udajesz, przetarg wygrała firma z Wrocławia, bo zaproponowała wykonanie robót za najniższą kwotę podaną w przetargu, może dlatego żadna iławska firma nie wygrała w/w przetargu. Nie wiem co tu jeszcze tłumaczyć? Piszesz, że doskonale wiesz co to przetarg ale jednak nie do końca wiesz. Bez odbioru.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stop debilom 20 4 miesiące temuocena: 48% 

  Sąsiad zamknij lepiej dupsko . Określić warunki przetargu na korzyść ilawskich firm?. Co ty ćpiesz ze tak bredzisz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obywatel 19 4 miesiące temuocena: 52% 

  dlaczego nie iławska firma może lepiej swoim było dać zarobić dziwne

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~obywatel 18 4 miesiące temuocena: 45% 

  Wiesz co to takiego jak przetarg? Jeśli nie, to zapoznaj się i później marudź.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mark 17 4 miesiące temuocena: 59% 

  Współczuję tylko sąsiadom tego placu. O ile kupe zawiniemy w papierek i wyrzucimy to szczochy będą walić w lato jak nic.Ale kto by się tam przejmował sąsiadami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fan Jarosława 16 4 miesiące temuocena: 52% 

  Niestety ale te bajoro zawsze było zaszczane i zasrane . Żaden gamoń co rządził iławą nie dał rady z tym wielkim miejskim kiblem do srania i szczania nic zrobić. A ten wybieg nie mógł być lepiej usytuowany jak w tym wielkim kiblu . Wiec kolo się zamyka srają tam ludzie a teraz i psy . Wielkie mi halo .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Mark 15 4 miesiące temuocena: 34% 

  Ale jak "waliło" szczynami pijaczków, ich odchodami to było dobrze, co? Jak śmiecili na potęgę, gdzie pełno szkła i innego syfu było dobrze, co? Chłopie weź się zastanów trochę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 14 4 miesiące temuocena: 53% 

  Ten wybieg to przesada.Zmarnowany kolejny kawałek ziemi..Kopaczewski odejdź już...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jurek 13 4 miesiące temuocena: 61% 

  Nie martw się.Koniec Kopaczewskiego jest bliski...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stop baranom 12 4 miesiące temuocena: 47% 

  Debilu co ma do tego Kopaczewski

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzys 11 4 miesiące temuocena: 29% 

  Fajny tez ten Pan na fotce taki silny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 10 4 miesiące temuocena: 32% 

  Fajna Pani na zdjęciu;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OstatniaKadencjaBurmistrza 9 4 miesiące temuocena: 65% 

  Czekamy na te tłumy właścicieli z psami ;) PS Firma z Wrocławia to buduje?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kacper 8 4 miesiące temuocena: 70% 

  a to bedzie ich wiecej???? Zapewniam ze mieszkancy na to sie juz nie nabiora.!!! Wybieg za taka forse.!!!! Kto liczy glosy na pomysly nawiedzonych ludzi???? Czy naprawde juz nic nie moze powstac bez interesu grupki ludzi?? Tyle sprzeciwow ludzi ,ale my jako wladza jestesmy dla ludzi ...... Pozal sie Boze .... Tak jak pomysl z kladkami wykonanymi w Holandi bo u nas jak kraj duzy nie ma wykonawcow na wykonanie tego typu konstrukcji... Chyba ze dostalismy to jako prezen z krolewstwa holenderskiego tzn kladke, transport i montaz. Chyba ze .......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~OstatniaKadencjaBurmistrza 7 4 miesiące temuocena: 43% 

  A umiesz czytać ze zrozumieniem? Cytuję: "Pierwszy w Iławie wybieg dla psów buduje, w wyniku rozstrzygniętego miejskiego przetargu, spółka Weran z Wrocławia."

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szojring 6 4 miesiące temuocena: 59% 

  Wybieg dla psów! A co z sukami?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gajer 5 4 miesiące temuocena: 42% 

  Extra wkoncu .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bozka z kosciuchy 4 4 miesiące temuocena: 46% 

  Super byle żule nie spali w tych domkach dla psow.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 3 4 miesiące temuocena: 57% 

  Widać że Ty jesteś tym żulem buraku. Tak łatwo obrażać ludzi? To są ludzie chorzy . Ale to jesteś jeszcze bardziej chory. Zastanów się co mówisz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 2 4 miesiące temuocena: 48% 

  Ty nie mów tak bo sam możesz zostać jak mówisz buraku!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAAngielski
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5096 sekundy