REKLAMAprofi
REKLAMABanieczka

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

To był wyjątkowo duży okaz. Wieczorową porą spacerując nad Małym Jeziorakiem w samym centrum Iławy, Czytelnik natknął się na potężnego bobra.

Dość liczna obecność przedstawicieli tego gatunku nad Jeziorakiem i Iławką to nie nowość. Świadczą o niej choćby zgryzione drzewa, które można obserwować nad iławskimi akwenami - to właśnie najczęstsze świadectwo tego, że bobry są wśród nas. Natomiast zobaczyć bobra na żywo to wciąż raczej rzadkość. To bowiem zwierzę ostrożne, które przeważnie żeruje pod osłoną nocy. 

Właśnie podczas spaceru późnym wieczorem Czytelnik natknął się na naprawdę sporych rozmiarów bobra. Zwierzę wyszło z wody tuż przy Galerii Jeziorak w centrum miasta i wyglądało, jakby zamierzało udać się do pobliskiej pizzerii. Było już jednak zamknięte i bóbr zaraz wrócił do swojego naturalnego wodnego środowiska.

Obecnie w Polsce odbudowę populacji bobra, niemalże wytępionego w drugiej połowie XIX wieku, uznaje się za zaawansowaną. W naszym kraju najwięcej bobrów żyje w jego północno-wschodniej części.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPakersi
Artykuł załadowany: 0.2363 sekundy