REKLAMARunicon
REKLAMAORKA

(Fot. Info Iława.)

Do wyboru, do koloru! W Centrum Ogrodniczym "Zielona Aleja" w Nowej Wsi pod Iławą, działającym już pełną parą, efektowna flora wręcz zadziwia swoją bioróżnorodnością i urodą.

Pięknie ukwiecić i zazielenić Wasze ogrody, balkony, tarasy i parapety! To ich misja. Przyjdźcie po zachwycające przepięknymi kwiatami i najróżniejszymi wybarwieniami zieleni drzewa, krzewy i kwiaty, po aromatyczne zioła i własne, zdrowe warzywa, a także, jeśli w tym bogactwie czujecie się nieco zagubieni, po fachowe i życzliwe doradztwo. 

"Zielona Aleja" w Nowej Wsi pod Iławą - propozycja na każdy balkon i do każdego ogrodu!

Ilość zdjęć 52


To już półmetek maja - wiosna jest w rozkwicie. Wizyta w "Zielonej Alei" jest teraz niczym spacer po ogrodzie botanicznym - natura odmienia barwy i aromaty przez wszystkie przypadki.


Nie sposób wyjść z pustą ręką - tyle jest ciekawych i pięknych roślin, a także donic i ogrodowych ozdób. Rośliny są dorodne, dobrze wypielęgnowane; pochodzą od najlepszych dostawców.

- Stawiamy na współpracę z najlepszymi. To gwarantuje naszym klientom świetne efekty w ich ogrodach i na tarasach. Szeroki wybór roślin pochodzi zarówno z krajowych, jak i zagranicznych upraw. Wiele kwiatów przyjeżdża z Holandii, mekki ogrodnictwa - mówi właścicielka centrum, Pani Magdalena.

W "Zielonej Alei" coś dla siebie znajdzie zarówno początkujący ogrodnik - zapytaj sprzedawców o łatwe w uprawie gatunki, które nie będą od Ciebie wymagały dużego doświadczenia i wiedzy, a i tak odwdzięczą się swoim naturalnym pięknem - jak i wytrawny znawca i miłośnik flory. W centrum w Nowej Wsi szeroki asortyment najbardziej popularnych, rozchwytywanych roślin uzupełnia wachlarz propozycji mniej oczywistych, rzadszych, czasem wręcz egzotycznych.

Część nowości prezentuje i poleca jedna z pracownic centrum, Pani Monika.

Jak mówi, na uwagę zasługuje na pewno wierzba "Flamingo" na pniu. Drzewko jest wyjątkowej urody i kolejne dostawy sprzedają się... na pniu!

- Ten gatunek jest też dostępny w wersji krzewu z pięknymi kwiatami, które z początkowej bieli efektownie przebarwiają się na różowo - mówi Pani Monika.

Warto też przyjrzeć się woskownicy. Kwitnie w zbliżonym okresie do wierzby i nieco ją przypomina. 
Zwolenników nieoczywistych rozwiązań spodoba się czarny bez z mocno wciętymi liśćmi, a buki są w tylu przeróżnych barwach i kształtach, że trafią w każdy gust. Jest też duży wybór derenia - głównie w ozdobnych, dwubarwnych odmianach i bogata oferta "owocówek".

- Szczególnie polecamy stare polskie odmiany jabłoni, znane, ale przez niektórych zapomniane. Titówka, rapa zielona, strumiłłówka, czy złotka kwidzyńska - to wszystko rodzime odmiany, po które warto sięgać - mówi Pani Monika.

Są też pigwowce - kwitnące na biało albo czerwono, z jadalnym owocem i ceniona za wspaniałe właściwości odżywcze jagoda goji. Smaczny i pełen cennych mikroelementów jest też karczoch. Z grusz - nie tylko najpopularniejsza klapsa, ale i grusza azjatycka albo paryżanka. Miłośników egzotyki zaciekawi manuka - australijska i nowozelandzka roślina, z której nektaru powstaje miód o wyjątkowych właściwościach. 

Wiele roślin zachwyca efektownym kwitnieniem. Będą wspaniałą ozdobą, cieszącą oczy domowników i gości. W tej kategorii powodzeniem cieszy się hortensja ogrodowa w przeróżnych kolorach: niebieska, czerwona, różowa, a prawdziwym hitem są rozchodzące się w tym sezonie jak świeże bułeczki sandewilla i bugenwilla. Obficie i gęsto kwitną - będą wspaniałą ozdobą balkonu i tarasu. 

Więcej na miejscu - w "Zielonej Alei" na ul. Neptuna w Nowej Wsi. Przybywajcie!

"Zielona Aleja" w Nowej Wsi pod Iławą - propozycja na każdy balkon i do każdego ogrodu!

Ilość zdjęć 20

Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
Artykuł załadowany: 3.1738 sekundy