752 osoby - dokładnie tylu widzów mógł dzisiaj wpuścić na trybuny stadionu na ulicy Sienkiewicza 1 Jeziorak Iława. IV-ligowe spotkanie biało-niebieskich z MKS-em Korsze było pierwszym po długiej, koronawirusowej przerwie meczem z publicznością.

Obecność kibiców stała się okazją do wspólnego uczczenia symboliczną minutą ciszy osób, które w ostatnim czasie odeszły, a były związane z Jeziorakiem Iława. To śp.: Marian Duński, Tadeusz Dreszler, Andrzej Błaszkowski, Henryk Rykaczewski, Ryszard Kubach, Stanisław Piasek, Henryk Tyc i Zdzisław Plis.

28. kolejka forBET IV ligi
ITS Jeziorak Iława - MKS Korsze 1:1 (1-1)
0:1 - Patryk Jędrzejewski (20')
1:1 - Patryk Czarnota (45'+)

Pierwszy gol w tym meczu należał do gości. W 20. minucie meczu Patryk Jędrzejewski pokonał bramkarza Jezioraka, dając MKS-wi prowadzenie. Natomiast gola "do szatni", wyrównując, strzelił w doliczonym czasie gry Patryk Czarnota. Okazji strzeleckich Jeziorak miał w pierwszej połowie więcej, ale obrona MKS-u była czujna. Do przerwy był remis 1:1.

Podobnie w drugiej połowie: pomimo kilku okazji piłka nie chciała wpaść do siatki. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.

Jeziorak Iława: Dawid Ciura, Jakub Słomski, Dawid Kowalski, Krzysztof Kressin, Michał Kwiatkowski, Wojciech Figurski, Radosław Galas, Daniel Madej, Cezary Nowiński, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Kacper Włodarczyk, Maciej Zalewski, Wiktor Topolewski, Maciej Banaszek, Jakub Szczepański, Oskar Poniewski, Jakub Stanikowski.

Za tydzień, w meczu 29. kolejki, Jeziorak zagra na wyjeździe z Pisą Barczewo. Ten mecz odbędzie się 22 maja o 16:00.

Jeziorak Iława - MKS Korsze 1:1 (1-1)