REKLAMAPatrz
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 maja 2021, 09:25 komentarzy 4

(Fot. Kadr z nagrania wideo.)

Publikujemy ku przestrodze nagranie z przejazdu kolejowo-drogowego w Rudzienicach pod Iławą.

Jak informowaliśmy już na infoilawa.pl, 18 maja tego roku, w godzinach wieczornych, kierowca zignorował tutaj czerwone światła i zamknięte rogatki. Slalomem ominął zapory. 

Tym razem do tragedii nie doszło. Jednak pociągi w miejscu, w którym kierowca wykazał się brakiem wyobraźni, jeżdżą z prędkością 120 km/h. Zachowanie kierującego wymusiło gwałtowne hamowanie składu, który zatrzymał się prawie 500 metrów dalej. 

- O zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego iławskiej komendy poinformowała dróżniczka, która oświadczyła, że pomiędzy rogatkami a torami stoi samochód - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, jednak już nie zastali auta. 

Dane mężczyzny w wieku 45 lat policjanci ustalili na podstawie zapisu z kamer monitoringu. Ukarali go mandatem.


PKP PLK przypomina, że widoczne na nagraniu lekkomyślne zachowanie jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń na torach. 99% wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców. Trzeba pamiętać, że czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na skrzyżowanie z torami. Zbliżając się do przejazdu, należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie zbliża się pociąg. 

Pamiętajmy również, że w przypadku, gdy nie ma możliwości zjazdu z przejazdu – nie powinniśmy na niego wjeżdżać! Natomiast, gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami – powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób. Gdy nasze auto zostanie unieruchomione na torach wskutek awarii, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i skorzystać z żółtej naklejki, którą znajdziemy na napędzie rogatkowym od strony torów.

Dodatkowe informacje umieszczone są na wszystkich przejazdach. Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których umocowane jest ramię rogatki. Każda naklejka posiada trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić, gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łącza z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki.


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Źródło materiału wideo: PKP PLK.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~anty patola 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  To nie jest przypadkiem ta sama vectra co się w sobotę rozbiła

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 3 2 miesiące temuocena: 75% 

  Znam jednego gamonia z takiego opla nie udacznik życiowy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Mandacik, może 200 zł, i hulaj dusz piekła nie ma. A to było rażące nieprzestrzeganie przepisów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~paw 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  prawo jazdy do zabrania. tyle. i niech dziękuje, że nic się nie stało

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3661 sekundy