REKLAMAelektrojack
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 maja 2021, 11:32 komentarzy 17

(Fot. UW Olsztyn.)

Łącznie niemal 25,5 mln zł - na tyle opiewa łączna wartość umów na dofinansowanie inwestycji drogowych, jakie zawarł Wojewoda Warmińsko-Mazurski z przedstawicielami samorządów z terenu powiatu nowomiejskiego.

Środki pochodzą z ostatniego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Sprawdzamy, jakie remonty ruszą dzięki tym pieniądzom. Część z nich będzie realizowana niedaleko granicy z powiatem iławskim. 

Poniższe informacje dotyczą łącznie 10 umów, jakie 25 maja w Nowym Mieście Lubawskim zawarł z lokalnymi samorządowcami Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. 

Powiat nowomiejski: 8 722 830,37 zł (2)

- Przebudowa drogi powiatowej Nr 1299N gr. woj. - Krotoszyny - Szwarcenowo - dr. pow. Nr 1333N na odcinku Krotoszyny - Wonna i drogi powiatowej Nr 1313N Iława - Karaś - dr. Nr 1299N (Wonna);
- Przebudowa drogi powiatowej Nr 1252N Mroczenko - Montowo na odcinku od km 4 + 610 do km 5 + 530.

Gmina Nowe Miasto Lubawskie: 8 209 120,18 zł (4)

- Przebudowa z rozbudową ulic Krętej, Grunwaldzkiej i Polnej wraz z przejściem dla pieszych przez drogę krajową nr 15 w Bratianie.
- Rozbudowa drogi gminnej nr 181019N od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1246N do granicy gminy w msc. Nawra.
- Budowa drogi gminnej nr 181015N na odcinku droga powiatowa nr 1246N - Mikołajki (granica gminy).
- Przebudowa drogi gminnej nr 181049N Tylice-Rojewo-Tyliczki.

Gmina Kurzętnik: 7 923 609,29 zł (3)

- Przebudowa drogi gminnej stanowiącej dz. nr 78/1 w miejscowości Wawrowice.
- Przebudowa drogi relacji Krzemieniewo - Jarzębowo - Mroczno.
- Przebudowa drogi gminnej od drogi gminnej nr 182001N (Otręba) - Wielkie Bałówki.

Gmina Biskupiec: 551 784,34 zł (1)

- Przebudowa drogi gminnej Nr 180064N Łąkorz-Mec.

RAZEM: 25 407 344,18 zł.

- Nasze województwo z RFRD otrzymało kwotę 183 294 721,55 zł: 81,8 mln zł na zadania powiatowe, 101,5 mln zł na zadania gminne. Wsparcie uzyska 169 zadań: 48 powiatowych i 121 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 339 kilometrów dróg: 195 km powiatowych i 144 km gminnych - przypomina Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Dotacje przyznane w ramach ostatniego rozdania samorządom z terenu powiatu iławskiego przedstawialiśmy w artykule dostępnym pod tym linkiem

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jhh 17 3 miesiące temuocena: 32% 

  Nie dziwie się że na Iławie nie ma kasy. Też bym nie dał na miasto w którym krzyczy baba je..ć PiS

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 16 3 miesiące temuocena: 58% 

  Nie dać to możesz tylko wtedy, gdy dzielisz jedynie swoje. A pieniądze społeczne, które w sposób dyskryminacyjny dzieli obecna tzw. władza, pochodzą z kieszeni wszystkich obywateli. Także tych, którym z PiS-em nie po drodze. Ja np., podobnie jak wielu innych iławian, nic o jeb.niu PiS-u nigdy i nigdzie nie krzyczałem. Choć z hasłami (może jednak w nieco bardziej kulturalnej formie) wkurzonych kobiet całkowicie się zgadzam. Więc dlaczego wszyscy razem jako iławianie (także przy okazji wraz z tobą) mamy być traktowani jako obywatele gorszej kategorii? Czyli w ulubionym "rasistowskim" żargonie wszech-prezesa z Nowogrodzkiej - jako "gorszy sort"? A z drugiej strony, jakim prawem chciałbyś uzależniać to, co byś dał (choć to nie twoje), od tego, jakie poglądy ma część mieszkańców naszego miasta? No chyba, że masz takie samo podejście do obowiązującego prawa jak i twoja obecna ukochana władza...Dotarło?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~S.K 15 4 miesiące temuocena: 38% 

  Tłumaczyć się, że powiat czy gminy nic nie dostają, bo nie są za PIS to tylko przykrywka za nieudaczność rządzenia. Samorząd w ogóle nie powinien zajmować się polityką tylko działać na dobro mieszkańców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 14 3 miesiące temuocena: 58% 

  Oczywiście masz rację, że samorządy nie powinny zajmować się polityką. I tak jest w normalnych państwach. Tylko że obecna Polska takim państwem nie jest. To właśnie tzw. polityka w partackim wykonaniu tzw. dobrej(?) zmiany miesza się do samorządów, dzieląc je na te "swoje" i te wrogie, które są pod różnymi względami dyskryminowane. Po to, by zmusić lokalną społeczność do uległości i wyboru na różne funkcje tylko wiernych pisowskich karierowiczów. Z drugiej zaś strony słusznie zauważyłeś (aś), że obecnie tzw. polityka jest wroga dobru mieszkańców oraz szeroko pojętym samorządom. A to dlatego, że taki patologiczny system wypracowała sobie obecna władza. Jej ulubioną metodą jest dzielenie Polaków na przeróżne "sorty", szczucie na tych, którzy chcą być choć trochę niezależni (właśnie samorządni), dyskryminacja niepokornych przy dzieleniu środków finansowych. A te są wypracowywane przez wszystkich obywateli niezależnie od ich politycznych sympatii. I to jest typowa "nieudaczność rządzenia".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~urzędnik 13 4 miesiące temuocena: 35% 

  Kudłaty razem z tym Susza z gumy drogi robić będą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 12 4 miesiące temuocena: 38% 

  No dalej Iławo,głosujcie na PO i lewaków to nasze miasto będzie się pięknie rozwijało...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pajac 11 3 miesiące temuocena: 48% 

  tzw. 35 -ty wszechwiedzący w komentarzu poniżej zaprezentował swój wręcz niewyobrażalny kompletny pełnostan umysłowy swój i ludzi jego pokroju .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kobieta 10 4 miesiące temuocena: 39% 

  Nie zrozumiałeś sarkazmu?...Ten komentarz oznacza: Nie głosujcie na PO i lewaków bo Iława za chwilę padnie rozwojowo!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 9 4 miesiące temuocena: 63% 

  Nie wszyscy ludzie, tak jak ty, głosują tylko po to lub tylko wtedy, by się nachapać i nabić sobie kabzę cudzym kosztem. Niektórzy, co pewnie jest dla ciebie wręcz niewyobrażalne, kierują się określonymi poglądami, ideałami i troską o dobro kraju. Nie tylko na dzisiaj, ale także na przyszłość. Ale co o tym wszystkim może wiedzieć kompletny pustostan umysłowym twojego pokroju.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jhh 8 4 miesiące temuocena: 28% 

  A powiat iławski... W sumie nie dziwie się że brak inwestycji ..to tak samo jak że słynną obwodnicą Iławy i trzymania ręki na pulsie. Jacy rządzący takie miasto

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tylko dla swoich 7 4 miesiące temuocena: 82% 

  Powiat iławski nic nie dostał ponieważ nie głosuje w większości na PiS. Fundusze rządowe są obecnie funduszami partyjnymi. Mimo że składają się z podatków wszystkich obywateli. A więc mamy nowy podział kraju na dzielnice - te mile widziane i te, które muszą dopiero się ugiąć przed wszech-prezesem i jego kamarylą. I wtedy może coś im skapnie z pańskiego stołu. W ten sam sposób PiS będzie chciał dzielić Fundusz Odbudowy, który mamy otrzymać z Unii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bhg 6 4 miesiące temuocena: 43% 

  To teraz niech powiat iławski się pochwalić swoją pracowitoscią

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sławek 5 4 miesiące temuocena: 85% 

  A na pytanie ile dostała ile Gmina Kisielice dostała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg? Odpowiadam: 0!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~S.K 4 4 miesiące temuocena: 58% 

  Dlaczego 0 , - bo się nie potrafi napisać wniosku i postarać o pieniądze .Żeby być Burmistrzem lub wójtem, to trzeba mieć trochę ojeju w głowie. Przystojny a pusty !!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~S.K 3 4 miesiące temuocena: 88% 

  Faktycznie nas zaszczyt kopnął mamy szczęście, że mamy takiego gospodarza, co dba o drogi w gminie Kisielice !!! Gdzie się nie pojedzie tam sito nie drogi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 2 4 miesiące temuocena: 91% 

  "Część z nich będzie realizowana niedaleko granicy z powiatem iławskim. " - ale nas zaszczyt kopnął, szczęściarze z nas!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~S.K 1 4 miesiące temuocena: 64% 

  A gdzie gmina Kisielice? Zaspała???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3882 sekundy