(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Błękitni Orneta, zajmujący w IV-ligowej tabeli 13. miejsce, gościli dzisiaj na stadionie przy ulicy Sienkiewicza w Iławie. Sobotni mecz był dla Jezioraka Iława okazją, by udowodnić swoją sportową wyższość, bo jesienią z Błękitnymi udało się tylko zremisować - wówczas padł remis 1:1.

Dzisiaj Jeziorak był skuteczniejszy i zrealizował cel w postaci 3-punktowej zdobyczy. Spotkanie 30. kolejki na iławskim stadionie mogły zobaczyć 752 osoby.

30. kolejka forBET IV ligi
Iława, 29 maja
ITS Jeziorak Iława - Błękitni Orneta 2:1 (1-0)
1:0 - Wojciech Figurski (11')
2:0 - Michał Kwiatkowski (58')
2:1 - Aleksy Fabisiak (88')

Mecz rozpoczął się pechowo dla przyjezdnych. Już w 1. minucie spotkania musieli dokonać zmiany po tym, jak Patryk Biesiadziński doznał kontuzji. Później w 11. minucie do bramki Błękitnych trafił grający trener Wojciech Figurski - była to jedyna bramka w tej części spotkania.

Po zmianie stron gospodarzom udało się podwyższyć na 2:0 - na listę strzelców Jezioraka wpisał się w 58. minucie Michał Kwiatkowski. Wynik wydawał się przesądzony, gdy w ostatnich minutach meczu Aleksy Fabisiak zdobył bramkę kontaktową. To dodało rywalom animuszu, a gospodarzom zafundowało nerwową końcówkę. Zwycięstwo i komplet punktów udało się jednak dowieźć do końca.